Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Zegarek od Stryja, czyli zegarek z historią

Poszukuję informacji o zegarku waltham usa swiss szukam

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 TSMiro

TSMiro
  • Nowy Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 02 kwiecień 2013 - 19:49

Witam wszystkich forumowiczów,
pojawiłem się na forum, ponieważ zaciekawiła mnie historia zegarka, który dostałem w prezencie. Historia dotyczy mojej rodziny. Około roku 1976 mój dziadek otrzymał w prezencie zegarek od swojego Stryja, który przyjechał z USA [wujek z Ameryki:)]. Zakładam, że na owe czasy zegarek nie był nowy więc będzie jeszcze starszy. Dziadek przekazał go mojemu ojcu,aż w końcu trafił do mnie.
A teraz o samym zegarku - potrzebuję informacji kiedy mógł zostać wyprodukowany, czy można gdzieś dostać oryginalny pasek(niestety pasek nie przetrwał), czy jest to dobry zegarek itp. Dla mnie zupełną nowością jest (podobno) brak baterii :) takie perpetum mobile ;) działa na wstrząs, czy jakoś tak. Wykonałem dwa zdjęcia aby przybliżyć wspomniany prezent, niestety nie zamierzam go otwierać bo nawet nie wiem jak się do tego zabrać :( podobno kiedyś jakiś niefortunny zegarmistrz próbował go otworzyć w niekonwencjonalny sposób( co zostało upamiętnione rysą na blaszcze).
Bardzo wszystkich proszę o jakiekolwiek informację. Będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam

Załączone miniatury

• 2013-04-01 12.05.40.jpg
  • 2013-04-01 12.07.04..jpg

• 0

#2 Kolak

Kolak
  • Użytkownik
  • 944 postów

Napisano 02 kwiecień 2013 - 20:16

Zegarek amerykańskiej marki "Waltham", antywstrząsowy, osadzony na 17 kamieniach. Bez fotek mechanizmu więcej nikt Ci nie powie. Co do paska - graniczy to z cudem, ale można dobrać jakiś inny ciekawy np. ze strony pasekdozegarka.com.pl . Rysy można usunąć polerująć tą blaszkę, która nazywa się "deklem" to samo można zrobić z kopertą :) Szkiełko również można wymienić, albo wypolerować, aby zegarek nabrał blasku. Warto sprawdzić odchyłki dzienne w zegarku, jeśli przekraczają minutę, warto wybrać się do zegarmistrza na smarowanie, czyszczenie mechanizmu. Koszt łącznego odnowienia i zakupu paska powinien się zmieścić w 200zł.
  • 0

#3 chronofil

chronofil

Artur

• Moderator
  • 7354 postów

Napisano 02 kwiecień 2013 - 20:47

Zegarek amerykańskiej marki "Waltham",

Tyle, że z tej amerykańskiej marki w przypadku tego zegarka została tylko nazwa ;)
Zegarek szwajcarski z lat 70-tych a w srodku prawdopodobnie któraś standardowa ETA
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: waltham, usa, swiss, szukam

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych