Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rekomendowane odpowiedzi

ingersoll-hero-title1.png

 

Amerykański Sen



 

Ingersoll to jednak nie tylko perfekcyjny, klasyczny design, a również nieprzeciętna historia, licząca sobie już ponad 100 lat. W 1892 bracia Robert i Charles Ingersoll otworzyli pierwszą w USA fabrykę zegarków, rozpoczynając od ręcznej produkcji. Aby jednak udoskonalić ten proces, postanowiono wprowadzić produkcję automatyczną, wzorowaną na pomyśle Henrego Forda. Dzięki temu bracia Ingersoll byli w stanie wprowadzić na rynek zegarek kosztujący zaledwie jednego dolara. Nazywany "Dollar-Watch" lub "Yankee" stał się prawdziwą rewolucją, gdyż do tej pory zegarki osobiste były luksusem dostępnym dla nielicznych. Właśnie ten model nosił Theodore Roosevelt w trakcie swoich podróży po Afryce. W 1919 roku bracia Ingersoll zaprojektowali pierwszy zegarek z fluorescencyjną nocną tarczą. Z kolei w 1933 roku Walt Disney zamówił zegarki z grafiką Myszki Mickey. Oprócz wyjątkowego zegarka opracowano równie niepowtarzalne opakowanie. Dziś cały zestaw jest poszukiwanym unikatem, który podczas aukcji nierzadko osiąga astronomiczne ceny. W swej historii zegarki Ingersoll nosiły takie osobistości jak wymienionych już wcześnie Theodore Roosevelt, James Dean czy Mahatma Gandhi, ale także i Thomas Edison, Mark Twain a także jeden z pionierów awiacji Alan Cobham, któremu towarzyszył m.in. podczas słynnego lotu nad Afryką w 1928 roku).

 

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG

 

Kalendarium Marki

 

p6.JPG

 

 

Robert i Charles Ingersoll, założyciele jednego z najstarszych amerykańskich producentów zegarków, ustanowili wiele kamieni milowych w dziedzinie rozwoju zegarków kieszonkowych i zegarków naręcznych.



Realizowali oni ambitny plan, by z jednej strony oferować zegarki, przystępne ogółowi społeczeństwa, a z drugiej strony oferować rozsądne ceny przy jednoczesnym utrzymywaniu najwyższej jakości.

W roku 1892, dzięki Henremu Fordowi, udało im się opracować zautomatyzowaną produkcję pierwszych zegarków kieszonkowych, a później zegarków naręcznych. Równolegle z istniejącą rzemieślniczą produkcją, ustanowiono zautomatyzowaną produkcję zegarków Ingersoll.

Przy zachowaniu wysokiej jakości i precyzji, po bardzo rozsądnej cenie 1 dolara (która wtedy była płacą za dniówkę), narodził się tzw. "zegarek za dolara".

 

"Zegarek za dolara" stał się tak popularny, że wyprodukowano około jednego miliona tych zegarków. Nawet Teodor Roosvelt wspomniał, że w czasie swoich podróży po Afryce został opisany jako "człowiek z kraju, gdzie produkowano Ingersoll".

Sukces "zegarka za dolara" od tego czasu nazywanego również "Yankee" był zdumiewający. Bracia Ingersoll musieli dostosować się do rosnącego popytu przez zwiększenie produkcji oraz rozbudowanie zakładów produkcyjnych. W międzyczasie asortyment produktów został poszerzony dzięki wielu pionierskim udoskonaleniom technicznym. Bracia INGERSOLL rozpoczęli także produkcję najmniejszych dotychczas zegarków kieszonkowych.

 

W roku 1919 bracia Ingersoll opracowali pierwszy zegarek z tzw. "nocną konstrukcją", "RADIOLITE" ze świecącą tarczą.



W międzyczasie Charles Ingersoll wyprodukował dla armii wyjątkowo solidny i wytrzymały zegarek mechaniczny z rozszerzającą się bransoletą, tzw "zegarek wojskowy". W późniejszym okresie ten właśnie zegarek stał się rzadkim okazem. Z okazji Targów Światowych w St. Louis, Ingersoll wprowadził na rynek limitowaną serię zegarków kieszonkowych. Wyprodukowano specjalną tarczę z wielokolorowymi flagami a jedna z wersji została opieczętowana "Targi Światowe St. Louis". Później jeden z tych zegarków kieszonkowych, złocony "INGERSOLL TRENTON", został sprzedany na aukcji za 16.000 USD !

W roku 1912 zatonął luksusowy statek pasażerski "TITANIC". Jeden z pasażerów, Oscar Scott Woody, który zginął podczas katastrofy, także był posiadaczem kieszonkowego zegarka "Ingersoll-Midgett". Zegarek z wygrawerowanym napisem został znaleziony w czasie niedawnej ekspedycji nurków.

W roku 1933 "WALT DISNEY" zlecił Ingersoll wyprodukowanie pierwszego na świecie zegarka Myszki Miki. Ingersoll wyprodukował w tym celu również specjalne opakowanie z motywami sławnej Myszki Miki. Dzisiaj jest to bardzo poszukiwany kolekcjonerski, rzadki okaz.

Oprócz dobrze znanych osobistości, takich jak Thomas Drake, żeglarz dookoła świata, Thomas A Edison, T Roosvelt, James Dean oraz wielu innych ważnych ludzi nosiło zegarki Ingersoll. W wielu książkach historycznych można przeczytać na przykład o MAHATMIE GANDHIM i jego zegarku Ingersoll.

Pilot Sir Alan Cobham używał zegarka Ingersoll w roku 1928 w czasie swojego lotu nad czarnym kontynentem Afryki. "Ponieważ nie mogę polegać na jakimkolwiek zegarku na pokładzie, używałem mojego Ingersolla do rejestrowania czasu. Przez siedem miesięcy był to zawsze niezawodny zegarek, w bardzo różnych warunkach klimatycznych i na dystansie ponad 23.000 mil"

Bez wątpienia, jest dużo więcej historii, które można przytoczyć o zegarkach braci Ingersoll oraz marce Ingersoll. Obecnie kolekcja zegarków Ingersoll jest projektowana przez nasz profesjonalny zespół projektantów mieszczący się w Bühl, w Niemczech.

logo1.png

120-lecie Ingersoll'a

 

Przez ponad 100 lat marka Ingersoll pozostała wierna swej zasadzie tworzenia wyjątkowych zegarków, odznaczających się wysoką jakością i przystępną ceną. Dziś najnowsze modele projektowane są w niemieckiej miejscowości Bhull przez utalentowanych europejskich designerów. W 2007 roku odbyła się premiera linii Bison, której nowoczesny design szybko podbił serca klientów na całym świecie. Niezależnie jednak od kolekcji zegarki Ingersoll zawsze wykonane są z najlepszych materiałów, zapewniających trwałość i niezawodność. Perfekcyjny mechanizm daje poczucie komfortu w każdej sytuacji, ponieważ zegarki nakręcaj się dzięki ruchom ręki w trakcie spaceru czy porannego joggingu. Zarazem ich wspaniałe wzornictwo to znak nieprzeciętnej osobności i wyjątkowego gustu ich właścicieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez SPS
      Cześć 
       
      Ingersoll The Grafton Automatic nr ref. 100703 szuka nadgarstka.  
      Kupiony od AD - YES w Katowicach.
       
      Najważniejsze cechy zegarka;
      - Zegarek ma okno typu BIg Date, pokazuje miesiące i dni tygodnia. Posiada "open heart", 
      - Koperta 42 mm ze stali 316L dwukolorowa - stal ze złotem,
      - Tarcza granatowa z nakładanymi indeksami,
      - Pod tarczą pracuje automat na 29 kamieniach,
      - Brązowy skórzany pasek 20 mm z zapięciem motylkowym,  
      - Szkło mineralne,
      - Wodoszczelność jest określona na 5 ATM,
      - z zegarkiem jest oczywiście oryginalne drewniane pudełko z dokumentami. 
       
      Stan oceniam na regulaminowe 9/10. Ubrany dosłownie kilkadziesiąt razy. Żadnych widocznych rys. Pasek nie wymaga wymiany.
       
      Wysyłka inpost lub kurier. Nie wysyłam za pobraniem. Możliwy odbiór osobisty Ruda Śląska / aglomeracja śląska.
       
      Cena to 820 zł  kurier w cenie  
       
      Zdjęcia poniżej
      Zapraszam  
       
      Sprzedaję ponieważ robię miejsce na Seiko w kolekcji  
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
       

    • Przez SPS
      Cześć 
       
      Ingersoll The Grafton Automatic nr ref. 100703 szuka nadgarstka.  
      Kupiony od AD - YES w Katowicach.
       
      Najważniejsze cechy zegarka;
      - Zegarek ma okno typu BIg Date, pokazuje miesiące i dni tygodnia. Posiada "open heart", 
      - Koperta 42 mm ze stali 316L dwukolorowa - stal ze złotem,
      - Tarcza granatowa z nakładanymi indeksami,
      - Pod tarczą pracuje automat na 29 kamieniach,
      - Nowego właściciela ucieszy również brązowy skórzany pasek 20 mm z zapięciem motylkowym,  
      - Szkło mineralne,
      - Wodoszczelność jest określona na 5 ATM,
      - z zegarkiem jest oczywiście oryginalne drewniane pudełko z dokumentami. 
       
      Stan oceniam na regulaminowe 9/10. Ubrany dosłownie kilkadziesiąt razy. Żadnych widocznych rys. Pasek nie wymaga wymiany.
       
      Wysyłka inpost lub kurier. Nie wysyłam za pobraniem. Możliwy odbiór osobisty Ruda Śląska / aglomeracja śląska.
       
      Cena to 1300 zł   ->  1250 zł  -> 1199 zł  ->  1100 zł  -> 1049 zł  kurier w cenie  
       
      Zdjęcia poniżej
      Zapraszam  
       
       

       

       

       

       
       

       

       
      Regulaminowa karteczka  

       

       

       

       
       
    • Przez blachnio1902
      Witam Wszystkich Miłośników

      Szukam trochę informacji na temat Meccaniche Veneziane Redentore 4.0 Automatic. Chodzi mi dokładnie o mechanizm, jaki jest margines błędu, czy wskazówki trafiają w indeksy - przyznam, że na poważnie zastanawiam się nad jego zakupem, ale potrzebuje opinii. Zastanawia mnie też komfort noszenia, bo koperty wcale nie są duże (40 mm), ale czy np. nie okażą się za małe na męski nadgarstek? Przyzwyczaiłem się do kopert 44-48 mm. 


    • Przez bocian82
      Witam szanownych forumowiczów
       
      W ostatnim czasie postanowiłem sobie sprawić zegarek, wstępnie spisałem listę kryteriów które musi spełniać:
      1. Automat
      2. Z datownikiem
      3. Na tarczy musi się coś dziać (np. rezerwa chodu, etc.)
      4. Musi być OK do garnituru (moja przykra codzienność)
      5. Porządny, nie padnie po roku
      6. (opcjonalnie ale bardzo chętnie) Widoczny fragment mechanizmu
      7. Cena max 2000 PLN
       
      Oglądałem sporo zegarków na necie i wyjątkowo spodobał mi się Ingersoll Cimarron (link).
       
      Spełnia większość powyższych wymagań (kosztuje 1200-1500 PLN), mam jedynie obawę że może być zbyt wielki jak do garnituru i że Chińska produkcja może się odbić negatywnie na jakości (tu liczę na opinię jakichś posiadaczy).
       
      Co sądzicie?
      Ewentualnie będę wdzięczny za jakieś lepsze alternatywy
       
      Dzięki i pozdrawiam!
    • Przez Greykk
      Cześć wszystkim .Jestem Marcin woj.opolskie. Dopiero zaczynam Moja przygodę z zegarkami .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.