Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Prezent na komunię, do 3k PLN

Potrzebuję porady komunia prezent

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 solar_pi

solar_pi
  • Nowy Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 16 marzec 2013 - 16:43

Potrzebuję pomocy. Zbliża się komunia mojego chrześniaka i chcę zrobić mu klasyczny prezent. Szukam szwajcara do 3k PLN, automatyczny o klasycznym wyglądzie, niekoniecznie z chronografem. Najlepiej z przezroczystym deklem, żeby dzieciak mógł oko nacieszyć (zegarek z założenia przeleży następne lata na półce w domu;). Proszę o propozycje poza Certiną i Tissotem, najlepiej ze szwajcarskim rodowodem. Hamilton tu niestety odpada:/

Uprzedzając komentarze w stylu "po co kupować, skoro na półkę pójdzie" ;) - oprócz tego zegarka dostanie ode mnie jakieś casio z bajerami (na "teraz").

Z góry dziękuję za sugestie i pomoc!

Edit:

Zmieniłem temat, bo wpadła mi w oko jedna Certinka:

Certina DS1, czekoladowa, bez numerowanych indeksów, a konkretnie to taka:
http://www.certina.c.../DS-1.aspx?m=11

Co o tym sądzicie?

Użytkownik solar_pi edytował ten post 17 marzec 2013 - 11:53

• 0

#2 keruj15

keruj15
  • Użytkownik
  • 405 postów

Napisano 16 marzec 2013 - 18:37

Może Atlantic Worldmaster automatic - jeszcze reszta zostanie
  • 0

#3 pachniuch

pachniuch
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • Gadu-Gadu: 5539060

Napisano 16 marzec 2013 - 18:52

Zaczyna się komunijny szał :unsure: . Ja zastanowiłbym się nad takim prezentem...bo po co taki prezent skoro - zakłada się - że zaraz pójdzie "na półkę" - jak sam napisałeś... Za bardzo ja nie widzę sensu kupowania podobnych prezentów. Ale to jest moje osobiste zdanie, a kasa jest Twoja i zrobisz z nią co chcesz :).
  • 0

#4 Gość_darekmp3_*

Gość_darekmp3_*
  • Gość

Napisano 16 marzec 2013 - 19:03

Może rzymianka od Steinharta z ładną dupeczką :) Tudzież inna Marinka.
http://www.steinhart...l/pl/c/MARINE/8

Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

#5 Przemek84

Przemek84
  • Użytkownik
  • 436 postów

Napisano 16 marzec 2013 - 19:47

Zobacz na aerowatcha z recenzji poniżej:
http://zegarkiclub.p...-czesc-czwarta/
  • 0

#6 solar_pi

solar_pi
  • Nowy Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 17 marzec 2013 - 11:34

Hej, dzięki za sugestie, właśnie przeglądam fotki.

@keruj15 - zegarek ciekawy, ale mam zastrzeżenia co do szwajcarskości atlantica. Na co dzień mieszkam w ch. Swego czasu odwiedził mnie szwagier, który nosi starą wersję wspomnianego zegarka. W kilku sklepach zegarkowych (Omega, Bucherer, Gubelin) sprzedawcy spoglądali nań z zaciekawieniem, pytając co to za ciekawa polska marka zegarków;)

@pachniuch - wystarczy mi dyskusja z żoną na ten temat. Tutaj proszę o radę od strony merytorycznej ;)

@darekmp3 - właśnie zaczynam czytać informacje o Steinharcie, wiem że marka się dość często przewija na forum, muszę się pozbyć swojej rezerwy do niej

@Przemek84 - dzięki za sugestię!

Czekam na dalsze propozycje i z góry dzięki!

Użytkownik solar_pi edytował ten post 17 marzec 2013 - 11:34

• 0

#7 proki1971

proki1971
  • Użytkownik
  • 5055 postów

Napisano 17 marzec 2013 - 13:41

Poszukaj czegos z Eposa, na forum jest przedstawicel tej marki. Sam mam kilka modeli i jestem zadowolony, fajne zegarki, dobry stosunek cena/jakosc:-)
  • 0

#8 Pinus

Pinus

laik

• Użytkownik
  • 852 postów

Napisano 17 marzec 2013 - 14:04

Nie ma znaczenia, ponieważ zegarek kupujesz tylko dlatego, że to Ty je lubisz - bo sam zakup jest bez sensu - jedyna szansa na brak znaczącej utraty wartości w przeciągu tych kilku lat to zakup vintage.
Nie wiesz co mu się będzie kiedyś podobać, czy będzie będzie wolał czegoś nowoczesnego (może już będą elastyczne, przeźroczyste ?) a teraz będzie mały lizał lizaka przez papierek.
Dzieciak i tak ma szczęście, że nie studiujesz japonistyki, bo by jeszcze dostał program do nauki.

Żeby było merytorycznie - tak jak na początku, cokolwiek, co Ci się podoba, bo to naprawdę nie ma w tym wypadku znaczenia.
  • 0

#9 solar_pi

solar_pi
  • Nowy Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 17 marzec 2013 - 14:14

@proki1971 - dzięki za pomoc, rzeczywiście ciekawa marka, której się wcześniej nie przyglądałem

@Pinus- wolę motocykle od zegarków (o ile można to porównywać), a nie szukam motorynki/quada etc.

Zegarek na komunię to klasyka prezentu. Jeśli nie masz nic pomocnego do powiedzenia to nie wiem po co udzielasz się ze swoją 'japonistyką'...

Utrata wartości nie ma znaczenia, bo sentymentu się nie wycenia, a przede wszystkim taką wartość ma nieść ze sobą prezent.

Podana przeze mnie Certina jest zegarkiem o klasycznym wyglądzie, który przez minione dekady nie zmieniał się drastycznie.

Użytkownik solar_pi edytował ten post 17 marzec 2013 - 14:14

• 0

#10 bilbo

bilbo
  • Użytkownik
  • 186 postów

Napisano 17 marzec 2013 - 14:54

Moja prpozycja :
http://e-sophie.pl/a...5253a-p841.html

Klasyczny, szafirowa szybka, szwajcarski automat, WR 50m - pozostałą kasę proponuję dać chrześniakowi w kopercie (mniejsze prawdopodobieństwo, że zegarek po komunii zamiast na półce wyląduje na allegro ;) )

Pozdrowionka
Wojtek :)
  • 0

#11 Hiroki

Hiroki
  • Użytkownik
  • 314 postów

Napisano 17 marzec 2013 - 15:22

Adriatica ze Szwajcarią niestety nie ma za wiele wspólnego. Mechanizm Claro to farbowany lis, zdaje się chiński mechanizm przefarbowany na Szwajcarski. Ciężko o Szwajcara z krwi i kości do 1000zl. Nawet jeśli marka jest szwajcarska to koperty w najtańszych modelach są chińskie. Wodoszczelność 3atm oznacza także często wciskany dekielek a nie zakręcany. Ja bym w to nie wchodził. Nie ma nic za darmo.
Podobnie Steinhart. mechanizmy Szwajcarskie, koperty i reszta Chiny, Firma Niemiecka i składane w Niemczech. Dobrej jakości ale jednak.

Użytkownik Ravenna edytował ten post 17 marzec 2013 - 15:25

• 0

#12 pawel007

pawel007

takich trzech jak nas dwóch to ani jednego

• Użytkownik
  • 3005 postów

Napisano 17 marzec 2013 - 16:35

może glycina combat sub? może coś z archimede? może coś z guinand-a?
  • 0

#13 Przemek84

Przemek84
  • Użytkownik
  • 436 postów

Napisano 17 marzec 2013 - 17:17

Certina ds1 to dobry pomysł, ale wybrałbym wersję na bransolecie jeśli zegarek ma być noszony za kilkanaście lat. Pasek zawsze jakiś można będzie dokupić a z oryginalną bransoletą może być wtedy problem.
  • 0

#14 bilbo

bilbo
  • Użytkownik
  • 186 postów

Napisano 17 marzec 2013 - 18:04

Doczytałem, że mechanizm claro 888 jest przerabiany z chińskiego ST16 i jest zgodny z jakąś normą prawną określającą co może być sprzedawane pod nazwą "swiss made". Czytałem też opinie , że podobne zabiegi robią bardziej znane firmy tj. : TAG, Omega, Cartier, Brietling, Panerai , które gotowe mechanizmy ETA modyfikują i sprzedają jako swoje - lepsze i bardziej ekskluzywne. Widać w konia mogą nas zrobić w prawie każdym przedziale cenowym. Co do kopert chińskich, szwajcarskich czy niemieckich nie chcę się wypowiadać, bo dla mnie to "wsiorybka" dopóki stal nierdzewna, z któej są produkowane, pozostaje stalą nierdzewną a nie jakimś nierdzewnym stopem (prawie jak stal chociaż prawie robi różnicę ;) ).

Użytkownik bilbo edytował ten post 17 marzec 2013 - 18:10

• 0

#15 proki1971

proki1971
  • Użytkownik
  • 5055 postów

Napisano 18 marzec 2013 - 09:27

Ja z kolei Ds-1 bym raczej opuścił. To klasyczny zegarek, można by rzecz garniturowiec i nie oceniajać Twojego pomyśluż z czekaniem na założe ie tego zegarkla, to Twój chrzesniak dlugo będzie musial do niego dorastać :) Nie wiem czy aby nie za długo. Dlatego jeżeli już, szukałbym czegos bardziej casula, sport aby mógł go zalożyć w ciągu powiedzmy tych kilku a nie kilkunastu czy - dziesieciu lat :)

• 0

#16 badalamenti

badalamenti
  • Zbanowany
  • 73 postów

Napisano 18 marzec 2013 - 19:57

steinheart będzie za duży dla dziecka w wielu komunijnym. Napewno powinien to być jakiś zegarek z klasyczną tarczą, nie chrono. Pierwszy droższy zegarek może wyrobić jego gust i zainteresować tematem dla którego tutaj wszyscy bywami. Epos troszeczkę zbyt popularny, oris też, ja bym zaproponował Alpinę http://lux.zegarki.p...a-525b4s6.html. Myślę, że po latach zegarek będzie nadal w dobrym guście. Wszystko to kwestia gustu, ale należy Pamiętać, że to młoda osoba która wśród rówieśników może się wstydzić nosić zbyt elegancki zegarek.
  • 0

#17 badalamenti

badalamenti
  • Zbanowany
  • 73 postów

Napisano 18 marzec 2013 - 19:58

http://lux.zegarki.p...na-525b4s6.html
  • 0

#18 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 13519 postów

Napisano 20 marzec 2013 - 18:46

steinheart będzie za duży dla dziecka w wielu komunijnym. Napewno powinien to być jakiś zegarek z klasyczną tarczą, nie chrono. Pierwszy droższy zegarek może wyrobić jego gust i zainteresować tematem dla którego tutaj wszyscy bywami. Epos troszeczkę zbyt popularny, oris też, ja bym zaproponował Alpinę http://lux.zegarki.p...a-525b4s6.html. Myślę, że po latach zegarek będzie nadal w dobrym guście. Wszystko to kwestia gustu, ale należy Pamiętać, że to młoda osoba która wśród rówieśników może się wstydzić nosić zbyt elegancki zegarek.

Steinhart ma 44 mm i proponowana przez Ciebie Alpina równiez ma 44 mm .
  • 0

#19 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 13519 postów

Napisano 20 marzec 2013 - 18:55

Kolego Solar nie ograniczałbym się tylko do firm szwajcarskich .
Zobacz np. Seiko http://watchhubs.com...15-sarb071.html
Orient http://www.orient-wa...category_id=106
  • 0

#20 Jash

Jash

ORISTA

• Użytkownik
  • 10318 postów

Napisano 20 marzec 2013 - 19:07

Alpina jest też w mniejszej wersji, koperta 40mm.

Tak wygląda na nadgarstku 17cm (sorki za jakość, robiłem telefonem).

Dołączona grafika
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: komunia, prezent

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych