Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Meindl

Zegarek do 300zł - Swatch - prośba o opinie dot. marki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Poszukuję dla siebie zegarka w granicach 300zł. Chciałbym, aby pasował do szkolnego munduru, jakim jest koszula pod krawatem i marynarka, jak i również był na tyle młodzieżowy, by uczestniczyć ze mną w wyprawach outdoorowych.

 

Aspekty, które są dla mnie priorytetem:

- analogowy

- pasek z tworzywa sztucznego

- podświetlenie ew. fluoryzujące elementy

- datownik (dzień miesiąca w zupełności wystarczy)

 

W moim profilu można zobaczyć, co dotychczas gości na mojej ręce. Jestem z niego bardzo zadowolony, ale przesiadłbym się na coś innego ze zwykłej chęci odmiany.

 

Pomyślałem o marce Swatch. Mimo, ze wykonuje kolorowe, minimalistyczne i wyróżniające się z tłumu konstrukcje, myślę, że przy odpowiedniej kolorystyce byłbym bardzo zadowolony z designu.

 

Zdecydowanie uderzają w mój gust modele z nowej serii New Gent (jedyna moja wątpliwość, to czy mają podświetlenie):

http://zegarownia.pl...k-rebel-suob702

http://zegarownia.pl...k-rebel-suob704

http://zegarownia.pl...m-rebel-suom702

http://zegarownia.pl...e-rebel-suon700

 

 

Ale... jak wygląda ich pozycja na rynku? Uchodzi za markę prestiżową, czy po prostu designerską i modną? Jak z mechanizmami montowanymi w tych szwajcarach? Słowem, jak najprościej opisać te zegarki?

 

Byłbym bardzo wdzięczny za polecenie kilku modeli, jednakże najbardziej zależy mi na ogólnym zarysie marki Swatch, którą często sie widzi, ale niewiele się słyszy. Prosiłbym o ogólny zarys jak to w tym temacie sprawa wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie skupil raczej na japonczykach: Seiko, Citizen, Casio, Orient, Wired, Pulsar, Lorus, J.Springs (te cztery ostatnie to marki Seiko)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie skupil raczej na japonczykach: Seiko, Citizen, Casio, Orient, Wired, Pulsar, Lorus, J.Springs (te cztery ostatnie to marki Seiko)

 

Popieram. Lepiej na tym wyjdziesz ;)


Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Swatch to fajna i kolorowa subkultura – zwłaszcza wśród młodzieży ale nie tylko. Swatcha można zobaczyć zarówno na rękach dzieci i młodych ludzi jak i dojrzałych kolekcjonerów zegarków. Trudno mówić jednak o klasycznie pojmowanym prestiżu takim jak zegarków mechanicznych czy biżuteryjnych, ponieważ założeniem Swatcha w końcu lat 70 tych było konkurowanie na rynku z tanimi kwarcami japońskimi przy cenie kształtującej się na poziomie do kilkuset zł. Cechą charakterystyczną pierwszych modeli był cieniutki dwu milimetrowy mechanizm kwarcowy i jednoczęściowa koperta. I od tego się w zasadzie zaczęło i trwa do teraz.

 

Swatch dziś to często wymieniane, niepowtarzające się modele w ilości nie przekraczającej ilości 30 000 szt. Kolekcje w pełni plastikowe i z elementami metalowymi. Kwarcowe i automatyczne. Powstały duże kluby kolekcjonerów i zbieraczy co bardziej limitowanych i wyszukanych edycji, ceny niektórych kolekcjonerskich modeli dochodzą do stu kilkudziesięciu tysięcy zł. To jest swego rodzaju prestiż, prestiż kolekcjonerów Swatcha. Nigdy nie przyniosą wstydu posiadaczowi. To porządnie wykonane w swojej klasie (wiele osób traktuje Swatche jako zegarki jednorazowe i takie też poniekąd są jego założenia, dlatego muszą wytrzymać) zegarki które jeśli odpowiadają stylowi, temperamentowi to jak najbardziej są warte posiadania. A model New Gent godny rekomendacji, pasujący stylem do opisu zamieszczonego na początku Twojego wpisu.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo rad z odpowiedzi powyższego użytkownika TeJot za wyczerpującą i fachową odpowiedź a i jednocześnie radę. Dało mi to wiele jasności w tym temacie. Taki komentarz specjalisty podczas moich wątpliwości jest nieoceniony. Dziękuję ;)

 

Nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie, które jest kluczowe w mojej sytuacji, gdy przemierzam internet w poszukiwaniu zegarka dla siebie. Gdzie mogę podejść z zaufaniem do dystrybucji? Allegro to dobre miejsce, gdy się chce coś kupić szybko i tanio, ale w tym momencie zależy mi na oryginalności produktu i pewności, że pochodzi on bezpośrednio od producenta i jest nowy. Jakie sklepy są godne zaufania, które są sprawdzone, pewne i oferują szeroki wachlarz produktów w normalnych rynkowych cenach, a nie sztucznie zawyżanych? Chodzi oczywiście tutaj o marki z niższych półek cenowych o których mowa na początku wątku, czyli podstawowe budżetowe modele Seiko, Casio czy Swatcha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Są na allegro sprawdzeni sprzedawcy, o których jest już trochę informacji na forum. Jeśli zobaczysz interesującą Cię ofertę na Allegro, to po prostu wpisz nazwę uzytkownika w wyszukiwarkę na forum i jest spora szansa, że jakieś opinie znajdziesz - ja tak robiłem kilkakrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Witam,

Może oczywiście szukać po allegro. Ja jednak proponuje sprawdzony sklep z dobrą polityką i przejrzystym regulaminem. Oczywiście wszystko poparte opiniami na portalach sprzedażowych. Sam prowadzę taki sklep i z doświadczenia wiem jakie ważne jest zaufanie klienta. Oczywiście nie zawsze można wszystkim dogodzić, ale bez uczciwej polityki cenowej oraz sprzedażowej ciężko wytrwać. Nie wiem czy mogę wrzucić tutaj link więc zapraszam na priv :)

 

Pierwszy post i już reklama? Tak średnio ładnie moim zdaniem. Wypadałoby się przywitać, czy cokolwiek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez SLAWEK 01
      Cześć Wszystim!
      Szukałem na naszym Forum, ale nie znalazłem podobnego tematu, jeśli coś przeoczyłem to proszę o usunięcie tego tematu/wątku. 
      Jeśli jednak okazałoby się, że nie ma nic podobnego, to zachęcam Forumowiczów do pokazania czy też pochwalenia się indeksami w Waszych ulubionych czasomierzach i co w nich Was urzekło.
      Na początek mój stary Atlantic Master Mariner z lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Uwielbiam vintage, a szczególnie tą markę. W zasadzie od właśnie tej starej, szwajcarskiej manufaktury zaczęła się moja przygoda i pasja z zegarkami. Po wielu latach odkryłem, że właśnie w tych "szalonych" latach siedemdziesatych, projektanci też poddali się temu trendowi i zaczęli iść dalej, szybciej jakoś inaczej niż dotychczas... odchodząc od klasycznych modeli, tym samym prześcigając się w swoich pomysłach. Jednym z elementów są między innymi właśnie indeksy godzinowe, niby nic specjalnego, niektórzy prawie wcale nie zwracają na nie uwagi i tak naprawdę służą im jedynie do odczytu godziny, chociaż też nie zawsze 😉. Jednak dla większości z nas, fascynatów zegarkowych to dość istotny element każdego zegarka, a szczególnie tych z duszą. 
      Tak więc na początek przedstawiam Atlantic'a Master Mariner'a z lat siedemdziesiątych z indeksami 3D w kształcie...no właśnie "małych samochodzików"???😉


    • Przez fillofill
      Trochę już jestem z wami w trybie pasywnym (i dużo ciekawych informacji wyczytałem). Ale teraz czas się uaktywnić.
       
      Kilka słów o mnie - właściwie nie wiem czemu od kilku tygodni zegarki automatyczne są w centrum mojej uwagi - jak inni piszą "mam fazę" na zegarki.
       
      Wcześniej nie miałem dobrych doświadczeń - czasomierz, który lata temu dostałem w prezencie okazał się podróbką (dla jasności darczyńca myślał, że nabył oryginał).
      Tak wiec temat zegarków był dla mnie mało istotny. Ale ostatnio "coś tyknęło". Dałem dziecku mojego Apple Watcha a sam kupiłem sobie zegarek automatyczny.
      Dodatkowo, każdą wolną chwilę poświęcam na zgłębianie tematu (a ciągle wiem niewiele) i poszukiwania nowego modelu.
       
      Jeśli chodzi o moje obecne zegarki to obecnie noszę 2 na zmianę:

      Zegarek 1: Kupiony w zeszłym miesiącu na OLX Samuraj:

      Fun fact. Podczas mojego drugiego nurkowania (tak, można) z Seiko, zerwał mi sie pasek przy zakładaniu jacketu i zegarek zanurkował 
      sam na głębokości przekraczające moje uprawnienia. Całe szczęście dive instruktor go odnalazł w głębinach (ufff) ale od tego czasu używam tylko pasków typu NATO.
       
       
      Zegarek 2: Nastoletni kwarcowy Swatch - bo lubię  (ale też rozglądam się za białym, automatycznym następcą - będę wdzięczny za wszelkie sugestie).


      Pozdrawiam wszystkich ze Śląska i życzę powodzenia w poszukiwaniu ideału !
      Filip
       
       
       
    • Przez damp
      Wiązałem kiedyś tak jak większość z Was wielką nadzieję z MoonSwatchem ... ale.... jego jakość i cena mnie odepchnęła.
      Napisałem ten post bo wczoraj na własne oczy zobaczyłem coś takiego u mojego studenta.....
      I w pierwszej chwili powiedziałem świat się kończy- podróbka lepsza od oryginału?
      Do tej pory gardziłem podróbkami. Ale ten zegarek - jego jakość wykonania mnie powaliła. Tak, tak wiem co powiecie .... miałem w ręku prawdziwego MoonSwatcha.
      Cena tego czegoś to 1/10 ceny oryginału. Tak 100 zł z przesyłką!
      Kilka faktów:
      Koperta stalowa pokryta powłoką  (strukturalną farbą?) a nie tworzywo sztuczne zwane Bioceramiką. Werk można wymienić, szkło też. Szkiełko mineralne a nie akrylowe, mechanizm kwarcowy z płynnym sekundnikien versus skacząca wskazówka hmmmmm.... Nawet pasek wyglądał lepiej niż w oryginale. Dekiel nie jest jednak grawerowany - napisy są malowane.

       
      Zapytałem - dlaczego kupiłeś podróbkę a on na to, że oryginał to pseudozegarek za kosmiczną cenę!
      Niestety musiałem przyznać mu rację. MoonSwatch to naprawdę kiepski quasi zegarek... W mojej ocenie nie nadaje się do noszenia. Co najwyżej do gablotki.
      Moje przemyślenia - dlaczego tak się stało? Dlaczego podróbka wygląda lepiej niż oryginał?
      Na pewno nie taki był zamysł Chińczyków - żeby zrobić podróbkę sprawiającą lepsze wrażenie od oryginału. W środku siedzi ponoć jakiś klon Rondy. Stało się tak dlatego, że Chińczycy od lat produkują fakeowe Speedmastery. Wystarczyło tylko dostosować linie produkcyjne do MoonSwatchy....
      Dodatkowo udało się to tylko dlatego, że MoonSwatch w mojej opinii to faktycznie słaby zegarek, który po wzięciu w dłoń przypomina zabawkę. A szkoda, wielka szkoda.....
      Napiszcie co sądzicie? Ja byłem przerażony.......
       
       
       
    • Przez FanCasio21
      Witam,
      proszę o opinię na temat niżej wymienionego zegarka.
      https://www.timetrend.pl/si-srpg05j1.html?gclid=CjwKCAjwpqCZBhAbEiwAa7pXeQqD7O6Za28WcZxG4HsnIXIgkPzMDbOBSEXAZf_svH5vNXZzG1MN9RoChrYQAvD_BwE
      Pozdrawiam 
    • Przez arrowhead_luke
      Cześć,
      czy ktoś z forumowych kolegów / koleżanek miał styczność z wyżej wymienionymi sklepami?
      Opinie w Internecie raczej dobre (szczególnie w przypadku tictime.pl), ale dość niewiele.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.