Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość pawell

Otwieranie zegarka ...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawell

Witam

 

Proste, albo nie. Czy jest jakiś specjalny przyrząd, narzędzie do bezpiecznego otwierania kopert zebarków w celu na przykład regulacji lub wymiany baterii ? Większość moich nie nowych zegarków posiada bardzo brzydkie uszkodzenia koperty w okolicy pierścienia dekla, właśnie od otwierania zegarka. Trzy moje nowe zegarki nie były jeszcze otwierane. Ten z zakręcanym deklem po prostu delikatnie można odkręcić specjalnym przyrządzem ... podobnym do suwmiarki, gorzej z zegarkami gdzie dekiel zamykany jest na "wcisk". Jak otworzyć go bezpiecznie, aby nie uszkodzić metalowej koperty ?

 

PawelN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Większość moich nie nowych zegarków posiada bardzo brzydkie uszkodzenia koperty w okolicy pierścienia dekla, właśnie od otwierania zegarka.

 

PawelN

 

Nikt Ci nie odpowiedzial, wiec mniemam, ze temat jest trudny i niezreczny. Wiekszosc widocznie zegarkow nie otwiera, zegarmistrzowie tez na tym niezbyt sie znaja (wkladaja nozyk miedzy koperte i dekiel czesto zbyt plytko i przekrecaja) -- efektem sa pokancerowane brzegi. Ja robie to tak -- mam skalpel ze stalym ostrzem, wciskam ostrze (ale nie jego koniec) w szczeline i otwarte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat nie jest trudny :lol:

Są w sprzedaży specjalne nożyki do otwierania zatrzaskowych (wciskanych) dekielków, są też udarowe otwieracze i mnóstwo innych wynalazków.


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.

 

Cos mi sie przypomnialo, niekoniecznie na temat :-).

 

There's too many women and not enough wine

Too many poets and not enough rhyme

Too many glasses and not enough time

Draw your own conclusions.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Too many watches and not enough... money :wink: :lol:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są w sprzedaży specjalne nożyki do otwierania zatrzaskowych (wciskanych) dekielków

A gdzie można kupić taki nożyk... i kluczyk do zakrecanych dekielków. Ktoś zna jakieś adresy? W necie można coś takiego dostać?


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki :D


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corvus77 napisał:

Wielkie dzięki :D

Wielkie proszę :wink:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zawsze można komplet !

 

scyzoryk... to ja przewidziałem do innych czynności :D Pochodzenie zobowiązuje :D :twisted:


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.