Skocz do zawartości

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Jakimi rowerami jezdza czlonkowie forum

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10012 odpowiedzi w tym temacie

#10001 egzo18

egzo18
  • Użytkownik
  • 2601 postów

Napisano wczoraj, 11:24

W szosie z kołami się jeszcze nie wypowiem. W MTB też za mało mam km. W każdym razie 1500 na szosie, 1700 na mtb. Koła proste. Kręcą się jak nowe. Ale na taki przebieg, to są nowe
  • 0

#10002 vandit

vandit

vel arecki

• Użytkownik
  • 2803 postów

Napisano wczoraj, 11:43

PS. pojeździłbym sobie bo pogoda nastraja to kurde muszę siedzieć w robocie ;(

A ja właśnie ruszam
75c80c57cffc6581579f67a642a45838.jpg

Wysłane z Tapatalka
  • 0

#10003 trollu

trollu
  • Użytkownik
  • 1663 postów

Napisano wczoraj, 11:57

kumplowi w remedym w ciągu roku 3-4 razy strzelały szprychy, raz odbierałem koło z centrowania to gość kasy nie wziął ale poprosił żeby więcej już nie przywozić tej obręczy  :lol: później założył obręcz DT i od tamtej pory nawet centrować nie trzeba, tyle że też ten rok był dużo spokojniejszy, nie latał tyle co w zeszłym. W ciężkim terenie jeden zły kamior i są problemy, trasę można zjechać 10 razy a za 11 trafi się w zły punkt i rower na serwis. Takie jest moje zdanie  :lol:

• 0

#10004 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 469 postów
  • Gadu-Gadu: 13778006

Napisano wczoraj, 12:27

Ludzie często przeginają z dociąganiem szprych, żeby sztywno było, a to nie tedy droga :) W rezultacie albo strzelają,albo się rozciągają ( nierdzewki), albo wyłażą z kapslami :)

Co innego przepracowane, tak te mają prawo strzelać, choć przy 36H na 4-ry krzyże to często obręcz zajedziesz.

Co to za obręcz?

Kamior, jak kamior, ale jak się leci w kosmos na dziurze :D

• 0

#10005 trollu

trollu
  • Użytkownik
  • 1663 postów

Napisano wczoraj, 12:57

tamta to była seryjna bontarger, jakiś dusterelite czy coś, rower to remedy 2014. Teraz piasta chyba mavic, obręcz DT EX471

• 0

#10006 Burns

Burns

Burns

• Użytkownik (no_required_posts)
  • 9857 postów

Napisano wczoraj, 12:57

Ludzie często przeginają z dociąganiem szprych, żeby sztywno było, a to nie tedy droga :)

Bo są przyrządy do pomiaru naprężenia szprych,

Ale z tym wszystkim jest jak z zegarmistrzami, mało jaki serwis za rogiem posiada specjalistyczne narzędzia

I teraz pytanie brzmi czy lepsze fabryczne gotowce czy jednak składaki,

Oczywiście nawet w PL są profesjonalne montownie ...

• 0

#10007 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 469 postów
  • Gadu-Gadu: 13778006

Napisano wczoraj, 14:00

Bontrager - to nie są złe koła, ale ten dusterelite jest kapslowany - do skakania średnio. Na dziurach będzie poddawał się właśnie na tych nieszczęsnych kapslach, szprycha nie strzeli, a obręcz pęknie i kapsel pójdzie do góry i centra jak znalazł.

Tensometr się przydaje, ale jak już się naskładałeś kół to spokojnie możesz sobie go darować, to tak jak z zegarmistrzami - doświadczenie.

W składakach o tyle jest dobre, że ich specyfikacja jest jednostkowa pod daną osobę. Cenowo wychodzi różnie, jeżeli nie masz jakiś super specyficznych wymagań,da się złożyć fajne tanie koła w cenie seryjnych. Z seryjnymi jest tak, że składane są pod większość, są z reguły tańsze od kół customowych z uwagi na wielkoseryjność( zwłaszcza dla jakiejś tam danej marki), bo odpada chociażby robocizna . Pod względem użytkowym - jeżeli  nie jesteś klockiem, nie ścigasz się zawodowo to takich kół nie potrzebujesz, tu w zupełności wiele potrzeb zaspokajają  np seryjne Fulcrumy, Mavic.... Jedyne, co wielu może tu sprawiać  ból to fabryczne centry, bo koła składane są maszynowo

• 0

#10008 Stierlitz

Stierlitz
  • Użytkownik
  • 390 postów

Napisano wczoraj, 22:06

Panowie,

zastanawiam się nad złożeniem dla siebie hardtaila.

Większość komponentów już wstępnie wybrałem, mianowicie:

- rama Accent Peak 29 TA-12 (2018) - sztywna oś, trochę złagodzona geometria, support BSA (nie chcę press fitów)

- Amortyzator - Rock Shox Recon silver TK solo air - 100 mm, oś 15 mm, manetka na kierownicy,golenie 32 mm

- cała tegoroczna grupa deore m6000 - tylna przerzutka ze sprzęgłem (shadow +), nowe hamulce (ice technology), napęd 2x10

- koła Mavic crossride, przód 15mm, tył 12mm

- support Accenta na standardowe łożyska

To powyżej bez zniżek daje jakieś 4200 złotych, macie jakieś wskazówki gdzie kupować, żeby było taniej?

Nie wiem jeszcze jaką kierownicę (aluminiową), sztycę (karbonową), siodełko, stery, etc.

Rozważam też, czy nie kupić w tej cenie jakiegoś gotowca i ewentualnie nie powymieniać podzespołów, choć korci mnie, żeby złożyć rower według swoich preferencji.

Coś byście zmienili, może macie jakieś sugestie?

Sprawa nie jest pilna - nawet nie wiem,czy się zdecyduję,ale chcę wstępnie zbadać temat.

Interesuje mnie prostota i solidność konstrukcji.

Użytkownik Stierlitz edytował ten post wczoraj, 22:08

• 0

#10009 egzo18

egzo18
  • Użytkownik
  • 2601 postów

Napisano wczoraj, 22:20

Nic bym nie zmieniał. Ta specyfikacja mi się bardzo podoba. Ewentualnie, ale to ewentualnie. Amor dać epicona od suntoura. A koła DT swiss z rodziny m 1900. Ale to jest podobna liga.
Stery polecam dać cane creek. Jedne z najlepszych sterów teraz. Świetnie są uszczelnianie. Ale drogie. Jak tańsze, to fsa.
Rurki, polecam ritcheya. Lubie markę.
Gotowca... Wyjdzie taniej. Bezapelacyjnie taniej. ALE, nie będzie zabawy ze składaniem, bo rozumem, że składać będziesz sam. I będziesz znał każdą śrubkę :)
  • 0

#10010 Blunio

Blunio
  • Użytkownik
  • 1000 postów

Napisano wczoraj, 22:32

A ja właśnie ruszam

Też dzisiaj ruszyłem tyłek i jakieś 30 km po Wawie się nakręciło :huh:
  • 0

#10011 Stierlitz

Stierlitz
  • Użytkownik
  • 390 postów

Napisano wczoraj, 22:43

Tak chcę go złożyć sam, choć pod czujnym okiem kolegów, którzy mają profesjonalne narzędzia i wiedzę - nie będzie mnie to nic kosztowało i niczego nie zepsuję.

Z drugiej strony taki Rose Count Solo 2 za 5500 ma lżejszą Rebę, pełne SLX m7000 (poza hamulcami, tu deore z poprzedniej grupy) i wspomniane przez Ciebie droższe od Maviców DT Swiss 1900.

Jedynie nie pasuje mi press fit, nie uważam tego za atut, wręcz przeciwnie - przynajmniej w rekreacyjnym użytku.

Idąc tym tropem kompletny rower w podanej przeze mnie specyfikacji z dodatkowymi brakującymi elementami powinien kosztować w okolicach 4 k, a patrząc po cenach w sklepach nie wiem, czy się w 5 k zamknę.

• 0

#10012 egzo18

egzo18
  • Użytkownik
  • 2601 postów

Napisano dziś, 06:47

Reba, jest bardzo dobra. A epicon podobny.
Nowy slx od deore ma jeden bieg więcej, lekko lżejszy i tu się różnice kończą.
Ja.bym składał. Jak będziesz kupował po kawałku, to masz też wydatek w czasie rozłożony.
Pres fita też nie lubię. Wredne w samodzielnym serwisie.

Cenowo pewnie przekroczysz 5 ze skakaniem, stery, opony, pewnie będzie bez dętek, rurki, pedały, gripy, siodło, linki pancerze.

Użytkownik egzo18 edytował ten post dziś, 06:51

• 0

#10013 Burns

Burns

Burns

• Użytkownik (no_required_posts)
  • 9857 postów

Napisano dziś, 10:04

Jaka konkurencja z tego samego przedziału cenowego ~1200zł ?

DT SWISS E1900 SPLINE 27,5", FW 15x100, RW 12x142 Thru Axle, XD Driver 584x25

Zwracam uwagę na wewnętrzną szerokość obręczy - nie chcę węższej i raczej szerszej też

A co do kupowania po kawałku trzeba mieć bardzo silne nerwy, żeby i tak nie kupić wszystkiego w przedziale max. miesiąca.

Też wyrażam opinię, że lepiej składać, ma się wszystko tak jak się chce, bo nawet w b.drogich rowerach ciężko znaleźć oferty gdzie producent nie szedł na kompromisy,

Jedyną niedogodność jaką widzę, to obecne zróżnicowane standardy i rozmiary części, katalogi, katalogami, ale rzeczywistość i tak może okazać się bolesna, że coś jednak nie pasuje bo brakuje miejsca, albo nie działa jak powinno i trzeba będzie zwracać do sklepu (czasem skromne 5mm różnicy jest nie do przeskoczenia), Popatrzyłbym dogłębnie jakie podzespoły oferuje producent ramy w gotwcach, które sprzedaje...

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 2 gości, 1 anonimowych