Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

BigiG

G-9300 Mudman i woda "pod" klawiszami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie do użytkowników Mudmanów 9300 czy po dokładnym umyciu wodą słyszą i czują jakby wodę w lub pod klawiszami z prawej strony (Light i Search)

 

Dziękuję za odp i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania : Czy podczas wciskania przycisków pod wodą może się dostać ona do środka i powodować owy dziwny opór przy używaniu przycisków ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rzeczonego Muda i nie zauważyłem efektu "chlupania" pod przyciskami.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wyłączyłeś dźwięk klawiszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję temat bo zaobserwowałem podobne zjawisko po wciśnięciu przycisku pod wodą .

Ewidentnie słychać, czuć chlupiącą wodę pod przyciskiem - to może być szkodliwe dla zegarka ?

Jak się tego pozbyć O_O

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest napisane w instrukcji żeby nie wciskać przycisków pod wodą? Pod wodą powstało podciśnienie i zassało trochę wody :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę to nie dotyczy mudmanów, one mają specjalnie zatopione przyciski żeby właśnie woda ani brud się nie dostał do środka nawet jak są używane pod wodą, na moim G9000 nigdy tego nie sprawdziłem i może nie będę póki co sprawdzał :D

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mudmanie nawet jeśli nie wciskasz przycisków to pomiędzy przyciskiem a kopertą jest 1mm i woda się dostanie do owej membrany ale uszkodzeń żadnych nie powoduje .

Mówię to jako posiadacz G9300

Zegarek po zanurzeniu nabiera odrobinę wody pod przycisk ale przy naciśnięciu 1-2 razy woda wypływa i problem znika

Przy używaniu przycisków pod wodą jest tak samo .

Dodam tylko , że najpierw sprawdziłem po samym zanurzeniu a dopiero kilka dniu później , długim suszeniu aby być pewnym , że nic nie zostało spróbowałem wciskać pod wodą - nic się nie psuje , wszystko śmiga .

 

Pozdrawiam,

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że rozmowa dotyczy mudmanów, jako świeżutki user takiego cacka jestem niezmiernie ciekawy ile wytrzymuje bateria słoneczna w g9300 ( po włożeniu powiedzmy do szuflady zanim godzina sie zresetuje?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest maksymalnie naładowany to według specyfikacji Casio nawet dwa lata jeśli masz włączoną funkcję Power Save. Bez tej funkcji to będzie jakieś pół roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A godzina się resetuje ? Pierwsze słyszę ?

Po godzinie w ciemności wyłącza się wyświetlacz i tyle..odlicza czas ale jest wyłączony.

Także na noc zawsze deklem do góry :)

 

Pozdrawiam,

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A godzina się resetuje ? Pierwsze słyszę ?

 

Resetuje się po wyczerpaniu akumulatora. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To taki bajer. Nie przejmuj się tym chlupaniem, dopóki zegarek jest szczelny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do baterii. Dziś bateria spadła mi na low. Co prawda ze względu na porę roku noszony sporo pod mankietem, w nocy dodatkowo mogło mu się uaktywniać podświetlenie jako że na noc nie ściągany - lecz mimo to jestem negatywnie zaskoczony. Normalna sprawa czy raczej moja bateria słoneczna coś nie cacy ?

Na marginesie ile czasu ten zegarek powinien potrzebować na sztucznym świetle żeby wejść z powrotem na maxa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wyprodukowany (numer na tylnym deklu)?

 

Ładowanie w sztucznym świetle nie ma sensu. Jeśli bateria jest w pełni sprawna, to nawet w pochmurny dzień na parapecie powinna w kilka godzin naładować się do poziomu M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyferki z tyłu

202A229A ( ewentualnie numer w rameczce 3261)

Do M mi niby już wróciło za dnia, potem znowu spadło do low, teraz znowu medium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest jeszcze taki stary (sierpień 2011). Był całkowicie rozładowany kiedy go kupiłeś? Od kiedy go masz?

 

Raczej nie są to problemy z akumulatorem, obstawiam automatyczne podświetlenie. To nie jest imo najlepszy pomysł, kiedy śpisz z zegarkiem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przyszedł ( 2 tygodnie temu) to był na high.

Generalnie to byłem przekonany że przy codziennym chodzeniu spokojnie nałapie światła na nocne podświetlanie. Widać pora roku charakterystyczna dla długiego rękawa nie sprzyja temu. Mimo wszystko spodziewałem się więcej po japońskiej myśli technicznej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zaledwie 2 tygodnie wystarczyły na rozładowanie akumulatora, to moim zdaniem nie ulega już wątpliwości, że "winowajcą" jest automatyczne podświetlenie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Raczej nie są to problemy z akumulatorem, obstawiam automatyczne podświetlenie. To nie jest imo najlepszy pomysł, kiedy śpisz z zegarkiem. ;)

 

Dokładnie. Ciemność, niekontrolowane ruchy ręką i gotowe. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tej baterii to wyłącz te bajery, poczekaj na słoneczne dni i naładuj. 2 dni i powinno być dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego,

zegarek noszę codziennie , automatyczne podświetlenie off, podświetlenia używam kilka razy dziennie , kilka razy stoper ,raz-dwa timer i SIG co godzinę jest włączony, alarmów kilka i do tego czasami użyję magicznego przycisku COMP :D

Zegarek przy sprzyjającej aurze noszony 'na zewnątrz' a gdy zamarzają dłonie chowa się pod mankiet i bateria jeszcze ani razu nie spadła mi na L . Utrzymuje się na H praktycznie cały czas , potrafi siedzieć tam przez dobry tydzień by spaść na L i po jednym dniu normalnego noszenia znowu wskoczyć na H . Jestem zaskoczony waszymi problemami z solarem ,gdyż mnie to jeszcze nie dotknęło i raczej wszystko działa jak powinno . Zegarek nie jest ładowany na siłę , ładuje się jak z niego korzystam na świeżym powietrzu .

Na noc proponuję położyć zegarek deklem do góry , wtedy spokojnie włączy się PS i rano założyć go na rękę - zawsze kilka godzin odsapnie ..

PS. Jak to przyjemnie gdy temat plumkających przycisków zmienia się w dywagacje o solarze i baterii :)

 

@WODA POD KLAWISZAMI MUDMAN G9300

Po kilkunastu próbach stwierdzam ,że woda jest zawsze pod klawiszami i zbiera się w owej wspomnianej już wyżej membranie między właściwym przyciskiem a gumą i tym całym 'mechanizmem' ,który ma chronić aby nic nie dostało się do środka naszego zegarka.

Przyciski używane pod wodą i po osuszeniu , za każdym razem woda była wyczuwalna pod przyciskiem.

Tak musi być :D Dodam ,że podczas wszystkich prób nic się nie popsuło etc. wszystko działa jak powinno. B)

 

Pozdrawiam,

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podniosę temat zasilania. Mudmana mam niedługo, ok 2 miesięcy. Dzisiaj, po dobie odpoczywania na biurku sam mi się zresetował :mellow: . Myślę, że to nie wina naładowania - 3 dni temu byłem cały dzień na kajakach w pełnym słońcu. Zresztą poziom naładowania jest nadal na high. Z dodatkowych funkcji to mam jedynie włączone automatyczne przechodzenie w czuwanie (PS). Co mogło być przyczyną??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że wszystko cofnęło się do stanu "dziewiczego" - 1 styczeń, rok 200? (nie pamiętam który ale na pewno nie 2013 :) ), zmieniona godzina, zmieniony czas lokalny na Tokio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.