Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Arek_Win

Frezarka do kół zębatych w zegarach. Jaką kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Proszę o informację czy przystawka frezarki wraz z tokarką na poniższym zdjęciu będzie się nadawała do frezowania kół:

- zębatych;

- wychwytowych;

- zapadkowych, oraz innych części w zegarach?

 

Czy ktoś ma doświadczenie z tym modelem tokarki? Na zagranicznych forach chwalą tę tokarkę. Jest produkowana dla niemieckiej firmy Vector.

Mam alergię na chińską jakość, ale mam od producenta tej tokarki uchwyty zaciskowe do ósemki i według mnie są dobre (materiał i wykonanie jest niezłe). W Chinach tokarka jest nazywana Sincere c6104.

 

http://www.ebay.com/...=item414af43420

 

post-10133-0-50248200-1363156173.jpg

post-10133-0-24841800-1363156178.jpg

post-10133-0-83480800-1363156183.jpg

post-10133-0-50919600-1363156188.jpg

post-10133-0-72908000-1363156198.jpg

post-10133-0-13032900-1363156206.jpg

post-10133-0-96268000-1363156211.jpg

 

 

 

Teraz mam kolejne pytanie. Koła w zegarach jakie mają typowe moduły? Na ebay u chińskich sprzedawców są dostępne takie frezy do kół:

 

http://www.ebay.com/...=item19ca716ae4

 

Teraz mam kolejne pytanie jakimi frezami frezuje się koła wychwytowe i zapadkowe oraz zębniki? Chodzi mi o rozmiary typowe do zegarów rocznych, rzadziej ściennych.

 

Ciekawy temat na forum

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie koła wychwytowe?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie koła wychwytowe?

Wychwytu Grahama i hakowego.

 

 

Myślę głównie o kołach wychwytowych do zegarów rocznych z wychwytem Grahama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonam Ci takie koła.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dziękuję :), ale interesuje mnie również technologia wykonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, to Ci nie pomogę, bo ja tych kół nie frezuję.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kombinować z takim składakiem, lepiej kupić możliwie małą frezarkę stołową. Chodzi o frezarkę, a nie tokarkę stołową z przystawką. Do frezowania używam frezarki szwajcarskiej, która jest sztywniejsza od tego co można uzyskać z tokarki. Do wykonania kółek do zegara dużego powinna frezarka stołowa wystarczyć. Do małych zegarków same drgania maszyny uniemożliwią dokładne wykonanie koła. W zegarach mamy koła z zębami o zarycie cykloidalnym. Frezy można zamówić niemieckie lub szwajcarskie, albo wykonać we własnym zakresie, jak kto potrafi. Koło wychwytowe czasami udaje się naciąć zwykłą piłką, to znaczy frezem piłkowym. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Markuz
      Posiadam frezarkę Brass and Steel  jest w doskonałym stanie i chyba kopiarkę wraz z oprzyrządowaniem G. Boley
      a ponieważ jestem laikiem w tym temacie chciałbym wiedzieć jaką ma wartość i ewentualnie sprzedać. Dodam że przywiozłem tą maszynkę z La Chaux-de-Fonds.  Mam pytanie do czego służy narzędzie na trzeciej fotografii? 




    • Przez albiNOS 01
      Specjalnie dałem to w tym dziale, ponieważ nie szukam rozwiązania problemu. Bardziej w formie ciekawostki.
       
      11 lat temu kolega z pracy opowiadał o swojej pracy dyplomowej. Frezarka sterowana metodą CNC, wydało mi się to wtedy czymś nie do ogarnięcia.
       
      Nie, nie zbudowałem takowej, i generalnie nie mam zamiaru brać się za to, może kiedyś... zobaczymy. Niemniej jednak skacząc z filmu na film na YouTube, doszedłem do wniosku, że jest to łatwiejsze niż mi się wydawało, i przy odrobinie chęci, zapału oraz stosunkowo skromnym budżecie, każdy kto nie ma dwóch lewych rąk powinien sobie poradzić.
       
      Okazuje się, że nawet sterowanie jest banalnie proste, wystarczy kupić za trzy stówki sterownik na trzy silniki krokowe i program do tego. Problem może stanowić brak połączenia USB w takim sterowniku, dlatego myślę, że komputer ode mnie z pracy zapewne by podołał :-) (pełnoletni)
       
      Cóż pisać więcej, skoro sam nigdy nie widziałem nawet na żywo frezarki 3 osiowej, ale materiały tu wrzucone warto zobaczyć:
       

       

       

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.