Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość pcstud

PIRAMIDA PRESTIZU- GŁOSOWANIE


Rekomendowane odpowiedzi

Gość
Głosować, a nie bić się :!: :twisted:

 

Tak jest, głosujcie, głosujcie... na piramidę nr 1 :lol:. Trzeba docenić wysiłek, który Marcin z Darkiem włożyli w jej powstanie. Piramida numer 2 powstała w 10 minut natomiast Marcinowi i Darkowi zeszło się kilka tygodni. Co z tego wyszło :?: - ranking rozdęty jak polska biurokracja zawierający marki (oczywiście nie wszystkie), których poziom prestiżu równy jest poziomowi tolerancji Romana Giertycha. A, że Minister Edukacji po ostatnich wyczynach uczniów promuje hasło "Zero tolerancji" więc sprawa jest jasna :wink: 8).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud
rozdęty jak polska biurokracja zawierający marki (oczywiście nie wszystkie), których poziom prestiżu równy jest poziomowi tolerancji Romana Giertycha

 

:):):lol:

 

ja jestem tylko ciekaw ile glosujacych osob chocby slyszalo nazwy wszystkich tych marek, nie mowie juz o zobaczeniu zegarka chocby na zdjeciu :roll: nalezy jednak docenic wlasnie edukacyjna role tej piramidy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Głosować, a nie bić się :!: :twisted:

 

Piramida numer 2 powstała w 10 minut :wink: 8).

Szkoda, że nie poświęcono piramidzie nr. 2 o 100% więcej czasu czyli 20min. zapewne byłaby dużo lepsza niż obecnie :lol:


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piramida numer 2 powstała w 10 minut natomiast Marcinowi i Darkowi zeszło się kilka tygodni. Co z tego wyszło Question - ranking rozdęty jak polska biurokracja zawierający marki (oczywiście nie wszystkie), których poziom prestiżu równy jest poziomowi tolerancji Romana Giertycha.

Święte słowa..... to taka robota dla sportu. Głosuje na piramide Krella. Od 4 godzin nie mogę zrozumiec co kierowało Darkiem i Marcinem, żeby włoską markę z kilkuletnią (9 letnia) tradycją. produkującą paskudne składaki umieścic powyżej Tissota. Mam na mysli Anonimo. Najgorsze jest to, ze jest nie tylko powyżej Tissota, ale i Longinesa, ML, Eposa, i wiele wiele innych. Dla mnie to jakas paranoja. Przyjrzałem sie uważnie tej piramidzie. Xemex. Na litość co on robi tak wysoko. Ponadto piramida jest nie czytelna z racji kilkudziesięciu marek nikomu z zewnątrz i połowie klubowiczom nic nie mówiących.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy można wskazać, któa jest lepsza, natomoast pierwsza jest bardziej rozbudowana. Żadna nie odzwierciedla mojego spojrzenia, niestety.

 

Wstrzymałem się od głosu.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piramida nr. 1 nigdy w życiu nie słyszałem o 15 markach tam wymienionych co tylko potwierdza to co wcześniej napisałem że moja wiedza jest do bani 8)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Szkoda, że nie poświęcono piramidzie nr. 2 o 100% więcej czasu czyli 20min. zapewne byłaby dużo lepsza niż obecnie :)

 

Nie byłaby lepsza. Ta Piramida to efekt moich przemyśleń i spojrzenia na marki popartego własnym doświadczeniem. W tej sytuacji ułożenie rankingu prestiżu nie mogło zająć dużo czasu :lol:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ireneusz Paluszek

kolejność zawsze będzie wywoływać spory natomiast zestawienie dwóch piramid (w zasadzie dwóch różnych koncepcji) jest na prawdę super.

każdy ma alternatywę, która koncepcja jest jemu bliższa.

 

dla mnie nr 1 (nie zmartwiłbym się gdyby była nawet setka)

 

błagam tylko Panowie (rozumiem pośpiech & zmęczenie) ALE => poprawcie literówki bo wstyd.

 

btw

piramida Krella jest bardzo treściwa (do bólu syntetyczna) i czytelna, ale pozycjonowanie w ostatniej dziesiątce nie przypada mi do gustu.

 

sentymentalnie => brak mojego ukochanego Orisa :lol: (firmy pod każdym względem lepszej - moim osobistym zdaniem - od FC, ML, Epos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosuję na #2.

 

Wydaje mi się, że piramida powinna być użyteczna przede wszystkim dla ludzi "z zewnątrz". Dlatego mogłoby się wydawać, że to piramida nr 1 powinna wygrać ten pojedynek z prostego względu - zawiera więcej marek, więc istnieje większe prawdopodobieństwo, że potencjalny szukający znajdzie swój obiekt poszukiwań. No i znajduje przykładowo Panerai - na 54 miejscu, za jakże znanymi Van der Bauwede czy Wylervetta.

Nie kwestionuję ich pozycji w piramidzie, ale jeśli ktoś szuka zegarków tak niszowych, prawdopodobnie zna się dobrze na rzeczy i zdaje sobie sprawę z ich prestiżu, przez co taka piramida jest dla niego zupełnie bezużyteczna.

 

Jestem więc za piramidą Krella i propozycją TIK-TAK'a, żeby dodać adnotację o tym, że nieobecność danej marki w piramidzie nie musi wcale świadczyć o jej mniejszym prestiżu (chociaż IMHO nieznalezienie marki w tej piramidzie i tak nie będzie częstym zjawiskiem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a ja się już teraz bardzo cieszę, bo wiem, że sporo z Was będzie się starało zapoznać z kolekcjami marek, o których mniej się słyszy, być może niedługo ktoś z nas zafunduje sobie zegarek takiej mało znanej szerzej firmy- między innymi to też nami kierowało przy tworzeniu PP :lol:

 

Nie omieszkam podziękować Mariuszowi za sporą dawkę świetnego humoru i wrodzony? brak stronniczości :)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ireneusz Paluszek
Piramida nr. 1 nigdy w życiu nie słyszałem o 15 markach tam wymienionych co tylko potwierdza to co wcześniej napisałem że moja wiedza jest do bani 8)

 

a co ja mam powiedzieć, że kupiłem dwie z nich (Van der Bauwede i Gevril) oraz zdecydowałem o zakupie Dubey & Schaldenbrand.

=> 95% forumowiczów powie mi , że to bez sensu, bo jest tyle dostojnych, znanych i w tej samej cenie zegarków.

 

twoja wiedza jest taka sama jak moja - czyli nędzna :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, nie można patrzeć skrajnie egocentrycznie na piramidy; gdybym tak postąpił, nie wskazałbym żadnej, ponieważ nie uwzględniają wspaniałych zegarków DeWitt. :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piramida nr. 1 nigdy w życiu nie słyszałem o 15 markach tam wymienionych co tylko potwierdza to co wcześniej napisałem że moja wiedza jest do bani 8)

 

a co ja mam powiedzieć, że kupiłem dwie z nich (Van der Bauwede i Gevril) oraz zdecydowałem o zakupie Dubey & Schaldenbrand.

=> 95% forumowiczów powie mi , że to bez sensu, bo jest tyle dostojnych, znanych i w tej samej cenie zegarków.

 

twoja wiedza jest taka sama jak moja - czyli nędzna :wink:

Niestety ja mówię poważnie ponieważ osobiście interesuję się firmami na zakup których wyrobów ewentualnie mnie stać teraz lub w niedalekiej przyszłości ale naprawdę doceniam wkład pracy w stworzenie nr. 1 i możecie mi wierzyć że chętnie też bym sobie zafundował czasomierze marek które wymienił Ireneusz :lol: a co do zainteresowania nieznanymi mi markami to obiecuję pogłębić swoją wiedzę na ten temat. Krell moim zdanie skromnym zresztą Twoje upodobania raczej ograniczają się do powiedzmy górnej granicy piramidy i moim zdaniem niższe miejsca jeśli to Twoje doświadczenia to nie były trafione.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Krell moim zdanie skromnym zresztą Twoje upodobania raczej ograniczają się do powiedzmy górnej granicy piramidy i moim zdaniem niższe miejsca jeśli to Twoje doświadczenia to nie były trafione.

 

No cóż, tak się jakoś poukładało, że już mój pierwszy zegarek mechaniczny pochodził od firmy IWC. Chociaż nie... przypominam sobie, że kiedyś będąc jeszcze dzieckiem miałem czasomierz mechaniczny, który bardzo lubiłem przykładać do ucha i słuchać jak cyka. Niestety nie pamiętam już jakiej firmy to był zegarek. Obecnie moim serduchem rządzą takie marki jak Patek Philippe, Vacheron Constantin czy A.Lange&Soehne, ale potrafię też oszacować prestiż firm z niższej półki. Kiedy teraz patrzę na tą swoją propozycję Piramidy, to dochodzę do przekonania, że nie zmieniłbym miejsc marek, które w rankingu ująłem. Oczywiście można by coś jeszcze dopisać, ale generalnie jest (w mojej opinii) okay.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Trochę za długa.

2. Trochę za krótka

 

Jednak z tej pary wybieram nr. 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
błagam tylko Panowie (rozumiem pośpiech & zmęczenie) ALE => poprawcie literówki bo wstyd

Dzięki Irku za zwrócenie uwagi- zrobione :lol:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie numero uno :!:

 

Oczywiście poprzestawiałbym kilka firm, ale to już kosmetyka...

 

Well done job boys :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na samą nazwę Wylervetta zareagowałem stosując terminologię Renaty B. jak koń na owies.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pagaj

77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sławek

Wstrzymuję się od głosu ponieważ nie będę wybierał pomiędzy złym #2 a jeszcze gorszym #1. W złym np. mam zastrzeżenie do końcówki listy, konkretnie to : dlaczego Atlantic a nie Doxa. W jeszcze gorszym zastrzeżeń jest więcej, proporcjonalnie do długości listy. Bo jeżeli znalazły się tam firmy : Davosa, Bertolucci, Blu, Gevril, MeisterSinger, Scalfaro, Ventura, Xemex, a zabrakło takich firm jak : Antoine Preziuso, Bovet, Greubel Forsey, Michel Jordi, Raymond Weil, RGM, Universal Geneve, Urban Jurgensen & Sonner, Vincent Calabrese, Waltham, to moim zdaniem jest to wielka pomyłka a nie wielka piramida prestiżu. Skoro neuro tak trafnie nawiązał do Egiptu to może pójść w tym kierunku. Główne piramidy Egiptu są trzy :Chufu (Cheops), Chafre (Chefren), Menkaure (Mykerinos). Może zatem u nas zrobić trzy : Wielką (150 firm), Średnią (100 firm) i Małą (50 firm). W końcu to tylko zabawa, a jak już się bawić to na całego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławku, przykro mi, że nasza Piramida Ci się nie spodobała, szkoda tylko, że nie przestudiowałeś jej dokładnie. Mówisz, że nie ma danej firmy, podczas gdy jest odwrotnie, albo narzekasz, że nie ma takich firm jak: /i tu pojawiają się zrzeszeni, gdzie kryterium doboru firm do Piramidy jasno mówiło, że ich nie bierzemy pod uwagę/.

 

 

Pozdrawiam :)

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sławek

A może zmienić kryterium żeby dać szanse wszystkim markom ? W końcu klient jak kupuje zegarek to nie zastanawia się czy dana marka jest zrzeszona czy nie. Kupuje zegarek danej marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud
A może zmienić kryterium żeby dać szanse wszystkim markom ?

 

a nie mogles sie wlaczyc do dyskusji kiedy byl ku temu odpowiedni czas? :? o piramidzie dyskutujemy od polowy wrzesnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może zmienić kryterium żeby dać szanse wszystkim markom ? W końcu klient jak kupuje zegarek to nie zastanawia się czy dana marka jest zrzeszona czy nie. Kupuje zegarek danej marki.

Jeśli mówisz to w kontekście tego, że Piramida ma słuzyć takim klientom jako informacja o prestizu jego potencjalnego zegarka, to chyba warto zauwazyć, że gość oglądający się za zegarkiem Paul'a Gerber'a czy Kari'ego Voutilainen'a po prostu wie co robi, a nadto, zrozumie dlaczego "jego" firmy nie ma w takim zestawieniu.

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.