Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

TSMiro

Zegarek od Stryja, czyli zegarek z historią

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów,

pojawiłem się na forum, ponieważ zaciekawiła mnie historia zegarka, który dostałem w prezencie. Historia dotyczy mojej rodziny. Około roku 1976 mój dziadek otrzymał w prezencie zegarek od swojego Stryja, który przyjechał z USA [wujek z Ameryki:)]. Zakładam, że na owe czasy zegarek nie był nowy więc będzie jeszcze starszy. Dziadek przekazał go mojemu ojcu,aż w końcu trafił do mnie.

A teraz o samym zegarku - potrzebuję informacji kiedy mógł zostać wyprodukowany, czy można gdzieś dostać oryginalny pasek(niestety pasek nie przetrwał), czy jest to dobry zegarek itp. Dla mnie zupełną nowością jest (podobno) brak baterii :) takie perpetum mobile ;) działa na wstrząs, czy jakoś tak. Wykonałem dwa zdjęcia aby przybliżyć wspomniany prezent, niestety nie zamierzam go otwierać bo nawet nie wiem jak się do tego zabrać :( podobno kiedyś jakiś niefortunny zegarmistrz próbował go otworzyć w niekonwencjonalny sposób( co zostało upamiętnione rysą na blaszcze).

Bardzo wszystkich proszę o jakiekolwiek informację. Będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

post-61195-0-39384500-1364928486_thumb.jpg

post-61195-0-34095300-1364928490_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek amerykańskiej marki "Waltham", antywstrząsowy, osadzony na 17 kamieniach. Bez fotek mechanizmu więcej nikt Ci nie powie. Co do paska - graniczy to z cudem, ale można dobrać jakiś inny ciekawy np. ze strony pasekdozegarka.com.pl . Rysy można usunąć polerująć tą blaszkę, która nazywa się "deklem" to samo można zrobić z kopertą :) Szkiełko również można wymienić, albo wypolerować, aby zegarek nabrał blasku. Warto sprawdzić odchyłki dzienne w zegarku, jeśli przekraczają minutę, warto wybrać się do zegarmistrza na smarowanie, czyszczenie mechanizmu. Koszt łącznego odnowienia i zakupu paska powinien się zmieścić w 200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek amerykańskiej marki "Waltham",

 

Tyle, że z tej amerykańskiej marki w przypadku tego zegarka została tylko nazwa ;)

Zegarek szwajcarski z lat 70-tych a w srodku prawdopodobnie któraś standardowa ETA


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Michal_1985
      Witam, jestem zainteresowany zakupem TH jak w temacie. 
      Jeśli ktoś myśli o sprzedaży to chętnie omówię tą kwestię
      Jesli ktos moze polecić miejsce, w którym mógłbym zakupić taki zegarek to chętnie skorzystam.
       
      Pozdrawiam 
      Michał 
    • Gość
      Przez Gość
      Werk 15 kamieniowi, 2 dekle, wewnątrz Dekiel medalowy. 
    • Gość
      Przez Gość
      Mechanizm 15 kamieniowy - sygnowany CORTEBERT-15 JEWELS-
      CAL 532-SWISS MADE, koperta z alpaki (chińskie srebro) o średnicy
      48,0 mm, dwa dekielki okrywające mechanizm.
    • Gość
      Przez Gość
      kieszonka PKP
    • Przez Filip_tbg
      Witam wszystkich!
       
      Bardzo proszę o opinię i pomoc w podjęciu decyzji.
      Spędziłem kilka godzin szukając czegoś atrakcyjnego w dobrej cenie i spełniającego moje wymagania. 
      Wybrałem 2 które są na jasnej tarczy, do 42 mm, nie za grube i nie za popularne.
       
       ALPINA AL-525S3S6 https://www.zegarki.pl/pl/alpina-al-525s3s6
       
      ETERNA Avant Garde https://www.ashford.com/eterna-2945-53-61-1339.html
       
      Eterne mogę mieć w takiej cenie bez żadnych innych kosztów, Alpiny nigdzie nie mogę znaleźć ze stanów w lepszej pozostaje polski sklep.
      Tylko czy warto dopłacić 1300 zł?
      Może ktoś coś wie o innych sklepach po za ashford.com czy jomashop.com ?
       
      Pozdrawiam
       
       
       
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.