Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość sose

może stworzyć katalog narzędzi zegarmistrzowskich?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sose

tak się zastanawiam czy zrobić na mojej stronce katalog narzędzi zegarmistrzowskich z opisem do czego służą. Wiele z nich wygląda jak narzędzia tortur i coraz mniej osób wie jak ich używać. Co sądzicie, warto ? Tak się tylko zastanawiam czy ktoś będzie z tego korzystał ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Masz ambitny pomysł :). Mi się podoba. Narzędzi zegarmistrzowskich są setki. Wydaje mi się, że taki katalog wraz z opisem do czego służy konkretne narzędzie będzie bardzo ciekawy dla zainteresowanych. Tylko by spis był interesujący trzeba poza typowymi narzędziami opisanymi w każdym podręczniku np. w cześci nr 3 Zegarmistrzostwa, opisac inne mniej znane lub całkiem nieznane narzędzia. Spotkałem na aukcjach narzędzia, które nie wiadomo do czego służyły. Chętnie bym sie dowiedział jak się je używa i do czego.

Pozdrawiam i życzę dużo wytrwałości w realizacji celu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość narzędzi, które nie wiadomo do czego służyły, było zrobione samodzielnie przez zegarmistrza i najczęściej tajemnica ich zastosowania, odeszła wraz z nim w zaświaty, a katalog takich unikatowych narzędzi będzie miał znaczenie takie bardziej jako ciekawostka niż praktyczne.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sose

aby w ogóle się tego podjąć będę potrzebował pomocy innych użytkowników forum, pomocne byłyby zdjęcia narzędzi jakimi dysponują, sam nie mam wszystkiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiam czy zrobić na mojej stronce katalog narzędzi zegarmistrzowskich z opisem do czego służą. Wiele z nich wygląda jak narzędzia tortur i coraz mniej osób wie jak ich używać. Co sądzicie, warto ? Tak się tylko zastanawiam czy ktoś będzie z tego korzystał ? :)

 

Witam,

 

od kilkunastu lat gromadzę narzędzia zegarmistrzowskie - mam już prawie wszystkie z cytowanego "3 Tomu" a nawet trochę więcej.

(brakuje mi chyba tylko kalibrownicy, frezarki - za które mogę oddać podwójne - tokarki, nabijarki, praski do kamieni, zwijarki do sprężyn i.t.p.)

 

Od pewnego czasu też noszę się z zamiarem opracowania tego tematu ale jest to ogrom pracy (ponad kilkaset zdjęć nie mówiąc już o problemach z identyfikacją do czego dane narzędzia służyły - wiekszośc nawet starej daty zegarmistrzów nie wie).

 

Może kiedyś takie opracowanie powstanie, tylko tak jak Piotr powiedział po co.

 

Pozdrawiam

 

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sose

właśnie po to aby ocalić je od zapomnienia ale może macie rację odpuszczam. Roman spójrz na wiadomości, wysłałem ci Priva

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego samego powodu dla kórego zegarki kieszonkowe były grawerowane na mechanizmach.A tak na serio to książek nie ma lub są w cenach zaporowych stary wyga sobie poradzi początkującu stoi przed dylematem mechanizm do nauki czy książka wtedy niema na mechanizm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie po to aby ocalić je od zapomnienia ale może macie rację odpuszczam. Roman spójrz na wiadomości, wysłałem ci Priva

 

nie odpuszczaj nich potomni coś mają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie odpuszczaj nich potomni coś mają

 

To nie o odpuszczanie chodzi. Tylko żeby zrobić to profesjonalnie to trzeba robić zdjęcia makro w namiocie bezcieniowym i.t.p.

O kosztach składu i druku już nie wspomnę.

 

+ kilkanaście lat gromadzenia narzędzi których wiekszość zegarmistrzów już nawet nie wie jak i nie potrafi używać.

 

ale może kiedyś powstanie ;)

 

pozdrawiam

 

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się na składzie i druku znam. Przykłady narzędzi i jednocześnie ich użycia będą przydatne dla aktywnych zawodowo i zbieraczy. Ze zrobieniem fotografii nie muszą być duże problemy, bo aparatów dużo, a detale zwykle nieduże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sose

ale ja nie chciałem tego drukować a zrobić dostępny dla każdego katalog na stronie internetowej, tak chyba jest prościej i bardziej praktycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie chciałem tego drukować a zrobić dostępny dla każdego katalog na stronie internetowej, tak chyba jest prościej i bardziej praktycznie

Najpierw trzeba zrobić skład. To nic specjalnego, poustawiać w odpowiednich miejscach teksty, obrazki, podpisy... W takiej formie można to udostępnić zainteresowanym, albo można przejść do następnego etapu, czyli druku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plan był ambitny widzę, że @Gość_sose_* jednak już dalszej dyskusji nie poprowadził mija 5 lat i nawet nie podał strony internetowej na której chciał to umieścić.   Jak tego nie wykona się za 20 lat nikt nie będzie wiedział o czym tu się pisze.  

 

Uznałem, że sam muszę coś z tym zrobić, krótko, prosto i czysto informacyjnie:

https://www.kazior5.pl/zegary/narzedzia.htm


KazioR

https://www.kazior5.pl/zegary     Zegarmistrzostwo zawód trudny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sholay

Ja bym jeszcze dodał słownik.

Bo jak patrzę na eBay, to ciekawych rzeczy tam mnóstwo. Ale... jak chciałem sobie kupić kostkę zegarmistrzowską, to pół godziny strawiłem na poszukiwaniach jak to jest po angielsku (bynajmniej nie "watchmaker's cube").

 

&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plan był ambitny widzę, że @Gość_sose_* jednak już dalszej dyskusji nie poprowadził mija 5 lat i nawet nie podał strony internetowej na której chciał to umieścić.   Jak tego nie wykona się za 20 lat nikt nie będzie wiedział o czym tu się pisze.  

 

Uznałem, że sam muszę coś z tym zrobić, krótko, prosto i czysto informacyjnie:

https://www.kazior5.pl/zegary/narzedzia.htm

Na FB wrzucilem 620 zdjec narzedzi roznych ,bez opisu zastosowania ale jest na co popatrzec

 

https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.1015742985275167&type=3


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janek, z tym linkiem jest coś nie tak


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janek, z tym linkiem jest coś nie tak

Trzeba być zalogowanym do Facebooka.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.