Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Aukcja na rzecz WOŚP

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Zegarek do 400-450 zł, na pasku

proszę o pomoc :) orient seiko zegarek automat kwarc adriatica pasek klasyk

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Artikk

Artikk
  • Nowy Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 03 maj 2013 - 12:41

Witam.

Od jakiegoś czasu mam ochotę kupić sobie zegarek, taki pierwszy, porządny zegarek w życiu. Na wstępie dodam, że mam 17 lat, a wybór zegarka utrudnia mi dość mały obwód mojego nadgarstka, bo tylko około 16 cm. Zaczęło się wszystko od przeglądania allegro i szukania modelu, który najbardziej podobałby mi się. Po niedługim czasie spędzonym na tymże portalu znalazłem kwarca od znanej firmy Adriatica.
http://allegro.pl/ad...3192629949.html
Zegarek nawet przypadł mi do gustu, pewnie gdybym nie trafił na to forum, oraz nie dowiedział się nieco więcej o zegarkach z duszą (automatach), to stałbym się jego posiadaczem. Przeglądałem dział o pomocy w zakupie zegarka dość długo, pod większością podobnych do mojego tematów znajdowałem odpowiedzi "kup Seiko, albo przejrzyj ofertę Orienta". W moim wypadku pasek był priorytetem, więc do Seiko 5, bo ten model wydawał się być najbardziej rozsądnym zakupem, z pewnością musiałbym dokupić sobie skórzany pasek. Myślałem o takim http://allegro.pl/se...3198560571.html + dokupieniu do niego czarnego paska.

Później natrafiłem na ofertę jednego z forumowiczów http://zegarkiclub.p...phony-er27009b/, jednak wydaje mi się, że w stosunku do tej oferty http://www.ebay.pl/i...ht_12765wt_1271, jego cena jest dość wysoka. Czy gdybym kupił ten z ebaya, musiałbym się liczyć z dużym cłem i VAT? Ile zapłaciłbym za całość?

Forumowicze, który zegarek byłby najodpowiedniejszy do mojego niezbyt wielkiego nadgarstka? Czy ten Orient nie byłby zbyt wielki i nie wyglądałby głupio? Jaka wielkość koperty będzie odpowiednia do mojej ręki? Czy automat będzie odpowiedni do codziennego użytku? Seiko czy Orient? Proszę o radę. Dziękuję :)

Zegarek będę nosić na codzień, ew. czasami jakiś garnitur, lecz to dość sporadycznie, jednak podoba mi się taki klasyczny, elegancki wygląd, kolorystyka tylko czarno-srebrna, żadne złocenia nie wchodzą w grę.
  • 0

#2 Breitling

Breitling
  • Użytkownik
  • 1572 postów

Napisano 03 maj 2013 - 13:05

Nikt Ci nie powie, który byłby najodpowiedniejszy dla Ciebie. To rzecz gustu i wygody noszenia. Niektórzy wolą małe zegarki, np 36-39 mm a inni powyżej 40 mm średnicy. Najlepiej gdybyś przymierzył kilka zegarków by wiedzieć jaka średnica Tobie odpowiada. Aczkolwiek budowa zegarka, tj grubość, kształt uszu zegarka, budowa koperty i również tarczy mają wpływ na wygodę noszenia, wizualny odbiór. Tzn, że zegarek np 43 mm może wyglądać na 41 mm na Twoim nadgarstku a przy tym być wygodny.
Wszystkie modele Orient i Seiko są godne polecenia. Są to dobre marki, które robią solidne zegarki.
Cena zegarka u forumowego kolegi jest niższa niż na ebayu.
  • 0

#3 ptaku

ptaku
  • Użytkownik (no_required_posts)
  • 2055 postów

Napisano 03 maj 2013 - 13:19

Co do zakupow za granica to zawsze trzeba sie liczyc z dodatkowymi oplatami clo + vat (tak w przyblizeniu cena zakupu plus okolo 27%) wiec cena z bazarku jest jak najbardziej uczciwa.
  • 0

#4 Artikk

Artikk
  • Nowy Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 03 maj 2013 - 19:18

Czyli jednak, jak dobrze rozumiem, skłaniacie się ku zakupowi zegarka automatycznego, a nie kwarcowego. Czy Seiko, lub Orient będą trwalsze od wspomnianej Adriatic'i? Jaką niedokładność będą miały te zegarki?
  • 0

#5 goTomek

goTomek
  • Użytkownik
  • 364 postów

Napisano 04 maj 2013 - 00:49

O moim zegarku to mowa, więc się wypowiem ;)
Na nadgarstek 16 cm może on być ciut za duży (to oczywiście kwestia indywidualna, nie tylko obwód ale i kształt nadgarstka się liczy, na płaskich np. będzie leżał lepiej). Ja mam 16,5 i jest tak prawie dobrze, na pasku noszę dosyć luźno, bo dziurek brakuje ;) więc w tym konkretnym na jeszcze mniejszy nadgarstek już musiałbyś dorobić dodatkową dziurkę. Głupio nie wygląda, pod mankiet się mieści. Za duży na pewno nie będzie, ale muszę uczciwie powiedzieć, że na tak mały nadgarstek może nie być najwygodniejszy.

O cenie nie powinniśmy tu rozprawiać, ale zwróć uwagę że jest na bransolecie (+ pasek) a taki na podanej przez Ciebie aukcji kosztuje 14$ więcej. W dodatku od tego sprzedawcy bym nie kupił, bo cwaniakuje :angry: oferuje niby bezpłatna wysyłkę, ale kurierem, co u nas oznacza pewność opłat importowych (głównie 23% vat, bo cło przy tych kwotach pomijalne). A za wysyłkę zwykłą pocztą, która wcale nie gwarantuje braku opłat, żąda dodatkowo 39$ :o i całą taniość jego oferty diabli biorą.

Do codziennego użytku automat będzie jak najbardziej odpowiedni, dzięki temu cały czas będzie nakręcony i nie będzie sie zatrzymywał. I Orient i Seiko to bardzo dobre zegarki, z trwałymi mechanizmami. Kwarcowa Adriatica to też raczej porządny zegarek, zaletą kwarców (w tym konkretnym przypadku) jest to że są cieńsze. No i kwarc zawsze chodzi (póki mu baterii starczy) i jest w zasadzie dokładniejszy niż automat. Ale nie ma duszy :D
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: orient, seiko, zegarek, automat, kwarc, adriatica, pasek, klasyk

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych