Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ze względów sentymentalnych chciałbym naprawić Casio AD-300 Illuminator. Wymieniłem obie baterie, zakupiłem nowy pasek.

Ale jest problem z częścią, którą załączam jako obrazek. Nie znam fachowej nazwy, ale chodzi o plastikową kopertę wewnętrzną trzymającą mechanizm w środku. Nadłamał się jeden z wypustów, przez co nie dochodzi do wciśnięcia jednego z przycisków (zaznaczony strzałką na zdjęciu). Niestety nie da się już dokupić tej części - nie jest dostępna (dzwoniłem do głównego serwisu Casio w Krakowie). Będę się starał coś tam podłożyć, aby to naprawić, ale być może są jakieś sprawdzone i fachowe pomysły na tego typu naprawy. Jeśli tak, to bardzo proszę o porady.

A może ktoś ma tą białą plastikową część - chętnie odkupię w rozsądnej cenie.

Dziękuję.

post-59487-0-32466900-1360714523.jpg

post-59487-0-92139900-1360714523.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ze względów sentymentalnych chciałbym naprawić Casio AD-300 Illuminator. Wymieniłem obie baterie, zakupiłem nowy pasek.

Ale jest problem z częścią, którą załączam jako obrazek. Nie znam fachowej nazwy, ale chodzi o plastikową kopertę wewnętrzną trzymającą mechanizm w środku. Nadłamał się jeden z wypustów, przez co nie dochodzi do wciśnięcia jednego z przycisków (zaznaczony strzałką na zdjęciu). Niestety nie da się już dokupić tej części - nie jest dostępna (dzwoniłem do głównego serwisu Casio w Krakowie). Będę się starał coś tam podłożyć, aby to naprawić, ale być może są jakieś sprawdzone i fachowe pomysły na tego typu naprawy. Jeśli tak, to bardzo proszę o porady.

A może ktoś ma tą białą plastikową część - chętnie odkupię w rozsądnej cenie.

Dziękuję.

Cześć,

 

Czy to jeszcze aktualne?

Pewnie będę miał taką część. Tutaj smutna historia mojego AD-300:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/68039-nieuczciwy-zegarmistrz-dlugie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mój też został zalany. Starszy syn jak tylko zobaczył, że tata dał zegarkowi drugą młodość, zaczął go nosić. Gdzieś kiedyś przy podlewaniu ogrodu z premedytacją poleciał strumieniem z węża po zegarku nie wiedząc, że uszczelka niedomaga. I po zegarku. Leży sobie teraz w tych szpejach co to się ich nie wyrzuca, ale nigdy się nie przydadzą :). Sprawdzę jeszcze, może doszedł do siebie. Tak czy inaczej, dzięki za odzew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Feymozim
      Naprawa zegarka Borealis Cascais 30ATM na mechanizmie Miyota 9015   Fotki poniżej

    • Przez Siewca
      Szukam kompletu wskazówek pasujących do Miyota 2115 (Hand size 70/120/17) może ma ktoś na zbyciu lub wie gdzie takie dostać (bez zakupów hurtowych).
      Potrzebuje je do zegarka Casio.
      Pozdrawiam
       
    • Przez Kacperer0
      Witam,
      Wie ktoś może co to za model?
      Jakiś czas temu znalazłem zegarek w szafce. Leżał tam kilka (jak nie kilkanaście) lat, dostałem go od taty na któreś urodziny. Pamiętam że był orginalny bo sam go w sklepie wybierałem.


    • Przez tromans
      Casio jeszcze z przed epoki g- shocka ( przynajmniej niektore) co funkcjonalnością wyprzedziły swoje czasy. Zegarki mierzące puls czy ciśnienie krwi. A może pilot do tv. Proszę bardzo. A aparat fotograficzny? Też jest. Odtwarzacz mp3 czy GPS.  Dyktafon czy notes elektroniczny. Jak najbardziej.  I to wszystko w latach 80 czy 90, kiedy komórek jeszcze nie było lub były  ale tylko do dzwonienia czy SMS. 















×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.