Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

matisz1991

Atlantic niewiadomego pochodzenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ostatnio znalazłem zegarek, którego pochodzenia nie jestem pewien i nic o nim nie wiem. Chciałbym prosić o pomoc kogoś kto potrafiłby zidentyfikować ten model i cokolwiek mi o nim powiedzieć. Szczególnie mnie interesuje (przynajmniej przybliżona) data produkcji tego zegarka, pochodzenie, cokolwiek.

 

Zegarek jest sprawny, działa po nakręceniu posiada napisy widoczne na zdjęciach. Przepisuję je poniżej.

 

- 17 rubis

- waterproof

- antimagnetic

- contrachoc

 

Szczególnie jestem ciekaw co w tym wypadku oznacza pierwsze i ostatnie oznaczenie.

Nie wiem również co oznacza napis widoczny po zdjęciu koronki - Mauthe 1004.

 

Tak jak wspomniałem, będę wdzięczny za wszelkie, nawet częściowe informacje o zegarku.

 

Na prośbę poszczególnych użytkowników dodaję zdjęcia szczegółowe:

http://i44.tinypic.com/50g028.jpg

http://i42.tinypic.com/117ttaf.jpg

http://i39.tinypic.com/4h42u1.jpg

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

post-43532-0-51777400-1368057780_thumb.jpg

post-43532-0-33903700-1368057795_thumb.jpg

post-43532-0-66336800-1368057814_thumb.jpg

post-43532-0-49366700-1368057830_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • ... W internecie nie znalazłem zdjęcia lub opisu drugiego takiego samego modelu : (

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki !! To już coś :)

W Twoim odnośniku znalazłem dokładne dane techniczne mechanizmu.

Jednak dalej zależało by mi na informacjach dotyczących samego zegarka.

 

 

Muszę podkreślić że nie znam się na zegarkach zupełnie, więc każda informacja będzie dla mnie cenna.

Jeszcze raz dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że w Atlanticach sprzed lat siedzą głównie Felsy i ASy.

Tutaj masz potwierdzenie, że jeszcze ETY:

http://www.atlantic-...al-history.html

Niemców nikt tam nie ładował.

 

 

 

 

W najlepszym razie składak, moim zdaniem, bo i ta tarcza jakaś dziwna, tzn. napis Atlantic na niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem skladaczek


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję również za te opinie.

Jestem skłonny drążyć temat dalej.

 

Rozumiem że oryginalny mechanizm został kiedyś zastąpiony tym widocznym na zdjęciu - niemieckim ?

W odnośniku od @hrabia rzeczywiście nie pisze żeby takie mechanizmy były montowane w atlanticach, ale w zasadzie niewiele tam pisze.

Czy to więc pewne ?

No i przede wszystkim dlaczego napis na tarczy budzi podejrzenia ? Co z nim nie tak ?

Przy okazji może ktoś się pokusi określić wiek zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób prosze lepsze zdjecie tarczy


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy. Jutro rano będzie już na pewno w tym wątku, więc zapraszam ponownie.

 

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekiel też nie jest oryginalny, od AXA'y.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tarczą pewności nie mam, zdjęcie nie jest najlepszej jakości, a ja z kolei nie jestem specem, ale napis - przynajmniej na tym zdjęciu - wygląda troszkę jak domalowany.

Mechanizm - cóż, jest od czapy, moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem, do jutra dodam zdjęcia tarczy w lepszej jakości. postaram się żeby napis było widać jak najlepiej. Mechanizm sprawdziłem, pełne nakręcenie rzeczywiście starczyło na 37 godzin pracy. Podoba mi się to że sekundnik przesuwa się płynnie, a nie przeskakuje co sekundę.

"do czapy", jak rozumiem dlatego że jest mniej wart od oryginalnego ?

@mw75 - dekiel nie da się ukryć, rzeczywiście nie jest oryginalny. Zakładając że zegarek kiedykolwiek był atlanticiem ciekaw jestem ile rzeczywiście z niego zostało :)

 

Żeby być konsekwentnym, dziękuję za kolejne komentarze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

"do czapy", jak rozumiem dlatego że jest mniej wart od oryginalnego ?

 

od czapy, bo nie pasuje do reszty. co do wartości samego mechanizmu, to i ten tutaj i też i te wszystkie wkładane rzeczywiście do Atlanticów to nie jest nic wartego majątek (choć myślę, że "atlantikowe" warte są ciut więcej)... zaś całościowo zegarek-składak zawsze jest mniej wart od w pełni oryginalnego zegarka. Atlantic vintage to w ogóle nie jest droga rzecz, szczególnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia o które prosicie już dostępne w opisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkim specjalistą to ja nie jestem ale wydaje mi się że ten zegarek nie wyszedł z atlantikowa. To jest jak to się tu pisze "radosna twórczość" tylko ciekawe czyja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to możliwe to proszę komentującyh o kilka słów uzasadnienia swoich opinii.

Dobry zwyczaj, ja się nie będę musiał po każdym komentarzu dopytywać co autor ma na myśli.

 

Z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matisz byłeś na tej stronie: http://atlantic.helwecja.com/ jeśli nie to polecam bardzo dużo można się tam dowiedzieć o zegarkach Atlantic. I nie piszę tego złośliwie naprawdę kopalnia wiedzy. Każdy forumowicz a już na pewno miłośnik Atlantica zna tą stronę. Naprawdę polecam. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO zegarek jest kompletnym składakiem, z nieoryginalnym niemieckim mechanizmem, delkem od AXA'y, najprawdopodobniej malowaną tarczą. Nigdy nie spotkałem się z Atlanticem z "Contrachoc" - co jednak nie znaczy, że takich nie było. Wśród starych Altanticów widziałem tylko "Shock Protected", "Incabloc" i "Shockprotrcted" - bez spacji. Nie jestem w stanie określić oryginalności koperty.

Z drugiej strony - ów składak jest całkiem ciekawy ;).


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

To po prostu jakiś nieznany produkt, ze s tartymi oryginalnymi napisami, na ich miejsce namalowany Atlantic. Bo te trzymają wysoko cenę...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek, masz rację ale to raczej jest przemalowane Mauthe z lat 1950, ich szokabsorber tak się własnie nazywał. Tarcza i werk mogą być z jednego zegarka.

496156d1349517492t-mauthe-zwillinge-2-mauthe-001.jpg

Poniżej link do zegarka Mauthe z "kostkowym" werkiem, jak w omawianym "Atlanticu".

http://www.mateurois...by-raymond-weil


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wydaje się to bardzo prawdopodobne co piszecie.

Mam w zasadzie ostatnie pytanie, a w zasadzie wątek.

 

Ta część tarczy na której znajdują się napisy wykonana jest z czegoś co nazwałbym masą perłową. Bardzo charakterystyczny tęczowy odblask przy patrzeniu pod kątem, może wiecie o co mi chodzi.

http://newscenter.lbl.gov/wp-content/uploads/mother-of-pearl.jpg

Gdybym znalazł w internecie zegarek jakiegokolwiek producenta używającego takiego materiału miałbym podstawy myśleć że to mogła być baza.

Jak myślicie ??

 

Przy okazji wszystkim bardzo dziękuję, już mi bardzo pomogliście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na Mauthe, poniżej coś podobnego:

mauthe200.jpg


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak da mnie OK, chyba że nasi malarze nauczyli się wykonywać szlif słoneczny ostatnimi czasy. Wydaje mi się, że tarcza jest oryginalna. Jeżeli redial to bardzo dobry.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Raczej oryginał, choć są już Originale z Chin, ale te "klasyczne"' a nie takie wymyślne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Przez Feymozim
      Ostatnio miałem przyjemność naprawiania Junghansa z lat 60 z systemem nastawczym chybotki. 
      Zegarek był w ciężkim w stanie ale pomimo tego że w ogóle nie chodził udała się reanimacja.






    • Przez cytrusss76
      Chcę kupić zegarek na prezent i zastanawiam się między kilkoma markami, Citizen, Seiko, Tissot i Orient, Atlantic, do kwoty około 2,5 tyś zł. Wiem, że mechanizmy jednej marki są stosowane w innych markach zegarków, ale nie siedzę w temacie, dlatego chcę poznać Wasze zdanie i opinie na temat jakości tych marek. Pod uwagę biorę tylko te 5 marki. Kusi mnie Citizen ze względu na technologie Radio Controled (którego sam noszę) i wieczny kalendarz. Ale z drugiej strony podobają mi się wspomniane Seiko. Jakie macie zdanie o zegarkach Seiko Divers solarnych?
    • Przez Kacperek_77u
      Przeglądając forum zawsze brakowało mi tego tematu gdzie można by było pokazać aktualną wschodnią sytuacje z zegarkami lub pogadać o późnych rusach
       
      Jako pierwszy post odrazu zadam pytanko-co myślicie o tym?
      https://www.facebook.com/100064452019478/posts/pfbid0bdxJCFyPFup3ZVNeUDKFeFW1fi3KRnuatkL7mwytZbRBph2wfrwLBjMEzKUFNksdl/?sfnsn=mo
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.