Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Gold Members

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Szuflada na zegarki DIY

mały tutorial z produkcji szuflada gąbki diy tutorial przechowywanie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#21 ksylo1

ksylo1
  • Użytkownik
  • 912 postów

Napisano 04 marzec 2013 - 19:26

świetne wykonanie! gratulacje
  • 0

#22 Fixxxer

Fixxxer
  • Użytkownik
  • 669 postów

Napisano 04 marzec 2013 - 21:48

świetne wykonanie! gratulacje

Dzięki:-)
  • 0

#23 chronofil

chronofil

Artur

• Moderator
  • 7354 postów

Napisano 04 marzec 2013 - 23:42

Fixxxer, zrobiłeś kawał dobrej roboty! Projekt i staranność wykonania budzą szacunek i uznanie. Gratuluję!
Mam tylko jedno pytanie - czemu wkładajac w pracę tyle serca użyłes skayu a nie skóry? Skóra nie jest znowu talka droga, a efekt - wiadomo. Chyba, ze to z powodu przekonań...
  • 0

#24 Fixxxer

Fixxxer
  • Użytkownik
  • 669 postów

Napisano 05 marzec 2013 - 12:02

Fixxxer, zrobiłeś kawał dobrej roboty! Projekt i staranność wykonania budzą szacunek i uznanie. Gratuluję!
Mam tylko jedno pytanie - czemu wkładajac w pracę tyle serca użyłes skayu a nie skóry? Skóra nie jest znowu talka droga, a efekt - wiadomo. Chyba, ze to z powodu przekonań...

Już na samym początku założyłem, że będzie to skaj. Może błędnie i będę tego żałował. Większość pudełek na zegarki jakie widziałem (od tym najtańszych do tych po kilkaset PLN) wykończona była albo skajem albo czymś winylopodobnym więc na takim materiale się skupiłem. Duży wybór kolorów, mogłem sobie kupić sporo więcej by poeksperymentować. Jednolita faktura i kolor na całej powierzchni. Nigdy nie pracowałem ze skórą i jakbym spieprzył kawał fajnego materiału to byłbym wściekły:)
Nie zakładałem, że ma to być coś super prestiżowego tylko ma być ładnie, starannie i ma spełniać swoje zadanie. Tak żebym z przyjemnością mógł popatrzeć na zegarki otwierając szufladę :)
Jak teraz przeglądam sobie ceny skóry to rzeczywiście jest spory wybór w dość przystępnych cenach. Skaj okazał się mniej wdzięcznym materiałem niż przypuszczałem ze względu na małą elastyczność dzianiny podkładowej (rozciąga się praktycznie tylko w jedną stronę) Może przy następnej realizacji sięgnę po skórę. Przekonania mi w tym nie przeszkodzą :)

Dzięki:)

Użytkownik Fixxxer edytował ten post 05 marzec 2013 - 12:48

• 0

#25 chronofil

chronofil

Artur

• Moderator
  • 7354 postów

Napisano 05 marzec 2013 - 12:36

No właśnie - skóra wcale nie jest taka droga, szczególnie, że na takie dłubaniny to można pozyskać w sklepach szewskich z końcówek partii itp. Ewentualnie idziesz do ciucherni, kupujesz skórzany płaszcz za parę złotych i masz towar na parę pudełek ;)
  • 0

#26 70'

70'

Darek

• Użytkownik
  • 1313 postów

Napisano 05 marzec 2013 - 19:44

Mnie chyba nie wystarczyloby cierpliwosci choc lubie sobie "po godzinach" pomajstrowac ;)
ostatnio robilem sobie taka szuflade ns sprzet foto ale moja przy twojej to co najwyzej prototyp fake'a ;).
Nie rozumiem tego szumu o zegarki na bransoletkach, jezeli nie bedziesz mial ich wiecej niz 6, to problemu nie ma.
Jezeli bedziesz mial ich wiecej to bransoletka czesto ma taka wlasciwosc, ze sie rozpina i mozna ja przeciagnac nad
pozostalymi zegarkami. Wogole moim zdaniem jest to taki troche wydumany problem.
Bierz sie za rotomat. Chetnie podpatrze, bo poki co pies mi sie buntuje i nie chce biegac z moim automatem przy obrozy ;)
  • 0

#27 Krystian

Krystian
  • Użytkownik
  • 6549 postów

Napisano 05 marzec 2013 - 20:09

Nie rozumiem tego szumu o zegarki na bransoletkach, jezeli nie bedziesz mial ich wiecej niz 6, to problemu nie ma.
Jezeli bedziesz mial ich wiecej to bransoletka czesto ma taka wlasciwosc, ze sie rozpina i mozna ja przeciagnac nad
pozostalymi zegarkami. Wogole moim zdaniem jest to taki troche wydumany problem.

Oczywiście :)
  • 0

#28 uhaehuehehe

uhaehuehehe
  • Użytkownik
  • 113 postów

Napisano 07 marzec 2013 - 00:41

Pomysł na szufladę - świetny, gratuluję wykonania i precyzji. Jedno pytanie: dlaczego nie pokusiłeś się o schowane wkrętów na brzegach?
  • 0

#29 Fixxxer

Fixxxer
  • Użytkownik
  • 669 postów

Napisano 07 marzec 2013 - 08:05

Bierz sie za rotomat. Chetnie podpatrze, bo poki co pies mi sie buntuje i nie chce biegac z moim automatem przy obrozy ;)

Proponuję takiego pieska do samochodu co głową kiwa:)

Pomysł na szufladę - świetny, gratuluję wykonania i precyzji. Jedno pytanie: dlaczego nie pokusiłeś się o schowane wkrętów na brzegach?

Dzięki.
Szczerze powiem, że trochę spędziało mi to sen z powiek. Myślałem o ukryciu ich pod jakimiś maskownicami, ale w końcu zabrakło mi pomysłu. Może ty masz jakiś pomysł, jak nie na teraz to na przyszłość?
  • 0

#30 uhaehuehehe

uhaehuehehe
  • Użytkownik
  • 113 postów

Napisano 07 marzec 2013 - 19:12

Szczerze powiem, że trochę spędziało mi to sen z powiek. Myślałem o ukryciu ich pod jakimiś maskownicami, ale w końcu zabrakło mi pomysłu. Może ty masz jakiś pomysł, jak nie na teraz to na przyszłość?

Ostatnie kształtki wcisnąć kilka mm do środka, można tak samo je przykręcić jak wyżej, na to nakleić gotowe boki.
  • 0

#31 70'

70'

Darek

• Użytkownik
  • 1313 postów

Napisano 07 marzec 2013 - 22:41

Ostatnie kształtki wcisnąć kilka mm do środka, można tak samo je przykręcić jak wyżej, na to nakleić gotowe boki.

Cokolwiek bys nie robil musialbys na nowo wypilowac i malowac 6 nowych boczkow, chyba ze frezem wpuscisz glebiej wkrety
z walka wytniesz ladne cieniutkie koleczka wkleisz, spilujesz i zamalujesz ale nie dopasujesz slojow i bedzie widac :(
Mysle ze czas zeby wszyscy uzytkownicy przyjeli, ze taka szuflade zrobiles, dokladnie taka byla ci wlasnie potrzebna i taka podoba ci sie najbardziej ;)
Twoj pomysl zainspirowal mnie do zrobienia tez takich walkow na zegarki ale kilka sztuk w wersji singiel ;).
Mysle ze boczki zamontuje systemem zatrzaskowym lub zapadkowym (sprezyste blaszki od wew. boczku, idea montazu klosza w zyrandolu) i suport z kleju ;)
Dzieki za pomysl z pieskiem w samochodzie, byloby stylowo , a nawet kozacko ale akie pieski to teraz towar trudno dostepny ;)
  • 0

#32 Fixxxer

Fixxxer
  • Użytkownik
  • 669 postów

Napisano 08 marzec 2013 - 23:01

Jest to jakiś pomysł. Mnie zależało na tym, żeby te boczki przykręcone na wkręty nie tylko maskowały ale dodatkowo stanowiły wzmocnienie dla spoiny zawiniętej pod nimi skóry. Dlatego właśnie zdecydowałem się na ich przykręcenie. No i żeby mi nie odpadły z byle powodu:) Dzięki za pomysł, coś może z niego zaczerpnę.

Cokolwiek bys nie robil musialbys na nowo wypilowac i malowac 6 nowych boczkow, chyba ze frezem wpuscisz glebiej wkrety
z walka wytniesz ladne cieniutkie koleczka wkleisz, spilujesz i zamalujesz ale nie dopasujesz slojow i bedzie widac :(
Mysle ze czas zeby wszyscy uzytkownicy przyjeli, ze taka szuflade zrobiles, dokladnie taka byla ci wlasnie potrzebna i taka podoba ci sie najbardziej ;)
Twoj pomysl zainspirowal mnie do zrobienia tez takich walkow na zegarki ale kilka sztuk w wersji singiel ;).
Mysle ze boczki zamontuje systemem zatrzaskowym lub zapadkowym (sprezyste blaszki od wew. boczku, idea montazu klosza w zyrandolu) i suport z kleju ;)
Dzieki za pomysl z pieskiem w samochodzie, byloby stylowo , a nawet kozacko ale akie pieski to teraz towar trudno dostepny ;)

Mnie się moja szuflada podoba, a skoro tak jest to zawsze chętnie wysłucham zdania innych. Jakbym uważał, że jest beznadziejna to bym się wcale nią nie chwalił:)
Porady i konstryktywna krytyka zawsze są mile widziane. Ile osób tyle pomysłów i świat staje się ciekawszy:)

Życzę powodzenia przy konstruowaniu poduszek. Cierpliwość na pewno się przyda:)
System zapadkowy brzmi ciekawie, oby się udało:) Ja nawet myślałem w pewnym momencie o mocno trzymających napach.

W Stanach są sklepy, wielkości supermarketu ,tylko i wyłącznie z figurkami kiwającymi głową. Oni mają hopla na tym punkcie:) Można sobie kupić prawie każdą postać jaka zaistaniała popkulturze:)
  • 0

#33 Krystian

Krystian
  • Użytkownik
  • 6549 postów

Napisano 09 marzec 2013 - 08:36

Niektórym kolegom źyczę powodzenia w realizacji, bo wszystko fajnie się pisze, a dopiero później wychodzi, że nie jest to takie łatwe ;)
Zwłaszcza jeżeli chodzi o mniejsze elementy.

Życzę powodzenia przy konstruowaniu poduszek. Cierpliwość na pewno się przyda:)

Oj przyda się, przyda. Żeby to dobrze wyglądało będzie trzeba stracić sporo nerwów i opracować troszkę inny system.
Nie będzie można zastosować 2 identycznych sklejek z jednej strony. Ta niewidoczna część w przypadku pojedyńczej poduszki musi być cieniutka :)
  • 0

#34 Jonasz

Jonasz
  • Użytkownik
  • 253 postów

Napisano 13 marzec 2013 - 20:44

Fantastyczny pomysł pewnie spróbuję coś takiego zrobić ale nie wiem jaki będzie efekt końcowy.Gratulacje!!!!
Pozdrawiam
Jonasz

• 0

#35 Fixxxer

Fixxxer
  • Użytkownik
  • 669 postów

Napisano 15 marzec 2013 - 08:43

Fantastyczny pomysł pewnie spróbuję coś takiego zrobić ale nie wiem jaki będzie efekt końcowy.Gratulacje!!!!
Pozdrawiam
Jonasz

Dzięki i powodzenia!!!
  • 0

#36 uhaehuehehe

uhaehuehehe
  • Użytkownik
  • 113 postów

Napisano 25 marzec 2013 - 22:19

Doczekamy się kolejnej produkcji?:)
  • 0

#37 Gregorian

Gregorian
  • Użytkownik
  • 3235 postów

Napisano 25 marzec 2013 - 23:11

Dla mnie świetne. Użyteczność użytecznością ale gratulacje za wysiłek. Natomiast tutorial to osobna sprawa - dobrze podzielony, transparentny. Brawo.
  • 0

#38 Fixxxer

Fixxxer
  • Użytkownik
  • 669 postów

Napisano 26 marzec 2013 - 10:05

Doczekamy się kolejnej produkcji? :)

Są inne produkcje ale niestety nie zegarkowe (gramofon, półki itp itd.), także nie ma się co nimi tutaj chwalić. Jak tylko czas na to pozwoli i wezmę się za coś z okołozegarkowych rejonów to dam znać:)

Dla mnie świetne. Użyteczność użytecznością ale gratulacje za wysiłek. Natomiast tutorial to osobna sprawa - dobrze podzielony, transparentny. Brawo.

Dziękuję:)
  • 0

#39 Jonasz

Jonasz
  • Użytkownik
  • 253 postów

Napisano 27 marzec 2013 - 21:23

Witam!!!
Obiecałem że zrobię skrzynkę na moje skromne zbiory i muszę się pochwalić jak to wyszło.

Załączone miniatury

• Obraz 058_jzzpl.jpg
  • Obraz 060_jzzpl.jpg
  • Obraz 051_jzzpl.jpg

• 0

#40 Krystian

Krystian
  • Użytkownik
  • 6549 postów

Napisano 27 marzec 2013 - 21:35

Pozwól, że będę szczery i dam małą radę. Dopracuj ją jeszcze "trochę" ;)
Na poduszkę jakby zabrakło Ci troszeczkę skóry ;)
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: szuflada, gąbki, diy, tutorial, przechowywanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych