Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
jslanina

Subiektywny przegląd zegarków typu Pilot do 1000 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.07.2021 o 11:36, ICE napisał(-a):

Myślę, że warto zrobić aktualizację o kolejnego zawodnika - Escapement Time. Cena poniżej pięciu stów, a w środku pracuje automatic NH35, wskazówku barwione termicznie, szafirowe szkło i świetna luma. 

spacer.png

Wygląda ciekawie. Widzę w Polsce niedostępny chyba. Gdzie zakupiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ali, ale to było jeszcze przed naliczaniem vat'u. Teraz jest o ponad stówkę droższy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne👍 Dać gruby, mięsisty pasek i git. Gdzie można takie nabyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Zamierzałem założyć wątek o konkretnym typie pilota, ale chyba nie będzie lepszego miejsca niż to.

Od dłuższego czasu kiełkowała we mnie myśl o zakupie pilota w konkretnym wydaniu tj tarcza jak w B-uhr model B: czeń, fluorescencyjne indeksy i koniecznie minuty zamiast godzin. Oczywistą oczywistością byłby Laco ale w pierwszej chwili stwierdziłem, że trochę za drogi. Przypadkiem wpadłem na Citizena AW1360/1361 (swoją droga nikt go chyba tu nie wymienił więc wrzucam fotę) i dość długo się nad nim zastanawiałem. Laco jednak dość mocno zakotwiczył w głowie :).

Kiedy już zdecydowałem się na zakup - konkretnie modelu Aachen 42, stwierdziłem, że jednak wariant z fluorescencyjnymi kropkami na wewnętrznym okręgu jest ciekawszy (mimo, że pierwotnie mi się nie podobał). Problem w tym, że zamiast 340 euro, za model Paderborn trzeba wydać euro 980. To już stanowczo poza budżetem. 

 

W tym miejscu zwracam się do Was o pomoc w znalezieniu tańszego zegarka o tej charakterystycznej tarczy z automatem. Aachen'a nie skreślam. Ma szafirowe szkło i japoński mechanizm. Zmiana solidne wykonanego Laco - producenta z kawałem historii, na rzecz fluorescencyjnych kropek niewiadomego pochodzenia jest nieracjonalna.

Wcześniej wymieniony był Escapement Time. Rzucę okiem. Ogólnie, z tego co można wyczytać, Laco był jednym z pięciu producentów produkujących zegarki wg. specyfikacji fl23883. Kto jeszcze robił takie zegarki?

 

1445_17001_2_f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tani i ciekawy lotnik z indiglo, może nie jest to typowa specyfikacja fl23883 której szuka @PeWu_88 , ale jej znamiona ma ;)

 

PXL_20221229_091209346.thumb.jpg.47c28dfaef5d21535b91d6a258377fe3.jpg

 

Wiem że poza budżetem, ale patrzyłeś na Lotnika01 od Vratislavii?

https://vratislavia-watches.com/produkt/zegarek-vratislavia-conceptum-awiator-01-automatic/

 

Też ma kropki na wewnętrznym okręgu, i też z lumą 

Edytowane przez AnonimowyAlkoholik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, AnonimowyAlkoholik napisał(-a):

Wiem że poza budżetem, ale patrzyłeś na Lotnika01 od Vratislavii?

Jeśli chodzi o Timexa to jednak wybrałbym citizena. Bardziej mi się podoba. 
co do vratislavi - widziałem. Bardzo ładna. Aż za ładna. Przez wyobloną krawędź bardziej przypomina mi garniturowca niż zegarek na codzień. Ale to może kwestia zdjęć. rancik w laco nadaje troche „roboczego” charakteru. 
Gdyby nie cena pokusiłbym się o kupno biorąc pod uwagę ewentualny zwrot „po zmacaniu”. Przy tej cenie jednak nie będę podejmować próby. 
mimo wszystko dzięki za propozycje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.