Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Wojtek326

Delbana - podróba czy oryginał ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Znalazłem na strychu zegarek ale nie jestem pewien co do jego oryginalności .

Wziąłem do ręki, nie żył ale po krótkiej reanimacji - poruszyłem parę razy niczym rasowy rotomat i wskazówka sekundowa ruszyła :)

dsc0017ndy.jpg

dsc0018aai.jpg

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już wątek założony z tematem oryginalności Delban, gdzie można wrzucać zdjęcia i koledzy pomagają w ocenie.

Delbana z tarczą warszawska tzn. nieoryginalna. Koperta w dobrym stanie, ale brak ostrych krawędzi i nierówne zaokrąglenia wskazywałby na to iż poddana była już renowacji. brak koronki, choć pewnie wraz z wałkiem. Wskazówki w dobrym stanie typowe jak dla Delban ale czy od tego modelu trudno stwierdzić gdyż tarcza jest nieoryginalna. Co do sekundnika, bywały takie w kilku modelach więc na dwoje babcia wróżyła. Dekiel standard.

Bez zdjęcia mechanizmu chyba nikt nic o nim nie powie poza tym że jest :) .

 

Tu masz ten wątek

http://zegarkiclub.p...e/page__st__220


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Markope
      Witam, jestem już prawie zdecydowany na zakup takiego oto pięknego Lenzkircha kominkowego, załączam zdjęcia z aukcji. O ile mechanizm jest sygnowany, to mam obawy co do oryginalności skrzyni. Zegar bardzo mi się podoba,a nie chciałbym kupić składaka, bo już kilka niestety nam,mimo zapewnień o ich oryginalności. Z góry dziękuję za pomoc,pozdrawiam.
      Ps. Zamieściłem już to zapytanie w dziale ZEGARY,ale bez echa,więc zamieszczam tutaj (gdyby ktoś mówił o powielaniu tematu🙂)




    • Przez mlody_dron
      Cześć, 
       
      Na amazonie natknąłem się na taki zegarek Roamera: https://www.amazon.pl/Roamer-zegarek-analogowy-kwarcowy-szlachetna/dp/B0BCFSX7CQ/ref=sr_1_104?__mk_pl_PL=ÅMÅŽÕÑ&crid=VAS8I8OYLTTC&keywords=roamer&qid=1668872981&qu=eyJxc2MiOiI1LjA0IiwicXNhIjoiMy44NCIsInFzcCI6IjAuMDAifQ%3D%3D&sprefix=roamer%2Caps%2C150&sr=8-104&th=1
      Cena wydaję się być normalna, ale po przeszukaniu internetu nie znalazłem praktycznie żadnych informacji o tym modelu. Stąd moje pytanie czy jest to oryginalny model czy jakaś dziwna podróbka?
       
      Pozdrawiam

    • Przez WitoldVonEverec
      Z przodu jest napisane-ROLEX OYSTER PERPETUAL DATE EXPLORER Ⅱ TIF FANI & CO SUPERLATIVE CHRONOMETER OFFICALLY CERTIFIED 
      Z tyłu natomiast na górze i na dole jest napisane- QUARTZ * SWISS * MOVEMENT
      na środku jest napisane-A68418 120G-Q
      Jak się go naświetli to wskazówki zaczynają świecić na zielono





    • Przez Kamxio91
      Dzien dobry kochani.
      Czy ktos z Was jest może w stanie ocenic czy ten zegarek jest oryginalny ? A gdyby jednak taki nie był to ile jest wart ? Chcialbym go odkupic,ale za cene adekwatna do jego wartosci. Jest do niego zapinka od paska a sam zegarek jest sprawny, po nakreceniu dziala prawidlowo. Odczepiony byl fragment okraglej ramki od strony tarczy co eidac na zdjeciu,ale i to jest juz ok. Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
      Pozdrawiam


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.