Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi pewnie identycznie jak klamki m785. Bo to ta sama rodzina . M 8000 to jest to samo co stara klamka xtr. Zaciski 785 a 8000 to jeden pies. Więc różnicy w pracy pewnie nie będzie . Co nie zmienia fakty, że cały zestaw 785 chodził zarąbiście 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja przeżywam nowe doznania z platformami z długimi pinami i butami fiveten (podeszwa samowulkanizująca się i guma niby ta sama co w butach do wspinaczki). Pod względem pedałowania nie widzę ujmy dla butów SPD - trzymają się podobnie. Minus jest taki, że w SPD stopa po wpięciu zawsze ustawiona jest należycie do pedałowania, a tutaj jak postawisz na pedał tak masz, postawienie ponownie poprawnie - przypomina to ponowną próbę wpięcia w SPD. Natomiast ich przewaga to taka, że proces wypięcia z SPD nie istnieje (no i chodzisz sobie w nich gdzie chcesz).

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko spróbuj poprawić but na platformie jak lecisz piecem po jakichś wertepach. Ja blizny po pinach na nodze już mam - w spd pewnie bym ich nie miał a tak musiałem lądować na jednej nodze bo prawą po prostu mi wybiło jak trafiłem w kamior schowany w trawie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to działa w dwie strony, jak nie zapanujesz nad rowerem w terenie na SPD to lecisz i jak nie wypną się, to nie chcę widzieć jak wygląda twoja noga i i rower - jednym słowem przypomina to działanie pralki automatycznej....

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tez racja ale ja np jeżdżę z rozrkęconymi sprężynami spd a kumpel z mocno skreconymi - raz leciał w krzaczory po złym lądowaniu i zanim doleciał do ziemi to nogi miał wolne ;) spd przy dynamicznym upadku szybko się wypinają, gorzej przy zerowych prędkościach czyli wtedy, kiedy ja zaliczałem swoje gleby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie wtb speed disc i19 . 32 szprychowe. Czyli co mowisz ze na tych oponach od biedy mozne wolno przez las przejechac do kolejnego asfaltu ? Ten rower ma sluzyc glownie na asfalcie ale gdzies do jeziorka dojechac ......

Awaryjnie to ja leciałem po kamolach z szosy (700x25 i 700x23), no może nie awaryjnie po prostu treningowo, więc z tej 28 nie będzie problemu, ale że nie znam tej opony to z przyczepnościa może być róznie choć jak na schwalbe powinno być ok. 4- 45 bara przy 100 kg będzie ok tylko nie popełniaj błędu jak wielu co to później sobie balonówki zakładają, d..pa do góry, w korbach i balans ciałem. Jak to ma być rower typowo na asfalt + jak to piszesz  awaryjnie przez las to bym się nie pierdykał tylko  Vittorie Rubino Pro G+ założył http://allegro.pl/vittoria-opona-open-rubino-pro-28x700-g-zwijana-i7170993090.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=_UZSD_plaean_sport&ev_adgr=Sport&ev_ln=PRODUCT+GROUP&gclid=EAIaIQobChMI36-SpefF2gIVzR0YCh2Z0QFqEAQYBSABEgJGqvD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CJqB8bLnxdoCFYLVmgodMMYOjg

 

Zakres ciśnień 6-9bar i będzieszpanzadowolony.

 

wtb speed disc i19 - Tych kół nie znam , co najwyżej mogę stwierdzić że są na zaplocie krzyżowym, a on nie jest tak skuteczny jak słoneczny jeżeli chodzi o sztywnośc pionową. Sztywnośc pionowa odpowiada za zniekształcenia koła po doj..niu  na kraterze. Przy zaplocie krzyżowym większa waga = więeksza ilość sztywnych pożądnych szprych. W szosach stosuje się szerokie sztywne szprychy aero które w słoneczku rekompensują słabszą sztywnośc boczną koła.

 

Zaplot 3 krzyze  h 32, efekt taki że co jakiś czas musze centrować koło jadąc po bruku, w przypadku słonecznego i mieszanego ( słoneczko krzyż) 24 i 20 h tej operacji wykonywac nie musze. Ważę 72kg.

 

to działa w dwie strony, jak nie zapanujesz nad rowerem w terenie na SPD to lecisz i jak nie wypną się, to nie chcę widzieć jak wygląda twoja noga i i rower - jednym słowem przypomina to działanie pralki automatycznej....

Wszystko kwestią regulacji, jeszce nie miałem sytuacji że sie nie wypiąłem, nawet jak brakowało siły odsrodkowej potrzebnej do wypiecia przy bardzo niskiej predkości.

 

tylko spróbuj poprawić but na platformie jak lecisz piecem po jakichś wertepach. Ja blizny po pinach na nodze już mam - w spd pewnie bym ich nie miał a tak musiałem lądować na jednej nodze bo prawą po prostu mi wybiło jak trafiłem w kamior schowany w trawie ;)

Dlatego na takie akcje stosuję noski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Awaryjnie to ja leciałem po kamolach z szosy (700x25 i 700x23), no może nie awaryjnie po prostu treningowo, więc z tej 28 nie będzie problemu, ale że nie znam tej opony to z przyczepnościa może być róznie choć jak na schwalbe powinno być ok. 4- 45 bara przy 100 kg będzie ok tylko nie popełniaj błędu jak wielu co to później sobie balonówki zakładają, d..pa do góry, w korbach i balans ciałem. Jak to ma być rower typowo na asfalt + jak to piszesz awaryjnie przez las to bym się nie pierdykał tylko Vittorie Rubino Pro G+ założył http://allegro.pl/vittoria-opona-open-rubino-pro-28x700-g-zwijana-i7170993090.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=_UZSD_plaean_sport&ev_adgr=Sport&ev_ln=PRODUCT+GROUP&gclid=EAIaIQobChMI36-SpefF2gIVzR0YCh2Z0QFqEAQYBSABEgJGqvD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CJqB8bLnxdoCFYLVmgodMMYOjg

 

Zakres ciśnień 6-9bar i będzieszpanzadowolony.

 

wtb speed disc i19 - Tych kół nie znam , co najwyżej mogę stwierdzić że są na zaplocie krzyżowym, a on nie jest tak skuteczny jak słoneczny jeżeli chodzi o sztywnośc pionową. Sztywnośc pionowa odpowiada za zniekształcenia koła po doj..niu na kraterze. Przy zaplocie krzyżowym większa waga = więeksza ilość sztywnych pożądnych szprych. W szosach stosuje się szerokie sztywne szprychy aero które w słoneczku rekompensują słabszą sztywnośc boczną koła.

 

Zaplot 3 krzyze h 32, efekt taki że co jakiś czas musze centrować koło jadąc po bruku, w przypadku słonecznego i mieszanego ( słoneczko krzyż) 24 i 20 h tej operacji wykonywac nie musze. Ważę 72kg.

 

 

 

Kola beda musialy zostac sa nowe na inne nie ma juz funduszy .opony schwalbe sa zwijane maja wkladnie antyprzebiciowa .zobacze moze pojezdze troche jak bedzie sie to sprawowac razem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noski w mtb to tak średnio :P

A trek daje . nie miales w x calibrze? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na www treka piszą, że pedały są niedołączone do roweru. W x-calibrze były plastikowe "platformy" wellygo czy jakoś tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na www treka piszą, że pedały są niedołączone do roweru. W x-calibrze były plastikowe "platformy" wellygo czy jakoś tak

I noski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nosków nie było. Do platform nosków nie widziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie ma jak przekręcić. Ci co mylą platformy + buty z samowulkanizującą się podeszwą, która wkleja się w te piny z platformami z narysowanymi pinami np z Decathlon dodam tylko tyle, że przepaść jest ogromna!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej podaj model tych butów, a nie tylko gadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nosków nie było. Do platform nosków nie widziałem

Czyli musze zdjecie zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale fot nie ma :P

Nie ma bo mi telefon zdechł .

Przód już zamontowany. 

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej podaj model tych butów, a nie tylko gadasz

Nawet pokazałem fiveten mi6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.