Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Pokazuj swój a nie kota ogonem odwracasz i zachowujesz się identycznie jak przy zakupie Orbea  :P  :D

 

Niech se zmierza - mnie to studzi:

 

Summary
  • Price$7399 USD (MSRP)
  • Weight21.62kg / 47.66lbs
Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny to śmiech na sali, po prostu nie chce mi się nawet tego komentować i rozwijać myśli :D w wersji na AXS 13 kapci dolara, w polskiej dystrybucji pyknie ponad 50k....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pokazuj swój a nie kota ogonem odwracasz i zachowujesz się identycznie jak przy zakupie Orbea  :P  :D

jak rower dotrze to najpierw rozkręcę suport i wymienię hamulce a potem wrzucę fotę ;)

Edytowane przez ecipeci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w stery też trzeba zajrzeć, u mnie w nich i suporcie co widać na zdjęciu też posucha panowała,

 

np nowa korba SRAM pod plastikową zatyczką ma gluta smaru wielkości paznokcia - i tak to wsadzają niech się kręci, ma starczyć i starcza na rozruch... (do tych przysłowiowych 200km)

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak rower dotrze to najpierw rozkręcę suport i wymienię hamulce a potem wrzucę fotę ;)

Zajrzyj zajrzyj.

W korbe i w stery.

Bez szydery żadnej to pisze. Żeby nie było.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wcześniej ecipeci musisz kupić min:  "FACOM, narzędzia tej firmy są wykorzystywane w przemyśle lotniczym (to daje nam gwarancję jakości), w swojej ofercie posiadają również narzędzia nieiskrzące"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obowiązkowo.

 

A na serio, to dobre narzędzia nie kosztuje niewiadomo ile to bitul.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany które opony będą szybciej znikały na asfalcie

Maxxis pace drut

Czy

Vittoria saguaro drut

Chce kupić oponki na nowy sezon dużo jazdy po asfalcie dojazdy do lasów itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są rowery elektryczne, niedługo będą unoszące sie na poduszce magnetycznej. Twoje problemy znikną ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomogłeś masz plusika

 

.

.

.

.

.

.

.

A tak na poważnie jeżdżę na schwalbe Racing Ralph co rok zmieniam oponę bo jest lysa z tyłu nie blokuje kół podczas hamowania jeżdżę raczej normalnie robię 3500km rocznie i po oponie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie jeżdżę na schwalbe Racing Ralph co rok zmieniam oponę bo jest lysa z tyłu nie blokuje kół podczas hamowania jeżdżę raczej normalnie robię 3500km rocznie i po oponie

Spytam z ciekawości, przekładasz przód na tył żeby się równomiernie zużywały? Bo ja tak.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa zawsze do przodu. Przod na tył i wiosna to samo

Wiem że robi się już dwa sesony bo przód na tył ale przód jest po roku w idealnym stanie a na tyle dogorywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo jeździsz, albo ciężki jesteś, jak nie hamujesz to może ruszasz z kopyta ;) albo nie wiem co. A poważnie taki urok RR. Na ścieranie wpływa twardość mieszanki gumy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważę normalnie 110kg :)

Zdaje sobie sprawę że jestem ciężki i na asfalcie opona zwłaszcza tył dostaje po d*pie wiem też że opona mtb nie jest na asfalt dlatego szukam najmniejszego zła i najmniejszej ścieralności na asfalcie jeżdżę po Mazurach i żeby dojechać wjechać w las trzeba często jechać asfaltem a przejażdżka np 100km jest 7km las 5km asfalt 30km las i 15 km asfalt itd. I w końcu robi się 65km lasu i 35km asfaltu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź continentala race Kinga z black chili. To są wytrzymałe opony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany które opony będą szybciej znikały na asfalcie

Maxxis pace drut

Czy

Vittoria saguaro drut

Chce kupić oponki na nowy sezon dużo jazdy po asfalcie dojazdy do lasów itd

Jak ERTO 622 to poszedł bym w wyścigowe przełajowe.

Rocket Ron CX 622x33, klocki delikatnie się starły po 3,5 kkm, wizualnie są jak Smart Samy z tymże to dużo lepsza opona.

 

Szkoda, że już nie robią, tych opon, Spec Tricross II byłby tu jak znalazł.

 

 

Poszedł bym w tej sytuacji np W Schwalbe CX Compy, czy nawet Land Crusery.

A tak na marginesie.

Przyszły nowe porządne szybkie chińskie koła.

Waga taka sama jak Mavicowe Cosmic Elite ( niecałe 1,8kg komplet).

Piasty - przód 2 łożyska maszynowe, tył 4-y, bębenek 6-cio zapadkowy.

Każda szprycha ten sam naciąg, koła proste, sztywne, wyważone, szprychy proste  aero.

Koszt:

Koła 390 pln + przesylka 60 + clo ( z Vatem) 130 pln.

Za 580, sorry ale nie dostanie się takich kół.

No to apgrejt!

IMG_20200211_163013.jpg.bdbcea5792587480

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym żeby opony miały te 2" 2.1"

Dodatkowo amortyzują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chińszczyzna wygląda ładnie. Marcin jest u tego sprzedawcy coś do mtb 12x148?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaido2, jak wytrzymasz na nich pół roku, to u mnie będą wieczne. I se może takie sprawie.

Szytka czy opona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chińszczyzna wygląda ładnie. Marcin jest u tego sprzedawcy coś do mtb 12x148?

Wszystko pod qr9 i 12x142 z tego co widzę, ale znając mój rzeźbiarski talent to zapewne dorobił bym stosowne adaptery :)

Bo przecież ta cena sama pcha w takie rozwiązania.

 Mavic Crossride

https://pl.aliexpress.com/item/4000241476454.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.2f534baeB2z4jp&algo_pvid=d8e42a01-072a-4610-91e4-48038087a396&algo_expid=d8e42a01-072a-4610-91e4-48038087a396-5&btsid=0b0a182b15814937231901043e2bd0&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

Czy te które IMO są lepszą opcją.

https://pl.aliexpress.com/item/4000588191660.html?spm=a2g0o.detail.1000014.5.5f884c6fVAVsZ6&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.14976.157518.0&scm_id=1007.14976.157518.0&scm-url=1007.14976.157518.0&pvid=c2dc07f0-3dbe-4017-bf3b-945753e97e52&_t=gps-id:pcDetailBottomMoreOtherSeller,scm-url:1007.14976.157518.0,pvid:c2dc07f0-3dbe-4017-bf3b-945753e97e52,tpp_buckets:668%230%23131923%2318_668%23808%235881%23693_668%23888%233325%236

 

Te ostatnie mam w wersji przełaj/ szosa w trekkingu

Koła wymiatają, wytrzymują wszystko w lesie, a dodam, że bunny hopy to norma.

Zero centr, czy innych przykrych niespodzianek, są szybkie, bardzo dobrze wyważone, proste ( na 90% składane ręcznie), każda szprycha napięta tak samo, no i lekkie.

Piasty rozbiera się bez użyciu klucza, bardzo łatwy dostęp w przypadku gdy np w piaście jest sucho. Łożyska standardowe i  bardzo dobrej jakości.

 

Kaido2, jak wytrzymasz na nich pół roku, to u mnie będą wieczne. I se może takie sprawie.

Szytka czy opona?

Bez problemu wytrzymają hardcore jaki zaserwowałem Mavicom, które jako pierwsze kupiłem od tego sprzedawcy.

https://pl.aliexpress.com/item/32999295076.html?spm=a2g17.12010612.8148356.61.11af3b879AEAbQ

 

 

 Z tym, ze wtedy były jeszcze w opcji Red

 

tapeta%20windows.jpg

 

 I na Piekle Przytoku proszę bardzo :)

PP3.jpg

 

A kupiłem tak z czystej ciekawości, aby przetestować no i sprawdzić, czy to oby nie są podroby, no i nie są.

 

Szybciej poddadzą się te Fulcrumy które masz, jak te koła.

Koła oczywiście pod oponę.

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są również tutaj dobrzy ludzie (jak większość rowerzystów) - niestety pomoc uzyskałem tutaj tylko w jednej osobie. Bardzo dziękuję Koledze, chyba spadł z nieba w odpowiednim momencie.

Niestety Polska, życie, sklepy i osoby pokazują, że bardzo mało wiedzą u nas o marce Sram i ich myśli technologicznej. W PL rządzi jednak Shimano - trochę to smutne... (nawet nie będę cytował jakie pomysły dostałem od "specjalistów" Shimano lat 15 na innych niby grupach rowerowych)

86295535_486753888665395_233884092941624

 

Pomyśleć, że taki pierdalnik z plastiku potrafi tak skomplikować rowerowe życie ! (Drukowanie tego to nie jest w kij dmuchaj bo każda krawędź ma inny wymiar, ale spróbujemy...)

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(nawet nie będę cytował jakie pomysły dostałem od "specjalistów" Shimano lat 15 na innych niby grupach rowerowych)

 

A ja bym chętnie poczytał co druciarze proponowali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.