Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie koło 1 bar jeżdżę.

A opona ma zalecane minimum 2,5 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma min na mleku ;) a te 2,5 to pisałem o szerokości jakby ktoś miał wątpliwość.

Musisz zacząć jeść jakoś normalnie, zaczniesz jeździć na wyższym ciśnieniu i wszystko będzie ok :D

W 2.5 cala na 0.9 bar robił się już placek pod moimi 75kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sensie że jeden drugiemu zapatrzyłby się na klatę i kraksa murowana?  :lol: Nawet w kolarstwie moda na "drwala", chociaż podejrzewam, że ta krata to nie flanela  :P  no i broda nie jest aero

Raczej nie ma na co paczeć, dlatego pod normalne koszulki. Prezencje cyca to raczej stosują rybacy męczący pod ultramaratony kościół 2 monopol, a potem czy wendek nie zaje..li. Natomiast wracając:

Pod wiatr rozpięte flanelki, no średnio.

Bywają kolarze co nie są w stanie wytrzymać ciągle uderzających guzików, no i ciach, podcięcie i kupa.

 

 

W piasku każdego rodzaju można nawet ba 33mm przejechać. Przełajowcy dają radę to i amatorzy dadzą bo nie muszą się ścigać i można spokojnie przejechać. A na grubszych np. 38 czy 40 mm jeździ się wygodnie i szybko po szosie a w piachu spokojnie i technicznie. No chyba że ktoś po plaży chce jeździć głównie.

 

 

 

Dokładnie, przełajowe 33 Rocket Rony radzą sobie z piachem doskonale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy normalny odpowie , że A) by:

Obczaić , czy oby nie pasztet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pewnie bym odpowiedzial

„Wlasciwie, to az tak mi sie nie spieszy” :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pewnie bym odpowiedzial

„Wlasciwie, to az tak mi sie nie spieszy” :)

Można by się rozczarować :P

celebrita-brutta.jpg


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkręcił/a się w łańcuch ?

A tak dobrze temat sie rozwijał :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektórym się chyba pesymizm przez piątek 13 udzielił  :lol:  dobrze, że już sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektórym się chyba pesymizm przez piątek 13 udzielił  :lol:  dobrze, że już sobota

I tej wersji będziemy się trzymać :)

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

W budżecie do 2k do której z firm by nie poszła, kupi praktycznie to samo. Xc, koło 27,5. Giant lub kross, może jakaś merida.

...

 

O oko wpadła taka oto Merida Big Seven 100:

 

https://www.rowerymerida.pl/produkt1448/bigseven-100-rower-merida.html

 

Jak oceniacie osprzęt? I jak wypada ten model w stosunku do innych typu Kross/Romet/Kellys/itp ogólnie dostępnych w sklepach?

Myślę, że jak się zaczną wyprzedaże to ta Merida będzie do wyrwania za 2k...

 

RG

post-31357-0-36666100-1531573609_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie. Romet a jak nie to zamiast tej Meridy Krossa Level 2 - jakby się potargować to zmieści się w 2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam fatalną opinie o ramie levela r3..

Guma ... pierniczona guma.

I egzemplarz z którym miałem do czynienia miał krzywy tylni trójkąt. Ale to pewnie pech.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egzo, ile tych Krossów przeszło Ci przez ręce? 1, 3, 500? Trafiła Ci się dobra rama superiora - polecasz, GT tak samo - polecasz, Giant - tak samo. Zanim kupiłeś Gianta to jaką ramę szosową miałeś bo nie pamiętam? Idąc tym tokiem rozumowania powinniśmy już dawno linczować 3/4 marek zegarkowych bo komuś bransoleta na jednym ogniwie się przycina 

 

Teraz już nie ma Levela R, Kross poszedł drogą Treka i rozmiar kół jest dobierany do rozmiaru ramy. Dzisiaj mają inne ramy niż 3 lata temu. Ludzie jeżdżą rekreacyjnie na różnych rowerach i mają w 4 literach czy ich rama jest pierwszego czy gorszego sortu. A jak ktoś wymaga że najtańsza rama xc ma wytrzymywać trasy dh (o ile kości wytrzymają) to jego brocha. 

Z krossami jest/było trochę negatywnych opinii ale trzeba pamiętać o 2 rzeczach - raz - szum w necie robią niezadowoleni klienci bo zadowolony klient użytkuje sprzęt i tyle a dwa - ile w PL widać krossów a ile rowerów za x razy większą kasę? Dla przykładu - Moona widać bardzo często a ile Yeti? A Yeti to nie jest szczyt 

Ktoś kto dzisiaj kupuje 911 w salonie bierze pod uwagę, że w 1998 wypuścili pierwszy chłodzony cieczą silnik, który był po prostu gówniany i się rozlatywał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Kross kolegi co mu napęd robiłem.

Jemu się ta rama gówniana trafiła i tyle.

Sam kiedyś złamałem Krossa podczas dość spokojnej jazdy. Ale to dawno, czasy komunii. Stąd pewnie nie lubię marki ..

Sąsiad ma starszego hexagona coś 2011. I to jest pancerne.

Nie mówię że kross zły.

Ja nie lubię . Mam uraz do marki. Może się kiedyś z tego wylecze. Próbuje się z tego wyleczyć.

Muszę dorwać szose Krossa.. :)

 

Miałem accenta apexa. Pecha miałem bo przyszło uszkodzone. Ale wykonanie też był takie se.. Ale to było tańsze o połowę od obecnego framesetu gianta .

 

A accent potrafi zrobić zarąbistą ramę. Widziałem parę świetnych maszyn i szosowuch i górskich i przełajowych na accencie.

 

 

GT nie polecam jak ktoś chce kupić rower bo ich ceny to jest śmiech.. za osprzęt jaki dają za jaką cenę.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2600 to jest przegięcie.

2000 to maks

Szukał bym tego za 2k

http://m.romet.pl/Rower,MUSTANG_275,10,727,730,14795,2018.html

 

Ten Mustang 27.5 ma faktycznie najlepszy osprzęt spośród innych rowerków w tym przedziale... obawiam się tylko, że najmniejsza rama 17" będzie jednak za duża pod wzrost 158 cm... myślałem raczej o ramie 15-16".

 

RG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, romet na www niedostępny a teraz przypomniało mi się, ile się naszukałem tabeli z wymiarami do boreasa. Nie wiem kto odpowiada za politykę tej firmy czy wygląd strony www ale powinni ich wywalić.

 Merida czy Kross - osprzęt z małymi różnicami (w sumie to chyba pomijalnymi) będzie na tym samym poziomie. Tyle, że to co masz w Meridzie za 2600 w krosie masz 300 zł taniej

 

kobiety mają nieco inną budowę ciała i dłuższe nogi niż faceci, o ile rower byłby w klasycznym geo to niceo większa rama może by przeszła ale np kross nie jest już z tych z krótkimi ramami, tam lepiej brać 16' jak zaleca producent 

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale może poszukać jakiegoś górala damke..

 

https://www.liv-cycling.com/pl/tempt-4-2017

https://katalog.bikeworld.pl/2015/web/produkt/rowery/mtb_650b_hardtail/superior/42290/modo_747/5

 

Tylko to raczej przykłady niż konkretne propozycje. Dość ciężko te modele znaleźć...

 

Mam.

Dameczka . Rozmiar chyba ok. Można szukać jeszcze mniejszego

Dobra cena

 

https://allegro.pl/damka-mtb-27-5-superior-modo-747-rama-16-30-i6833065678.html?reco_id=ab15e1fc-87ad-11e8-a3a8-246e96321a90&bi_m=reco&bi_c=Product&bi_s=archiwum_allegro&

 

Jest trochę SUPów modo na allegro co mnie cieszy:)

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się podjechać na Monte Zoncolan podjazdem z Ovaro. Dosyć wymagająca trasa.

Zmieniłem tylną przerzutkę na 11-32 (przód 52-36) a i tak było koszmarnie. Na 36-28 bym nie wjechał.

Wahoo przez większość podjazdu nie pokazywał nachylenia.

 

post-34848-0-94637000-1531606836_thumb.jpg

 

post-34848-0-60150000-1531606842_thumb.jpg

 

G18_T14_S05_Zoncolan_alt_jpg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trasa spoko a co do zmian - domyślam się, że chodziło o kasetę a nie przerzutkę  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, w sumie przerzutkę też zmieniłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny podjazd .

Patrząc na wykres z moją marną nogą ale aktualnym zestawem kaseta 11 34 i korba 50 34 wjechał bym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.