Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

EpicOfWar25

Studentka szuka eleganckiego zegarka na skórzanym pasku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zwracam się do Was, znawców - ludzi, którzy orientują się znakomicie w temacie zegarków, o pomoc.

 

Me długie i żmudne poszukiwania zegarka trwają od ponad roku. Jestem wybredna, przyznaję, ale nie wierzę, że nie istnieje dla mnie zegarek. Tyle tytułem wstępu – ad rem!

 

Ja, młoda studentka, poszukuję eleganckiego zegarka na czarnym pasku. Nie chcę mieć bransolety – miałam i dziękuję bardzo.

Interesuje mnie zegarek ładny, z szytym na bokach, gładkim paskiem skórzanym (nie mogę sobie przypomnieć określenia, które by tu idealnie pasowało, ale idea jest taka, że bardzo mi zależy na gładkim pasku, bo inne mi bardziej przypominają krokodyle, niż paski).

 

Unikamy kolorów: brąz i złoty.

 

Co do koperty – okrągła. Oczywiście bez diamencików czy innych takich. No i właściwie z kopertą mam największy problem. Otóż Drodzy Panowie/ Drogie Panie, zegarkami przepięknymi są dla mnie zegarki firmy Atlantic. Cudne, idealne, ale… ale nie wiem dlaczego, co mnie irytuje niesamowicie, wszystkie damskie zegarki mają chorej wielkości koperty. Chcę mieć normalnej wielkości kopertę, a nie coś tak małego, co sprawia, że nie widzę godziny. A z kolei męskie, jak są cudowne, to mają kopertę 40mm i niestety wygląda to też nie najlepiej. I to jest mój największy problem, gdyż wszystkie zegarki, które mi się podobają mają za dużą kopertę.

Co do ceny – początkowo planowałam wydać 400zł, ale jestem tak zdesperowana, że nawet do 700 będę w stanie wydać.

 

Podsumowując:

 

Drodzy użytkownicy, pomóżcie mi proszę znaleźć zegarek:

 

- pasek: skórzany, gładki, szyty na bokach

- koperta: okrągła, ok. 30mm/35mm

- elegancki

- cena do 600-700zł

- damski/unisex/ cokolwiek, co nie będzie wyglądać na mym nadgarstku jak zegar na ścianę

 

 

Jestem otwarta na wszystkie propozycje, nawet na te trochę odbiegające od moich poszukiwań (chyba, że dotyczyć będą 40mm tarczy)

 

 

 

Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam serdecznie!

 

 

Zmęczona poszukiwaniami studetka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jak poszukasz to zmieścisz się w budżecie np. z czymś takim:

Orient Classic Automatic FDB0A004B0 damski na skórzanym pasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary atlantic vintage worldmaster 37 mm. Zmieścisz się w budżecie. Ewentualnie popatrz na nowe Orienty, koszt ok 700 zł ale sa bardzo ładne imo


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trafił Pan - studentka kierunku lekarsko-dentystycznego ;). W sumie jestem tak ścisłym umysłem, że powinnam być na politechnice, a nie na uniwersytecie medycznym, więc nawet blisko Pan nie był, aczkolwiek dziękuję - przyjmuje to jako komplement.

 

Niestety link, Panie Kacy, się nie otwiera. Czy mógłby Pan jeszcze raz wysłać? Byłabym wdzięczna.

 

 

 

Co do przesłanych propozycji, to wszystkim bardzo Panom dziękuję.

 

 

Pierwsza propozycja - piękna, jednak cena mnie trochę przeraża, aczkolwiek całkowicie nie odrzucam tej opcji.

 

 

Atlantic oczywiście najładniejszy, tylko, że jest za mały.

 

 

Citizeny są również ładne - ten ze zdjęcia i ciemna tarcza. Fajnie wyglądają. Tylko czy jest możliwość kupienia pierwszej opcji gdzieś w Polsce? Panowie się orientują?

 

 

Adriatyka piękna, nawet pomimo paska, jednak nie wiem, czy pod względem rozmiaru będzie dobrze wyglądać, bo niestety boję się, że będę się czuć źle z tak małym. Aczkolwiek cudny, muszę przyznać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.orientuhr...lvl1h86ourrmpn0 --> miejmy nadzieję, że się otworzy :) Mi się otwiera bez problemu...

Gdyby jednak znów się nie otwierało to powiem Pani jak się dostać tam gdzie prowadzi ów link :)

 

--> Wbija Pani na www.orientuhren.de

--> Po lewej są 'działy', chodzi nam o 'damenuhren'

--> Patrzy Pani czy są tam jakieś interesujące sztuki ;)

 

A coś takiego odpowiada? Ala Rolex Datejust :D Bransoletę można bez problemu wymienić na pasek, ale moim zdaniem na pasku ten zegarek nie będzie wyglądał tak, jak na bransolecie :) A i pasek może Pani wybrać jakiś z górnej półki bo sam zegarek jest znacznie poniżej maksymalnego budżetu.

 

http://www.zegarek.net/zegarki/adriatica/zegarek_adriatica_A3090.5116Q.html


Kacper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem już bez problemu otworzyłam link.

 

Piękne zegarki, ale zupełnie nie w moim stylu. Bardziej bym szła w stronę unisexu, niż różowej/białej kobiecości. Te z czarnym paskiem również jakoś do mnie nie przemawiają.

 

 

Ale dziękuję za propozycję i pomoc w dostaniu się w odpowiednią zakładkę. To bardzo miłe z Pana strony ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vintage wchodzą w grę? Za 700 zł można kupić nawet omegę :).


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hah, myślę, że raczej nie będę aż tak daleko kombinować z tym zegarkiem. Oglądałam zegarki tej firmy, jednak cena mnie zdecydowanie odpycha. Myślę, że to jeszcze nie ten moment na taki zegarek - za parę lat może ten dzień nadejdzie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kobieta na forum ;) ,i wszyscy pomocni..... :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbwałas mierzyć gdzies zegarki o srednicy 40mm ? Musisz pamiętać, że różne modele mogąsię prezentować zupełnie inaczej mimo tej samej srednicy. Są na ten przykład 40stki wyglądające na 42mm, jak i na 37-38mm. Wszystko załeży od proporcji szerokosci szkła, tarczy, lunety, uszu i profilu samej koperty. Ja bym na Twoim miejscu nie skreslał katergorycznie 40mm, większe zegarki są teraz modne na damskich nadgarstkach.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu nie skreslał katergorycznie 40mm, większe zegarki są teraz modne na damskich nadgarstkach.

Jak i damskie spodnie wsród facetów :D -Ale Kosma ma racje,"kohstrukcja"zegarka ma wielkie znaczenie.....

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile zegarek nie wygląda na zbyt duży, to nie przeszkadza mi to, że ma 40mm.

 

Jednak zegarki, które mierzyłam, niestety, wyglądały jak olbrzymy.

 

Jeżeli macie jakieś propozycje 40, które wyglądają na mniejsze, to zachęcam do dzielenia się pomysłami ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Ja swojej Żonie kupiłem taki - tu moja galeria http://zegarkiclub.p...eiko-5-snkl55j/

i jest bardzo zadowolona. Dodatkowo dokupiłem zestaw pasków: czarny, czerwony i beżowy i pasuje do wszystkiego :)

 

Porządny zegarek w rozsądnych pieniądzach.

post-12004-0-84223100-1366657749_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne propozycje z Seiko, tylko kurczę np. tego modelu na bransolecie będzie trudno dostać.

 

 

Donika, zegarki ładne zaproponowałaś, tylko ten rozmiar jest dla mnie zbyt mały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Z_bych
      1. SEIKO 5 SPORTS STREET AUTOMATIC BLACK SRPD79K1
      Cena 1250 + koszt wybranej wysyłki
      Stan 9/10 - proszę obejrzeć zdjęcia, ewentualnie pytać.
      Zegarek z roczną gwarancją
       
      Cały czarny a jednak zadziwiająco czytelny i w dzień i w nocy. W nocy to oczywiste, w końcu to Seiko i świeci jak na Seiko przystało, ale w dzień także nie ma żadnych problemów, bo stalowe, polerowane ramki indeksów i wskazówek łapią każdy promień światła. 120-klikowy bezel działa super, jest na dodatek wzorcowo spasowany – ZERO luzów a jednak działa Czarna, matowa koperta wygląda super i nie sprawia wrażenia plastikowości, co, niestety, nie jest standardem. Jednym słowem – zadziwiająco udany pod każdym względem, czarny zegarek. 
      A! Super leży na małym nadgarstku a na dużym (niestety ) tylko lepiej. Szczególnie na dedykowanym, pasowanym do koperty pasku z kauczuku od Wujka Seiko (nie silikon, kauczuk, który na dodatek po dniu noszenia nie wymaga odkurzania. Poważnie, ten pasek nie łapie kurzu... (Może by go nie sprzedawać? )
      No dobra, konkrety.
      1. zegarek w stanie nowym
      2. komplet z pudełkami, oryginalnym NATO, instrukcjami itd.
      3. mechanicznie bez zarzutu
      4. wizualnie bez zarzutu
      SPECYFIKACJA
      Marka: Seiko SRPD79K1 Wymiary: średnica: 42 mm, wysokość 13 mm, uszy 22 mm Mechanizm: automatyczny Seiko 4R36 (min. 41 h rezerwy chodu, częstotliwość 21600bph, 24 kamienie, dzień tygodnia, dzień miesiąca Koperta: stalowa Bezel: jednokierunkowy Dekiel: przeszklony, zakręcany Szkło: mineralne (Herdlex) Pokrycie indeksów i wskazówek: LumiBrite Wodoszczelność: 10 Atm (100 m) Pasek: oryginalny, nylonowy z logowaną klamrą i kauczukowy od Uncle Seiko   
      2. SEIKO SPB257J1 – CZARNY ŻÓŁW W ROZMIARZE 40 MM
      Cena 4300 + koszt wybranej wysyłki
      Stan 9/10 - proszę obejrzeć zdjęcia, ewentualnie pytać.
      Zegarek z roczną gwarancją
       
      Limitowana do 5550 sztuk na świat wersja klasycznego żółwia Seiko. SPB257 utrzymał proporcje większej, klasycznej wersji 44 dzięki czemu nie tracąc nic z super wyglądu większego brata oraz z jego funkcjonalności. Wskazówki napędza doskonały mechanizm 6R35 stosowany w najlepszych modelach Seiko.
      Zegarek w bardzo dobrym stanie, nie dopatrzyłem się śladów noszenia. Mechanicznie zegarek bez zastrzeżeń.
      Paski są nowe, nie były używane.  
      Sprzedawany jest pełny, sklepowy komplet. Zegarek kupiony w polskim salonie w czerwcu 2022 r. wypełniona karta gwarancyjna.
      Specyfikacja:
      Mechanizm: automatyczny, cal. 6R35, możliwość ręcznego dokręcenia mechanizmu, stopsekunda, 24 kamieniowy, rezerwa chodu 70 h Koperta: stalowa Szkło: szafirowe, wewnętrzny antyrefleks Rodzaj paska: wymiennie: nylonowy (nato) i silikonowy Obrotowy bezel jednokierunkowy, antyrewersyjny Datownik: pojedynczy, dzień miesiąca Pokrycie warstwą fosforyzującą LumiBrite Dodatkowe uszczelnienie Zakręcana koronka i dekiel Wodoszczelność: WR200 / 20ATM / 200M Wymiary koperty: szerokość: 40,5 mm, grubość: 13 mm Szerokość paska: 20 mm Obwód paska: minimalny: 15,5 cm, maksymalny: 26 cm Produkcja: Japonia  




















    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Przez Francua
    • Przez Feymozim
      Ostatnio miałem przyjemność naprawiania Junghansa z lat 60 z systemem nastawczym chybotki. 
      Zegarek był w ciężkim w stanie ale pomimo tego że w ogóle nie chodził udała się reanimacja.






    • Przez Kacperek_77u
      Przeglądając forum zawsze brakowało mi tego tematu gdzie można by było pokazać aktualną wschodnią sytuacje z zegarkami lub pogadać o późnych rusach
       
      Jako pierwszy post odrazu zadam pytanko-co myślicie o tym?
      https://www.facebook.com/100064452019478/posts/pfbid0bdxJCFyPFup3ZVNeUDKFeFW1fi3KRnuatkL7mwytZbRBph2wfrwLBjMEzKUFNksdl/?sfnsn=mo
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.