Skocz do zawartości

Aktualizacje statusu

• Zdjęcie
    Martusiaa

jak moge sprawdzić czy rolex jest podróbą?

Pokaż komentarze (3)
Wyświetl wszystkie aktualizacje

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Casio Oceanus OCW 130 problem

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 przem0l

przem0l
  • Nowy Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 09 kwiecień 2013 - 15:16

Mam zegarek Casio Oceanus OCW 130. Tata go kiedyś dostał, ale go nie nosi. Chyba kiedyś zegarek spadł na ziemię i od tamtego czasu wskazuje czas równo 15 minut później względem aktualnego i jest pod tym względem dokładny. Zanim go zaniosę do zegarmistrza chciałbym go zresetować, może coś to da, ale nie wiem jak, bo nie mam już instrukcji. Czy ktoś mógłby mi pomóc?
Pozdrawiam
przem0l
  • 0

#2 buran69

buran69
  • Użytkownik
  • 425 postów

Napisano 09 kwiecień 2013 - 15:40

Pewno wskazówka jest przestawiona.
  • 0

#3 Seven

Seven

7

• Użytkownik
  • 3910 postów

Napisano 09 kwiecień 2013 - 17:49

W tym zegarku siedzi moduł 4317? Jeśli tak to zastosuj następującą procedurę:

1. Wciśnij dwukrotnie dolny przycisk, aby uruchomić tryb regulacji wskazówek (wskazówka sekundowa zatrzyma się).
2. Przytrzymaj górny przycisk na około pięć sekund (wskazówka sekundowa wykona obrót).
3. Jeśli wskazówka sekundowa nie jest ustawiona dokładnie na godzinie 12, ustaw ją w tej pozycji przy użyciu dolnego przycisku.
4. Wciśnij górny przycisk i poczekaj, aż główne wskazówki zatrzymają się.
5. Jeśli wskazówki zatrzymają się przed godziną 12:00, przy użyciu dolnego przycisku ustaw je dokładnie na godzinie 12:00, a następnie wciśnij górny przycisk dwa razy i przejdź do punktu 7. Natomiast jeśli wskazówki zatrzymają się po godzinie 12:00, wciśnij górny przycisk raz, aby przełączyć kierunek ich obrotu.
6. Przy użyciu dolnego przycisku przesuń wskazówki wstecz do godziny 12:00, po czym wciśnij górny przycisk.
7. Poczekaj, aż data przestanie się obracać. W okienku powinna pojawić się strzałka znajdująca się pomiędzy 31 a 1. Jeśli tak się nie stało, przesuń wskaźnik dolnym przyciskiem.
8. Wciśnij górny przycisk i poczekaj, aż zegarek ustawi datę i wskazówki na "normalnych" pozycjach.
9. Wciśnij dolny przycisk, aby wyjść z trybu regulacji wskazówek.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych