Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

otho

Jaeger-Le Coultre GYROTOURBILLON

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Dziwię się, że ten temat przeszedł tak bez echa. Właśnie pobieram sobie filmik. Co prawda serwer trochę zamula, ale myślę, że warto poczekać. Dzięki Otho.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Widziałem to cacko w akcji. Powiem krótko - czapki z głów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widziałem to cacko w akcji. Powiem krótko - czapki z głów.

Ja ten film widziałem już dawno.

Po czymś takim myśli się tylko o mechanikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A widziałeś film pokazujący pracę zegarmistrzów IWC :?:. Ja oglądałem i muszę Ci powiedzieć, że też byłem pod dużym wrażeniem. Po czymś takim, pomimo pewnych "niedogodności" związanych z użytkowaniem czasomierzy mechanicznych, trudno jest sobie wyobrazić noszenie innego zegarka. Raz zobaczysz i po zawodach - trafiony, zatopiony.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie muszę być pod wrażeniem filmów- po kupnie pierwszego "mechanika" nie wyobrażam sobie zakupu elektronika :!: :twisted:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A widziałeś film pokazujący pracę zegarmistrzów IWC :?:. Ja oglądałem i muszę Ci powiedzieć, że też byłem pod dużym wrażeniem. Po czymś takim, pomimo pewnych "niedogodności" związanych z użytkowaniem czasomierzy mechanicznych, trudno jest sobie wyobrazić noszenie innego zegarka. Raz zobaczysz i po zawodach - trafiony, zatopiony.

 

Pozdrawiam

NIe widzialem. A czy jest gdzieś dostępny?

Już jakiś czas temu do zegarków mechanicznych zachęcił mnie nie film, ale książka o pracach Harrisona nad chronometrami. Byłem pod wielkim wrażeniem jego osiągnięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Marcin,

uuuu, nie dobrze. To się nazywa kolego FANATYZM i z tym trzeba walczyć, bo z czasem staje się przyczyną zaburzeń emocjonalnych i jest niebezpieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz nie bardzo rozumiem :? :shock: Żeby wyprzedzić Twoje pytania, to powiem od razu, że filmów, o których Ty mówisz "trochę" widziałem, ale nic bardziej nie przekonało mnie do mechaników jak posiadanie jednego z nich :!:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mnie do zegarków mechanicznych przekonał .... MasterFan. Pamiętam jak pierwszy raz pojawiłem się tutaj na forum. Byłem zadowolony, że w końcu mam swój upragniony i długo oczekiwany zegarek kwarcowy marki IWC. Przyszedł Marcin i wali posta .... "łeeee, taki .... kwarcowy, nie mogłeś kupić "mechanika" :?:". Ja go pytam: ziomal, a po cholerę mi "mechanik" :?:, same z tymi zegarkami kłopoty :roll: :?:. Marcin napisał: "Tak, ale te zegarki mają duszę". Później zaczął jeszcze pisać o mechanizmach i było po temacie. Teraz noszę czasomierz mechaniczny :D.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Mariusz nie bardzo rozumiem :? :shock:

 

Marcin

 

Sorry Marcin, to miał być żart tylko zapomniałem o emotikonach :oops: :D :wink:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz_W napisał:

Mnie do zegarków mechanicznych przekonał .... MasterFan

A jak :!: :)

 

Sorry Marcin, to miał być żart tylko zapomniałem o emotikonach :oops: :) :wink:

Jak żart to oko :wink: :D

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Do zasadności noszenia zegarków mechanicznych przekonywał mnie też kolega Władek, zwany popularnie Adminem :), ale wcześniej (jako Admin oczywiście) skasował mnie za to, że jakichś Piramid Prestiżu na forum mi się zachciewa :) :wink:. Ech, zebrało mi się na wspomnienia, ale takie to były te moje początki na Forum. Z Marcinem do tej pory nie możemy ustalić wspólnego stanowiska co do werków ETA w zegarkach :). No właśnie, a może chcecie podzielić się swoimi początkowymi wrażeniami z uczestnictwa na naszym Forum :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc (nie zaczynaj nigdy od "No więc" ;-) ) nawiązując do poprzednika: moje pierwsze wrażenia - mój pierwszy raz :wink: To było tak:

 

Na forum trafiłem gdzieś ok. sierpnia 2004 r. Znalazłem je zupełnie przypadkiem szukając czegoś bodaj o polskich zegarkach "Błonie" przez google lub inną altavistę. Najpierw znalazłem się na stronie głównej Klubu. Kilka dni później wróciłem i trafiłem na samo forum. Wtedy było na forum ubogo (jeśli dobrze pamiętam, na całym forum było coś z 1200 lub tylko nieco więcej postów; dziś są osoby, które mają ich więcej na koncie, niż liczyło całe ówczesne forum). Czytałem, czytałem... Zajerestrowałem się jednak dopiero pod koniec stycznia 2005 r., ale po raz pierwszy odważyłem się napisać cokolwiek gdzieś ok. połowy marca br. Pamiętam dreszczyk emocji w oczekiwaniu na reakcję na mój debiut ze strony innych forumowiczów... Heh, łezka się w oku kręci: nostalgia ;-) Nomen omen, niniejszy temat był jednym z pierwszych założonych przeze mnie. A później - z pewnymi przerwami - poooszło... ;-)

 

PS. Ciekawe tylko, co to wszystko na wspólnego z JLC? Znów zupełny off topic :!: Co na to moderatorzy? :oops:

 

PS. 2. Jeśli o filmy zegarkowe zaś idzie, moim faworytem pod każdym względm jest to DVD o PP Star Caliber 2000... I to - możecie wierzyć lub nie - wcale nie z powodu Patka. Niektóre fotki z tej etiudy filmowej wychwyciłem i można je zobaczyć tu: http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic....highlight=#6597

Cały filmik ma kilkanaście minut, niesamowitą muzykę Deep Forest, coś z 900MB i łączy świetną estetykę z perfekcyjnie ukazaną techniką PP :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
PS. Ciekawe tylko, co to wszystko na wspólnego z JLC? Znów zupełny off topic :!: Co na to moderatorzy? :oops:

 

Będzie Otho problem ponieważ w tej grupie tematycznej nie ma moderatora :). Co można powiedzieć o JLC, to dobra firma, jak się dalej będą tak starać, to może za 100 lat dobiją do IWC :) :wink:.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma moderatora/ów :?: :shock:

Czyścić te offy :?: :twisted:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ciekawe kto ma to zrobić :?: :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przecież to MY - moderatorzy, zaczynamy pisać off topic. Marcin, Ty lepiej napisz o swoim pierwszym razie na forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy raz.....hmmm

Trafiłem na forum szukając czegoś o zegarkach na googlach, najpierw zacząłem czytać te pojedyncze posty, później się zarejestrowałem (kwiecień 2004), przedstawiłem się i nieśmiale powolutku zacząłem skrobać to za co nie mogłem się wstydzić (albo tak mi się tylko wydawało). Póżniej coraz częściej, częściej i tak powstała pierwsza moja 100 postów, a potem 1000, a potem...

Teraz codziennie rano jak sprawdzam pocztę to wchodzę na forum skrobnąć parę wiadomości i dzieje się tak, że średnio spędzam tutaj codziennie jakieś 2godziny- z czego bardzo się cieszę :!: :)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Re: offtopic

 

Ja trafiłem na forum, bo chciałem kupić zegarek i nie wiedziałem co lepsze: ML Pontos czy Edox chronometr. Na forum zachęcono mnie do ML (chyba Władek). a ponieważ tematyka mnie wciągnęła, to trochę się od forum uzależniłem. Forum stało się po pierwsze źródłem wiedzy, po drugie metodą na miłę spędzenie czasu. rzadko wypowiadam się kwestiach merytorycznych, bo jako żółtodziób wolę się nie wymądrzać. A posty piszę, bo jestem gadatliwy i nie mogę się powstrzymać :) Może to zboczenie zawodowe?

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ML napisał:

Może to zboczenie zawodowe?

Tak czy inaczej, na pewno nie groźne :wink:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, a mój nick nie ma nic wspólnego z noszonym zegarkiem (przypadkiem w końcu kupiłem ML Pontosa) - to są moje inicjały.

 

Mam wrażenie, że mogę nim wprowadzać w błąd, ale co tam :)

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem nowy :lol:

 

Poza tym, że na początku się wygłupiłem :lol: wypytując o nikomu nieznaną firmę Osco i Blonexa... to niewiele mogę powiedzieć o moim początku na forum (cału czas mam "początek" :lol: ).

Tymczasem staram się uzupełniać braki merytoryczne, więc milczę :lol:

 

Zegary/ki zawsze mnie ciekawiły. Oczywiście mechaniczne, bo to do mnie wcale nie przemawia. Niby dokładne, ale co to za zabawa :lol:

Mam na ścianie Beckera (Gustawa, nie Borisa :lol: ) i zawsze mnie ciekawiło czy wybija godziny w "najlepszym momencie filmu" przez złośliwość :lol:

Ale poważnie... Dziadek zawsze nosił na ręce (odkąd pamiętam) Atlantica Worldmastera (wiem, wiem Mariusz_W zaraz zacznie sarkać, że to nie IWC :lol: ,ale tak krawiec kraje jak materii staje) a na początku lat 80tych (jak byłem glutem) nie widywało się na nadgarstku "robola" takiego zegarka... Dziadka już nie mam... zegarek został.

Kupilem rok temu za grosze Osco (bo mechanik), potem 15letnia Delbane (bo mechanik... choć na Ecie... no i po okazyjnej cenie). Ale gryzło mnie cóż to za marka to Osco... więc zacząłem szperać w necie i trafiłem tu. Poczytałem i plum... wzięło mnie :lol: No i jestem. Tymczasem o zegarkach (koniecznie mechanicznych) wiem tyle ile zjem... Ale się poprawię :)


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gulczas_gu

ale stronka podoba mi sie - to tak wracając do tematu !

 

a przy okazji wspominając mój pierwszy raz jak na takiego żóltodziuba to był naprawde radosny -gdyż wpadłem na stronke bo szukałem czegos o moim nowym nabytku -IWC z 1977 roku z mechanizmem cal. 89!

nie musze pisac kto mi pomógł!

ale okreslenie PURYSTYCZNY do tej pory mi zostało jak patrze na niego i swieta prawda -bo jest własnie taki ... akurat ten model !

 

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Killer

Może wrócimy do tematu Gyrotourbillon'a?

Czy wiedzą koledzy, ile to cacko kosztuje? Otóż 390.000 CHF, co przy teraźniejszym średnim kursie daje... 1.000.000 PLN :!: :shock: :| :? :lol:

 

A zegarków mają produkować (chyba powinno raczej być "tworzyć", w końcu arcydzieł się nie produkuje :lol: ) 20 sztuk rocznie.

 

Naprawdę, "czapki z głów, Panowie".

 

A tak swoją drogą, ciekawe, kto będzie pierwszy w Polsce. 8) Pewnie już jest kolejka :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.