Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zigi555

identyfikacja tokarki

Rekomendowane odpowiedzi

Mi 8 :

 

post-6402-0-97719300-1367403264_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa... Któryś z nas się faktycznie upiera, powiedz mi tylko, po czym ja i wszyscy moi znajomi, którzy mają styczność z tokarkami zegarmistrzowskimi, z daleka na oko bez zaglądania do wrzeciona, rozpoznają która tokarka jest 8-ka, a która jest 10-ka?

 

Chyba znalazłem odpowiedź - taką prawdziwą, ale nie wiem, czy Ci się spodoba. :(

Wydaje się, że z powodu ograniczonej ilości modeli na polskim rynku rozpoznajecie dosyć trafnie te modele, które akurat u nas funkcjonują.

Na tej podstawie rozszerzyliście pogląd o rozpoznawaniu na wszystkie tokarki świata ;)

 

Co z tym zrobisz - Twoja sprawa -> http://www.lathes.co...tra/page10.html

 

Dla mnie jedna rzecz jest istotna - nie masz tego gwintownika, a koszt przesyłki z UK jest równy jego wartości ( co i tak stanowi 50% ceny w Polsce CO JEST CHORE !!! )

 

---------------------------------------------------------------

 

Krzychu - w tym wypadku... prawie ;)


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem odpowiedź - taką prawdziwą, ale nie wiem, czy Ci się spodoba. :(

Wydaje się, że z powodu ograniczonej ilości modeli na polskim rynku rozpoznajecie dosyć trafnie te modele, które akurat u nas funkcjonują.

Na tej podstawie rozszerzyliście pogląd o rozpoznawaniu na wszystkie tokarki świata ;)

Dlaczego ma mi się nie spodobać, na pewno w co najmniej 90% jest to opatrzenie, reszta to spostrzegawczość.I nie mówiłem o wszystkich tokarkach świata, tylko o "standardowych", czyli tak jak piszesz o takich najczęściej spotykanych. Przecież nie twierdzę, że jesteśmy jasnowidzami, a znajomość gabarytów popularnych tokarek to jest sztuka tajemna.

 

Co z tym zrobisz - Twoja sprawa -> http://www.lathes.co...tra/page10.html

A co mam zrobić? Po pierwsze sam dałeś mi dowód na to, że 8-ka czy 10-ka to nie jest slang, a po drugie, że zdjęcie a real to nie to samo, szczególnie takie foto bez żadnych punktów odniesienia. Z fotografii pigmeja na tle białej ściany trudno odgadnąć jego wzrost, ale gdy na zdjęciu oprócz niego będzie też np.stół, to już prawie każdy zgadnie, że to pigmej.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro rozgadaliśmy się o tokarkach to chciałbym zaprezentować jeszcze jedną tokarkę może da sie ustalić producenta ,tokarka jak sądzę nietypowa i jednocześnie ciekawa .Przelot to ósemka dla skali fotografia z miarką wanga (przykręcana do żeliwnego odlewu) o nietypowym kształcie dla tego rozmiaru kształt zprezentowany na foto .Pionowa płaszczyzna preprowadzona przez oś wangi i oś werzeciona i konia nie pokrywa się ,sposób smarowania wrzeciona pod zdejmowanym pierścieniem pokazany na foto.Wrzeciono to dla mnie zagadka a mianowicie ,łożyskowanie na odwróconych stożkach wrzeciono stalowe 1 stożek szlifowany na wrzecionie pozostałe wciskane regulacja od tyłu nakretką prawdopodobnie gwint samozaciskowy bo bez kontry i łożyskowanie nie luzuję sie i nie zaklescza natomiast stożki wyglądają na stalowe i mimo wieku brak luzów nie nie noszą śladów zużycia ?

 

 

imag0226nr.th.jpg

 

imag0232gf.th.jpg

imag0231cp.th.jpg

 

 

imag0230dl.th.jpg

 

 

imag0229o.th.jpg

 

imag0227t.th.jpg

 

imag0228e.th.jpg

co o tym sądzicie

 

 

 

NA marginesie może ktoś chciał by zamienić uhwyt lejkowy 8 na uchwyt lejkowy 10 (wiadomość na Priwat lub 791290457)

 

imag0224f.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sose

co prawda tokarka nie zegarmistrzowska ale polska stołowa TSA 16 w której posiadanie wszedłem w zeszłym tygodniu. Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak zdjąć uchwyt tokarski ? :) Coś się odkręca, odbija, ściąga ? o co chodzi ?

 

 

80573979440210557104.jpg

79044211618618788694.jpg

33337952896559790757.jpg

75966433164660722927.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij z netu dtr-kę


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sose

pierwsze co zrobiłem po zakupie to przejrzałem DTR. Niestety nie ma w niej informacji o tym w jaki sposób demontuje się uchwyt uniwersalny bison 80 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W DTR nie musi być informacji, jak się zdejmuje uchwyt, ale muszą być rysunki techniczne przedstawiajace szczegółowo budowę tokarki.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sose

rysunki techniczne są prezentujące tokarkę jedynie z założoną tulejką nie zaś z uchwytem. Mogę przesłać dtr, może coś pominąłem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rysunki techniczne są prezentujące tokarkę jedynie z założoną tulejką nie zaś z uchwytem. Mogę przesłać dtr, może coś pominąłem ...

Teraz piszę z telefonu, ale za jakieś dwie godziny będę w domu to napewno coś poradzę. Najczęściej uniwersalne uchwyty trójszczękowe odkręca się razem z tuleją do której są przymocowane trzema śrubami, czasem tylko są tam jakieś zabezpieczenia przed odkręcaniem samoczynnym przy lewych obrotach.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkręca się nakrętkę, która jest po bokach moletowana a pośrodku ma otwory na specjalny klucz.

Tylko nie pamiętam, czy odkręca się ją w prawo, czy w lewo.

Jak odkręcisz uchwyt szczękowy z zabierakiem, to w to miejsce wkręcasz końcówkę z wewnętrznym stożkiem na uchwyty zaciskowe. Zabierak do którego przykręcony jest uchwyt szczękowy i końcówka z wewnętrznym stożkiem na zaciski "amerykańskie", są osadzane na stożku wrzeciona i przykręcane właśnie tą nakrętką, która jest moletowana po bokach.  

 

Edit:

Ja użyłem słowa moletowana, ale niektórzy mogą to nazywać radełkowana.

 

post-28411-0-83217900-1379183887.jpg

 

 Do odkręcania tej nakrętki, powinieneś użyć specjalnego klucza hakowego z okrągłym bolcem.

 

 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dziadek mnie wyprzedził, jest dokładnie tak jak napisał, na rysunku masz jak jest zamocowany mechanizm zaciskowy, tak samo zamocowany jest uchwyt trójszczękowy.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sose

dzięki wielkie, spróbuję, jak się uda to dopiszę w którą stronę to się odkręca.

 

Jeszcze upewniając się klucz wkładam w otwór na nakrętce i odkręcam przy jednoczesnym unieruchomieniu uchwytu ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na krakowskim Kazimierzu by powiedzieli "ze jesz" (tak jest) :) 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sose

wszystko poszło gładziutko :) dokładnie tak jak pisał Dziadek i Piotr, wielkie dzięki Panowie:) uchwyt zszedł bez żadnego problemu :)

 

gdyby ktoś miał taki sam problem to dodam że stojąc na wprost do tokarki i mając wrzeciennik po lewej stronie - czyli tak jak zwykle się przy niej pracuje - nakrętkę moletowaną należy odkręcać od dołu do góry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli prawy gwint


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sose

ostatnio na giełdzie staroci zainwestowałem 2 PLN w stare narzędzie boley & leinen, jak rozumiem jest to fragment tokarki zegarmistrzowskiej, czy ktoś mógłby napisać do czego może służyć?

 

 

86902933257592541825.jpg

60302790220652210320.jpg

47565462919901626430.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widywałem takie "dynksy" wielokrotnie, ale konkretnie czemu służą nie wiem. Moim zdaniem jest to rodzaj kowadełka zegarmistrzowskiego, bo przy toczeniu raczej się to do niczego nie przyda.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sose

myślałem czy to nie jakaś podtrzymka wkładana w suport podczas frezowania ? nic innego nie przychodzi mi do głowy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to kowadełko do mocowania w imadle. Są różne wersje z otworem lub pełne mniejsze i większe.

Imadłem łapie się za środkową część kwadratową.


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sose

dzięki, masz rację, to ma sens - jak już się wie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Do czego służy ten element tokarki Andrä & Zwingenberger?

 

 

post-10133-0-89895400-1404844710_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest łoże kątowe, kupiłeś tokarkę?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie co to za tokarka. Konstrukcja wygląda mi na bardzo starą. Mam nadzieję, że uda mi się ją doprowadzić do stanu użytkowego. 

post-76923-0-87083300-1420825436.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.