Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ph7

Pasek nomos shell cordovan

Rekomendowane odpowiedzi

Pasek jest tak świetny, że warto o nim wspomnieć. Paski nomosa mają doskonały stosunek jakości do ceny. Dostępne są w rozmiarach XS-XL. Wykonane z dość rzadko spotykanej skóry z tylnej części końskich grzbietów. Cechuje je trwałość oraz wyjątkowa miękkość. Zaraz po założeniu dopasowuje się do nadgarstka a to że praktycznie wykonany jest w całości z jednego kawałka skóry pozwala na łatwe utrzymanie w czystości bez szkody dla paska. Na pochwałę zasługują również pracownicy działu sprzedaży. Klient wraz z paskiem otrzymuje ciekawe materiały promocyjne. Wadą jest ograniczony wybór wersji kolorystycznych oraz szerokości pasków. Nie każdemu przypadnie do gustu dość ascetyczny wygląd. Dla mnie jednak to idealny skórzany pasek .

 

DSC_0705_zps92149a98.jpg

DSC_0699_zpse736ddd7.jpg

DSC_0703_zps5493f5be.jpg

DSC_0674_zps399ad66e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, Cordovan jest świetną skórą na paski. Uściślając pochodzi on z zadów końskich. Skóra jest bardzo zwarta i ma fantastyczne właściwości, dlatego też buty z Cordovanu są tak cenione - a są najczęściej najdroższymi nieegzotycznymi w palecie.

 

Pasek Nomosa jest z jednego kawałka Cordovanu, który jest zwykle dosyć cienki (ok. 2mm). Przeszycie ma tylko rolę ozdobną, nie wpływa na trwałość. Moja Tetra miała pasek który trochę zmęczony, nadal pachniał wspaniale Cordovanem.

 

Jakby ktoś był ciekawy to podaję linki, bo jest to bliska mi tematyka:

 

http://www.wdrugiejskorze.pl/pasek-do-zegarka-z-cordovanu/#more-483

 

http://www.wdrugiejskorze.pl/tadeuszjanuszkiewicz/


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego eye_lip,

przez przypadek dotarłem do tego wątku o paskach Nomosa. Mój pasek z cordovanu , wraz z zegarkiem (tangente beta) przybył do mnie kilka lat temu.  Zakładam komplecik do garniaka, również na zabawy taneczne. W takich sytuacjach spocony nadgarstek to u mnie norma. Powoli się zużywa i chciałem zakupić następcę. Po tych parudziesięciu  imprezach odkryłem , że nie jest on wykonany z jednego kawałka skóry, a przeszycie łączy dwa paski różnie wyprawionej skóry. Który z tych pasków jest z końskiej skóry? Zapewne wierzchnia strona tak (mimo wieku ładny satynowy poblask), co do wewnętrznej warstwy to nie mam pewności. Niemcy również oszukują i oszczędzają. Za taki pasek chcą 80 euro + przesyłka. W USA, cordovanowy, identyczny - bez napisu Nomos Glashutte, życzą 64$ z przesyłką. 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.