Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

amroziuk

Przesyłki ze Szwajcarii

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przed chwilą otrzymałem katalog z Szwajcarii i bardzo bym się z tego cieszył gdyby nie fakt, że znów "przesyłka nadeszła z zagranicy w stanie uszkodzonym" :evil: :evil: :evil: :evil:

No mam już dość na 10 przesyłek z zagranicy 8 dociera rozprutych.

Pieczątki o uszkodzeniach są z Warszawy :evil:

Już mam zamiar przy najbliższej okazji przesłać do siebie ze Szwajcarii przesyłkę z wąglikiem żeby tego pocztowca szlag trafił :twisted:

Zaznaczam, że przesyłki są pakowane w grube kartonowe koperty i są po chamsku rozrywane ..................... spieniłem się................

 

 

Napiszcie czy też macie takie doświadczenia z pocztą :?: :?:

Adam


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu miałem to samo z katalogiem D. Rotha, a przedtem m.in. z A. Silbersteinem i Eterną.

O co tu chodzi? Powrót starych czasów (które chyba nigdy tak naprawdę się nie skończyły?!)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne :roll:

Zamówiłem do tej pory może z 20 katalogów i nigdy nie przytrafiło mi się coś takiego o czym pisze Adam.

No tak, ale szef "mojego" oddziału poczty jest właścicielem Jaeger'a Gyrotourbillon, także jego mogą nie interesować moje marne katalogi z Ulysse czy Breguet'em :wink: :(

 

Pozdrawiam

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez jak na razie wszystko dochodzi w stanie niezłym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jendri

Adam: Rzeczywiście też mi się to kilka razy przytrafiło. Nic nie zostaje zrobić tylko dzwonić na pocztę z reklamacją - można ją złożyć telefonicznie. Niby nic to nie da ale jak dostaną ze 100 telefonów to może się ktoś tym zainteresuje, i ktoś wyleci z roboty :roll:

Marcus: nie mierz wszystkich swoją miarką. Może nie wszyscy są złodziejami :evil: . A z resztą swojego postu to chyba się pomyliłeś i chciałeś na forum "Faktów i mitów", no nie? :twisted: Bo tu staramy się generalnie innych forumowiczów nie obrażać.

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Plska jest niestety krajem złodziei -hmmm jest to chyba wpisane w "kulturę katolicką" :roll:

 

Z tego co wiem nie jest wpisane. Chyba że to jakiś tajemniczy wpis. Jedna tropicielka tajemniczych wpisów wytropiła nawet w kulturze katolickiej wpis o przemocy w rodzinie. Dzielna kobieta.

 

Wychodzi na to że jestem złodziejem. Też fajnie.


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jendri

Wszystko niestety na to wskazuje, że jesteśmy złodziejami jak jeden mąż. Ale czy nie-złodziej interesowałby się zegarkami? Jakbym od czasu do czasu (w zasadzie codziennie :roll: ) czegoś nie ukradł to g... bym miał a nie zegarek z fazą księżyca, no nie? Więc jest git. Między nami złodziejami.

Pozdrawiam pozostałych złodziei

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jendri

Aha, zapomniałem wyznać, że w przerwach między jednym a drugim "skokiem" lubię przyłożyć solidnie mojej żonie. Niech wie w jakim kraju mieszka i jakiej narodowości ma męża. Swoją drogą, żeby zbytnio nie odbiegać od tematów zegarkowych, czy myślicie, że Antoni Norbert Patek wyjechał z Polski bo za dużo nakradł, czy za często bił żonę? Bo w bajeczki o Powstaniu Listopadowym chyba nikt nie uwierzy 8)

Jendri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że nakradł, w końcu skąd by miał kasę na założenie firmy? A żonę Ludwikę, to bił tam na miejscu coby pamiętać o korzeniach....

 

Eeeech....


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedna tropicielka tajemniczych wpisów wytropiła nawet w kulturze katolickiej wpis o przemocy w rodzinie

Pani minister naczytala się zapewne "Kodu Biblii"

Wreszcie otwarto mi oczy. Teraz to widze jak na dłoni jeden w jednego sami złodzieje. Nawet to forum to jeden wielki złodziej bo kradnie mi czas a jak wiadomo czas to pieniadz (chyba wystapie do sądu z pozwem o zadośćuczynienie :(). A co do przemocy... kurna żony nie mam, dzieci też... hmm chyba jako dobry Polak i Katolik pójde i kopnę psa jako rzecze księga - a co mi fikac będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guys, generalnie zgadzam się z Wami co do rzekomej represyjności katolicyzmu, a nie zgadzam się z Marcusem.

 

Ale ja jestem chłopak pokojowy, lubię Was wszystkich i martwią mnie posty z cyklu katzenjammer-Mariusz_W (bez względu na to kto ma rację).

 

Wolę poczytać o zegarkach, nawet jeżeli nie kumam co to dekiel, a kopertę mylę z koronką :(:):)

 

kisses z poznania

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ my tu właśnie o zegarkach rozprawiamy (właśnie kombinujemy który podwędzić ze sklepu :()

Ale na poważnie to nie możemy przejsć do porządku dziennego nad taka krzywdzacą generalizacją (i to nie tylko w stasunku do nas) gdyż poprzez powtarzanie takich frazesów krzywdzimy wielu dobrych ludzi których obraz ma kreować grupka parszywych. Jeśli my sie na to zgodzimy to tak nas będą widzieć inni. Z tym trzeba walczyć gdzie sie da

 

No to wrócmy do tematu - jak myślicie Patek bił Phillipe'a ? :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jendri

Czy bił - nie wiem. Ale na pewno zmuszał do picia :wink: . No i do klęczenia w kościele. A na koniec okradł :( . Ale wyszła z tej współpracy całkiem zgrabna firemka. :) Tylko pytanie, czy Patek wogóle był w stanie sobie uzmysłowić czego dokonał w swym pijackim widzie?

Ale powiem wam, że ględzimy o tym Patku, aż mnie wzięła ochota jakiegoś se ukraść.

pozdrawiam

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phillipe podobno przez Patka znał kilka Polskich słów : Na zdrowie, dolej, bigos, sto lat, no to siup itp itd

 

Nawet człowiek nie jest w stanie przewidzieć jak potoczy się rozmowa na forum. Aż strach zaczynać nowe posty --- wielkie posty :(


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcus
Guys, generalnie zgadzam się z Wami co do rzekomej represyjności katolicyzmu, a nie zgadzam się z Marcusem.

Ze mną mało kto się zgadza :( ... Mówcie co chcecie w obrobie swojej wiary. Fakt pozostaje faktem ,że w krajach protestanckich- choćby takich jak szwajcaria nie znane były zamki w drzwiach...Pzynajmniej do momentu ,gdy nie zaczęli przyjeżdżać tam Polacy i inni tacy... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety i tu zonk bo w Szwajcarii jest ok 40% protestantów i 46% katolików (i zawsze taki podzial był widoczny) - jakos Twoja teoria się nie trzyma kupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcus

Widzę ,że Yargoth lubi się sprzeczać -jeśli ma rację a to całkiem mozliwe pozostaje wytłumaczenie w oparciu o kulturę narodu - widocznie w Polsce jest ona taka, jaką epatuje nas telewizja... 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... Mówcie co chcecie w obrobie swojej wiary. Fakt pozostaje faktem ,że w krajach protestanckich- choćby takich jak szwajcaria nie znane były zamki w drzwiach...Pzynajmniej do momentu ,gdy nie zaczęli przyjeżdżać tam Polacy i inni tacy... :(

 

A co ma do tego wiara? Jakbyś napisał że złodziejstwo jest wpisane w kulturę islamu, buddyzmu, czy szmanizmu reakcja byłaby taka sama, bo samo stwierdzenia miałoby tyle samo sensu. Gdybyś powiedział że Meksyk, Nepal czy Lesotho jest krajem złodziei - byłoby to tak samo krzywdzące dla mieszkańców tych krajów jak stwierdzenie że Polska jest krajem złodziei.

 

O generalizację tu chodzi a nie o uczucia religijne (swoją drogą wiara i religia to dwie różne sprawy, ale ja rozumiem że może się pomieszać....). Chodzi o bezsensowne i krzywdzące stereotypy - Polak - złodziej, Czech - tchórz, Niemiec - nazista, Czarny - leń, etc, etc...

 

W każdym razie dzięki za info, nie wiedziałem że Polacy (i innitacy) przyczynili się do wynalezienia w Szwajcarii zamków... Pogratulować Szwajcarom rozwinięcia myśli technicznej, szybko od zamków doszli do sejfów....


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcus

Nie ,no skąd u nas wszyscy są uczciwi...tylko ciekawe dlaczego nawet studzienki kanalizacyjne musza byc specjalnie zabezpieczane ,żeby nie zniknęły w nocy...W czasie balangi u znajomego zniknęło kilka tysięcy... a nie zostało zaproszone "chamstwo z ulicy" tylko osoby "godne zaufania" i szczęście że mnie tam nie było ...Juz pominę fakt utraty portfeli i 2 zegarków w czasie nieodpowiedzialnych nocnych wędrówek po mieście-panowie w dresach byli uprzejmi poprosić a ja z prawdziwą radością oddałem... Prawie o tym zapomniałem ale "udało" mi sie udaremniś próbę okradnięcia dziadka przez zupełnie dobrze ubranego młodziana którego ręczka była juz w kieszeni staruszka klapnałem chłopaka a ten jak się wydarł ! zbluzgał mnie i myślicie że miałem chociaż morlane wsparcie współpasażerów? Spoglądali na mnie jak na idiotę i taka sama była reakcja wszystkich którym relacjonowałem zdarzenie...:wink: W tm kraju kradnie się wszystko i na każdą skalę bo czymże innym żyja osławione komisje śledcze...

Mój dobry znajmomy pracujący jako zaopatrzeniowiec skompletował swój sprzęt audio dzięki łapówkom od "preferowanych " dostawców-nie jest to może i kradzież ale...

Wobec powyższego czuję się uprawniony do posiadania takiego a nie innego zdonia na temat naszego "bohaterskiego i walecznego "narodu...

 

Może ktoś z was zejdzie wreszcie na ziemię- ja wiem że posiadacze zegarków za co najmniej 10 kzł w większości świat oglądają zza szyb samochodu a ich dobytku pilnuje uzbrojona ekipa na strzeżonym osiedlu...

Co do powiązania konkretnej wiary czy też religii z tendencjami przestępczymi społeczeństw- to kościoły reformowane kładły znacznie więszy nacisk na uczciwości i pracowitość. Mnie nie chodzi o udowodnienie tezy : katolik=złodziej i szubrawiec lecz o porównanie ze społeczeństwami wysoko rozwiniętymi...Wnioski nasuną się same...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcus

Abstrahując od wszystkiego mam zadziwiającą łatwość formuowania kategorycznych wypowiedzi które prowokują nie tylko wirtualne spory...

Hie hie jestem profesjonalnym enfant terrible.Musze włączyć tryb "emulowania kultury osobistej" i wreszcie przestac sie tu kłócić ze wszystkimi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jendri

@ Neuro, Yargoth i ML. Dziękuję chłopaki za wasze wypowiedzi, bo zawsze miło jest spotkać i pogadać z ludźmi mającymi coś do powiedzenia. Zwłaszcza jak wypowiedzi te mają ciąg logiczny i są najnormalniej w świecie spójne. Cenię również fakt, że potraficie się wypowiadać nie obrażając waszych rozmówców (lub rozmówcy). Niestety nie zawsze można liczyć na to samo u swego oponenta. Dlatego ja ze swej strony rezygnuję z dalszego wypowiadania się w tym temacie. Jak będziecie w okolicy Wawelu to dajcie znać, pogadamy dalej przy jakim piwie/kawie/wódce/śliwowicy. Tymczasem pozdrawiam was zza szyb mojego samochodu i jadę zaszyć się na swoim pilnie strzeżonym osiedlu by w móc w spokoju podzielić swój czas między walenie w pysk mojej żony, oglądanie kolekcji swoich zegarków za 10k sztuka, okradanie sąsiada i bezmyślne modlitwy. Modlitwy, w których znajdzie się też podziękowanie za wszystko co mój naród dał światu: zamki w drzwiach, systemy antywłamaniowe, policję, kontrole na lotniskach i system GPS montowany do samochodów.

Serdecznie was pozdrawiam i do zobaczenia w innym temacie.

Andrzej, którego rodzice i dziadkowie również byli Polakami i katolikami :oops: . Stąd nasza rodzinna złodziejska fortuna. Howgh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Abstrahując od wszystkiego mam zadziwiającą łatwość formuowania kategorycznych wypowiedzi które prowokują nie tylko wirtualne spory...

Znam też kilka person z pierwszych ston gazet tę umiejętnośc posiadających, choć nie jest to w mych oczach zaleta.

 

Co do mojego zamiłowania do sprzeczek, ja nazwałbym to raczej skłonnością do dyskusji. Ja nie dziele świata na czarne i białe. Nie ma tych złych i tych dobrych. Żadna społeczność nie moze rościć sobie prawa do bycia określaną z góry jako lepsza od drugiej, bo lepsi i gorsi są poszczególni ludzie i tak chciałbym aby to postrzegano, bo ładna dziewczyna nie musi być równocześnie głupia, Rosjanin nie musi nalezeć do mafii, Japończyk nie musi znać sztuk walki a Niemiec nie musi wielbić porzadku. W moim odczuciu od takich generalizacji już tylko krok do twierdzeń o rasie panów i podludziach. Ja nie chcę aby ktos mnie oceniał jeszcze przed poznaniem zatem ja również staram się unikać takich zachowań.

 

Z mojej strony EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.