Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Magazyn Zegarki Club

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

[recenzja] Orient Semi Skeleton FDB08005W0

Moja pierwsza mini recenzja zegarka Orient FDB08005W0 Orient Semi Skeleton recenzja DB08005W zegarek do 600 złotych Automatyczny

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 el_mazurro

el_mazurro
  • Użytkownik
  • 325 postów

Napisano 13 kwiecień 2013 - 14:00

Witam,
jestem szczęśliwym posiadaczem zegarka Orient z serii Semi Skeleton. Chciałem się podzielić swoimi odczuciami odnośnie tego zegarka, więc umieszczam mini recenzję z własnym zdjęciami.
Japoński producent zdecydował się na pokazanie części mechanizmu przez wycięcie otworu w cyferblacie. W mojej ocenie jest to ciekawa ozdoba zegarka, alternatywa dla osób które chcą oglądać pracę mechanizmu (lub jego część) częściej niż w przypadku przeszklonego dekla zegarka.
Rozwiązanie zestosowane w Semi Skeletonie może się podobać lub nie, w związku z tym, że o gustach zdecydowanie się rozmawia, zapraszam do wyrażenia własnej opinii na temat tego rozwiązania.

1. Informacje ogólne:
zgodnie z tym co pisze polski dystrybutor zegarka:

"Tani i popularny, mechaniczny męski zegarek Orient z automatycznym naciągiem o dobrych walorach użytkowych. Zegarki ORIENT AUTOMATIC z kolekcjiSEMI SKELETON to trwałe, estetyczne i dosć niezawodne zegarki"

ciężko się z tym nie zgodzić. Zegarek nie należy do najdroższych, natomiast kwestię popularności należałoby poprzeć jakimiś danymi sprzedażowymi, których nie posiadam.

2. Dane techniczne
spec.png
w uszach 22,00 mm
z koronką 43,00 mm

3. Cyferblat
bardzo czytelny. W odczuciu niektórych osób cyfry mogły być mniejsze.
Ciekawy efekt tworzą wskazówki które są błękitne.
Wskazówka godzinowa oraz minutowa wypełnione są środkiem fluorescencyjnym, dodatkowo nad wszystkimi godzinami umieszczono malutkie punkty, które również wypełniono tym samym środkiem. Reasumując luma jest, natomiast nie jest szczególnie widoczna ani trwała.

Dołączona grafika

4. Mechanizm
zegarek napędza japoński mechanizm Orient kaliber 46A.
Rotor działa dość gośno. Porównując go do Mako, głośniej. Najwyraźniej Mako ma bardziej szczelną budowę i dźwięk jest bardziej wygłuszony.

Co do chodu zegarka, nie zauważyłem jakiś dużych odchyłów w działaniu. Nie potrafię podać ile dokładnie +/- sekund równicy zegarek robi na dobę, natomiast wiem, że średnio co 2 tygodnie muszę dokonać mikro korekty na wskazówce minutowej.

5. Dekiel
po prostu Orintowski, pełny stalowy z logo Orient- nic szczególnego.

6. Koronka
w przeciwieństwie do Orient Mako, koronka nie jest sygnowana Logo firmy, szkoda...
Dołączona grafika

7. Wygląd
poniżej kilka moich zdjęć tego zegarka. Na końcu galerii również zdjęcie nadgarstkowe. Zegarek na mojej ręce 17,5 cm w nadgarstku.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam!
  • 0

#2 plose55

plose55
  • Użytkownik
  • 975 postów

Napisano 13 kwiecień 2013 - 14:48

Brzydki, ładny- kwestia gustu. Na pewno zaś oryginalny. Na zdjęciach z trochę dalszej perspektywy, mocno kojarzy mi się z twórczością Salvadora Dali . Aż jestem ciekaw jak to wygląda w ruchu i że tak powiem naturze.
  • 0

#3 qniczynka

qniczynka
  • Użytkownik
  • 2380 postów

Napisano 19 kwiecień 2013 - 10:17

podoba mi sie ten zegarek, sam nad nim myslałem, ale wygrał szafir i WR 100 m Elite.
  • 0

#4 Burns

Burns

Burns

• Użytkownik (no_required_posts)
  • 11457 postów

Napisano 19 kwiecień 2013 - 10:49

Gratuluję dobrego wyboru kolorystycznego - mam tutaj na myśli niebieskie wskazówki na jasnym tle - ładnie się komponują.
Niech się nosi
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: FDB08005W0, Orient, Semi Skeleton, recenzja, DB08005W, zegarek do 600 złotych, Automatyczny

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych