Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Aukcja na rzecz WOŚP

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Błonie - Ale jaki zegarek wybrać ??

Który z zegarków z błonia jest cenniejszy , rzadszy , w najmniejszej ilości ?? Wars Błonie Bałtyk Alfa Kurant Arras Atlas Zodiak Polan Jantar

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#21 volspaik

volspaik
  • Nowy Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 03 kwiecień 2013 - 19:42

Miałem identycznie , na pewno w twoich zegarkach kryje się potencjał =D
Powiedz coś o swojej kolekcji . Jakie zegarki już posiadasz ??
  • 0

#22 Cat

Cat
  • Użytkownik
  • 250 postów

Napisano 03 kwiecień 2013 - 20:00

na szczęście jest u mnie w mieście szalenie sympatyczny, starszy zegarmistrz , który obiecał zając się moimi Błoniakami :)
co do kolekcji to mam w sumie 7 czy 8 sztuk ale jak nabiorą odpowiedniego blichtru to dopiero je pokaże B)
obserwuje alle.. i wydaje mi się że ceny Błoni rosną oraz , że trafiają się różne wynalazki w stylu opisywanej już 'syrenki'
  • 0

#23 Pawka

Pawka
  • Nowy Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 07 kwiecień 2013 - 19:12

Panowie na allegro były cakiem niedawno blonie suer odnowione http://allegro.pl/pr...3014150966.html może ktoś może coś takiego sprzedać chętnie kupię ;)) no i jęzeli możecie polećcie mi jakiś "polski" zegareczek szukam czegoś na codzien eleganckiego do garniaka i na miasto polskiego wielkowego ale stylowego i eleganckiego ;) trwałęgo niezawodnego i dobrego hehe wiem że to może sporo ale wierzę że pomożecie mi coś znaleźć czy wybrać, wole dać nawet parę stowek za coś z duszą niż coś nowego ze sklepu a pozatym lubie starocie i klasykę ;))) mimo że o zegarkach nie mam żadnego pojęcia dla mnie ma chodzić nie psuć się i odpowiadać mi wizualnie i firmowo ;)))
  • 0

#24 RLW

RLW
  • Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 08 kwiecień 2013 - 11:30

Z rankingiem Treevilla ,trochę bym się nie zgodził , to mój :
1. Czarny blonex-to zagadka ,nie wiadomo czy wyszedł poza fazę testową , i wszedł do produkcji .Znany jest jeden egzemplarz ,i kupno tego modelu to jak 6 w totka /dla kolekcjonera oczywiście /

nie wiem czy wszedł do produkcji ale widziałem taki egzemplarz w kolekcji zegarmistrza z Błonia, niestety nie chciał sprzedać. Dowiedziałem się od niego przy okazji, że jest w Błoniu jakiś pan hydraulik, co chodząc do klientów pyta się ich o zegarki, ma podobno ponad 200 w kolekcji z czego wiele NOSów w pudełkach (leżaków regałowych). Kto wie, może nawet czyta to forum ale siedzi cicho ;) Jakiś czas temu pisałem nie pamiętam w którym wątku (chyba zeg. radzieckie), że ten zegarmistrz będzie likwidował zakład i wyprzedawał to co ma. Swojej kolekcji nie chciał sprzedać ale miał drugie pudełko z zegarkami z Błonia, niektóre na części a niektóre w całkiem przyzwoitym stanie o wiele lepszym niż to co teraz jest na allegro.

Użytkownik RLW edytował ten post 08 kwiecień 2013 - 11:36

• 0

#25 donika27

donika27
  • Użytkownik
  • 341 postów

Napisano 08 kwiecień 2013 - 11:41

Ja ostatnio na Bazarku zakupiłam Blonexa i poszedł do renowacji , dam zdjęcia jak przyjdzie, dla mnie ten model jest tylko brany pod uwagę ze względu na najmniejszy rozmiar :)
  • 0

#26 volspaik

volspaik
  • Nowy Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 08 kwiecień 2013 - 21:04

http://allegro.pl/po...3123237651.html

Na tej aukcji znalazłem Bałtyka z :
MECHANIZM NIETYPOWO SYGNOWANY BIENNA A-4000

Na aukcji pisze , że zegarek może być 4000-TYSIĘCZNY wyprodukowanym egzemplarzem.
Czy to prawda , wydawało mi się , że "numer seryjny " przy mostku jest numerem egzemplarza.

http://allegro.pl/ze...3120835893.html

Mnie już powoli nic ,nie dziwi .Ten cudak poszedł za ponad 300zł. To właśnie drugi model Błonia w krabie ,ale orginał miał wypukłe indeksy ,napis "licencja zssr" ,a ten ma warszawską tarczę i jest koszmarkiem ,ale głupota nie zna granic .Twój ma tylko mostek sygnowany dziwnym napisem / nic mi to nie mówi / a nr bardzo wysoki , kolejny okaz dla frajerów

No i zegarek został sprzedany za 370 zł
Okazuje się że nie jest to żaden okaz dla frajerów.
Jest to zegarek posiadający jeden z rzadszych , jak nie najrzadszych mechanizmów.
Bienna jest to miejscowość w Szwajcarii , gdzie np. produkowane są jedne z sławniejszych zegarków marki Omega.
Nie wiem czy omega maczała w tym palce , ale swoją siedzibę ma tam od 1880 roku.
Nie można wykluczyć , że części mechanizmu ( może i cały mechanizm) pochodzi właśnie z Szwajcarii albo ma jej akcent.
Swoim skromnym okiem twierdzę , że śmiało możemy doliczyć kolejny rzadki okaz do Listy Cennych Okazów :
- BAŁTYK 17 RUBIS z mechanizmem Szwajcarskim Bienna 17 Jewels A-4000

Użytkownik volspaik edytował ten post 08 kwiecień 2013 - 21:04

• 0

#27 pirx65

pirx65
  • Użytkownik
  • 1119 postów

Napisano 08 kwiecień 2013 - 21:38

Baltyk 17 Rubis z mechanizmem radzieckim 2409 Kirova bardzo dużym numerem fabrycznym , w nieorginalnej kopercie kopercie ,z nieorginalnym deklem i z dziwnym napisem na mostku , super ciekawy składak
  • 0

#28 waski123

waski123
  • Użytkownik
  • 1706 postów

Napisano 08 kwiecień 2013 - 21:50

nie wiem czy wszedł do produkcji ale widziałem taki egzemplarz w kolekcji zegarmistrza z Błonia, niestety nie chciał sprzedać. Dowiedziałem się od niego przy okazji, że jest w Błoniu jakiś pan hydraulik, co chodząc do klientów pyta się ich o zegarki, ma podobno ponad 200 w kolekcji z czego wiele NOSów w pudełkach (leżaków regałowych). Kto wie, może nawet czyta to forum ale siedzi cicho ;) Jakiś czas temu pisałem nie pamiętam w którym wątku (chyba zeg. radzieckie), że ten zegarmistrz będzie likwidował zakład i wyprzedawał to co ma. Swojej kolekcji nie chciał sprzedać ale miał drugie pudełko z zegarkami z Błonia, niektóre na części a niektóre w całkiem przyzwoitym stanie o wiele lepszym niż to co teraz jest na allegro.

Byłem jakiś czas temu u tego zegarmistrza, oglądałem tego czarnego, naprawdę bardzo ładny, ale gdy wspomniałem, że słyszałem, że zamyka zakład to uśmiechnął się znacząco ;) więc chyba z tym zamykaniem to jeszcze trochę ;)
  • 0

#29 RLW

RLW
  • Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 09 kwiecień 2013 - 07:25

Byłem jakiś czas temu u tego zegarmistrza, oglądałem tego czarnego, naprawdę bardzo ładny, ale gdy wspomniałem, że słyszałem, że zamyka zakład to uśmiechnął się znacząco ;) więc chyba z tym zamykaniem to jeszcze trochę ;)

gdy byłem u niego ostatnio to już nie miał w gablocie zegarków tych co wcześniej (rosyjskie, szwajcarskie, itp) tylko wrzucił je w słoik i miał jechać na Koło wyprzedawać alb o zlecić to synowi. Pod szybą miał książkę o zegarkach Błonie, w której się zresztą pojawia jego osoba i do której swoje zegarki wypożyczał. Przy okazji wpisał mi się w mój egzemplarz książki ;).
  • 0

#30 volspaik

volspaik
  • Nowy Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 09 kwiecień 2013 - 17:08

Baltyk 17 Rubis z mechanizmem radzieckim 2409 Kirova bardzo dużym numerem fabrycznym , w nieorginalnej kopercie kopercie ,z nieorginalnym deklem i z dziwnym napisem na mostku , super ciekawy składak

Szukałem wszędzie info. na temat mostku.
Ale nie znalazłem nic.
Żadne inne marki też nie pisały miejsca produkcji Bienna ani nic w tym stylu.

Na stronie http://polskie-zegarki.republika.pl doczytałem się tego że mechanizmy zegarków :
(...) Miały nowy wówczas mechanizm 2409, oparty na znanych szwajcarskich mechanizmach AS 1430 produkcji zakładów Adolfa Schilda. (...)
:mellow:

Co do koperty niebyłym pewien , czy nie jest oryginalna.
W sumie wyszło 8 modeli Bałtyka z czego 7 w złotej kopercie , czyli pozostaje nam jeden.
Znalazłem Bałtyka z identyczną tarczą i kopertą :

http://polskie-zegar...od/baltyk_2.jpg
  • 0

#31 volspaik

volspaik
  • Nowy Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 09 kwiecień 2013 - 18:07

Ja z chęcią zapolowałbym na Błonie kraba z importowaną ryflowaną tarczą. Kiedyś miałem i pogoniłem na Allegro, czego teraz żałuję :(

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Znalazłem bardzo podobny zegarek z taką tarczą i kopertą krabową tyle , że Kirowa.

http://allegro.pl/st...3153703169.html
  • 0

#32 wocio19

wocio19

młody weteran

• Użytkownik
  • 1358 postów

Napisano 17 kwiecień 2013 - 09:33

Tak, takie z tarczą Kirowa są łatwiejsze do namierzenia.
  • 0

#33 PASJONAT777

PASJONAT777
  • Użytkownik
  • 1039 postów

Napisano 02 maj 2013 - 10:46

Zegarki polskie brzmi dumnie.
Zawsze poszukujemy sukcesu i chcemy mieć "Polską kuturę odmierzania czasu"mocno zakorzeniona w europie jest Francuska i niemiecka.Już mieliśmy "sukces" w budowie samochodów póżniej te Błonie z ukradzionymi przez ZSRR mechanizmami z niemiec po II wojnie światowej,wydaje mi się,że to jest zła droga do fascynacji,interesujmy sie raczej zegarami kaflowymi sygnowanymi przez zegarmistrzów z terenów Gdańska Krakowa to jest nasze i prawdziwe.Pozdrawiam
  • 0

#34 matma66

matma66
  • Użytkownik
  • 377 postów

Napisano 03 maj 2013 - 11:46

Witam.A ja uważam,że w polskich zegarkach coś jest i są warte zainteresowania.Takie były czasy i trzeba się cieszyć że takie zegarki powstawały,czy były chociaż montowane w kraju po takich przejściach.Z motoryzacją też nie było tak całkiem źle.Coś potrafiliśmy zrobić sami np:Junak,czy Syrenka która teraz ma wielu fanów.Wojna nas zniszczyła,Niemcy ograbili.Wielki brat też nie był lepszy.Nie mogliśmy się samodzielnie rozwijać.Warto ratować to co nawet tylko w części było nasze.Historia,to moje zdanie.
  • 0

#35 buran69

buran69
  • Użytkownik
  • 942 postów

Napisano 04 maj 2013 - 15:20

Zegarki polskie brzmi dumnie.
Zawsze poszukujemy sukcesu i chcemy mieć "Polską kuturę odmierzania czasu"mocno zakorzeniona w europie jest Francuska i niemiecka.Już mieliśmy "sukces" w budowie samochodów póżniej te Błonie z ukradzionymi przez ZSRR mechanizmami z niemiec po II wojnie światowej,wydaje mi się,że to jest zła droga do fascynacji,interesujmy sie raczej zegarami kaflowymi sygnowanymi przez zegarmistrzów z terenów Gdańska Krakowa to jest nasze i prawdziwe.Pozdrawiam

O czym Ty bredzisz,kto co komu ukradł?Chłopie poczytaj trochę zanim coś napiszesz,bo błazna z siebie robisz.
ps
Reparacje,mówi Co to coś?
  • 0

#36 Cat

Cat
  • Użytkownik
  • 250 postów

Napisano 04 maj 2013 - 21:19

O czym Ty bredzisz,kto co komu ukradł?Chłopie poczytaj trochę zanim coś napiszesz,bo błazna z siebie robisz.
ps
Reparacje,mówi Co to coś?

możesz się jaśniej wyrazić bo nie mogę rozszyfrować tych "bredni" ?
  • 0

#37 volspaik

volspaik
  • Nowy Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 10 maj 2013 - 19:01

możesz się jaśniej wyrazić bo nie mogę rozszyfrować tych "bredni" ?

Buran'owi chyba chodzi o ten fragment:
" Błonie z ukradzionymi przez ZSRR mechanizmami z niemiec po II wojnie światowej "
Tak ??
  • 0

#38 volspaik

volspaik
  • Nowy Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 10 maj 2013 - 19:30

http://allegro.pl/ze...3182152322.html

Co powiecie o tym zegarku .
Już któryś raz widzę go na allegro.

Załączone miniatury

• 3182152322.jpeg

Użytkownik volspaik edytował ten post 13 maj 2013 - 12:53

• 0

#39 volspaik

volspaik
  • Nowy Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 13 maj 2013 - 10:25

Do mojej kolekcji trafił Wars.
Różni się od innych zegarków , które mam i o których czytałem.
Zegarek nie posiada żadnych oznaczeń na mostku ani na kole zębatym ( 1M43 *** ).
Zegarek jest czysty , ma tylko numer seryjny.
Czy ktoś spotkał się z takim ewenementem ??
Czysty mostek ??

Załączone miniatury

• DSC_0472.jpg
  • DSC_0474.jpg

• 0

#40 pirx65

pirx65
  • Użytkownik
  • 1119 postów

Napisano 13 maj 2013 - 15:56

Dołączona grafika

A co tu fajnego ?
Warszawska tarcza , uszkodzony mechanizm ,pęknięte szkiełko, nieorginalne wskazówki / luma / , malowany mazakiem napis, radosna twórczośc i cena 200 zł . Do kupienia jako ciekawostka jak można popsuc zegarek max. za 30 zł
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Wars, Błonie, Bałtyk, Alfa, Kurant, Arras, Atlas, Zodiak, Polan, Jantar

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych