Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Władek Meller

Zegarki Ministra Nowaka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na TVN24 pojawił się program o zegarkach Ministra Nowaka.

jest tutaj:

http://www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42,m/czas-ministra,326526.html

 

Nagrano dużo materiału w naszym salonie, puszczono kilkanaście sekund, ale to OK.

 

Może jako Klub Miłośników Zegarów i Zegarków powinniśmy wydać oświadczenie, że przyjmując uczciwy sposób ich nabycia, zachęcamy polityków do używania markowych zegarków?

Taki "taniec czarownic" jakiego doświadczyliśmy jest zupełnie bez sensu.

 

Władysław

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze to pomysl wyjatkowo nietrafiony, poniewaz uczciwy sposob nabycia markowego zegarka to tzw, "oczywista oczywistosc" i nikomu tego tlumaczyc, ani oswiadczac nie trzeba. Nie bardzo wiec rozumiem po co mieszac KMZiZ w jakies tanie sensacje bedace pozywka dla portali typu pudelek, kundelek itp... ?

Oczywiscie popieram podnoszenie swiadomosci spolecznej, propagowanie wiedzy i popularyzowanie dobrych zegarkow. Powinno byc to, moim zdaniem, jednym z podstawowych celow KMZiZ nie mniej jednak kierowanie oswiadczenia, apelu czy czegolkolwiek teraz i akurat do tej grupy wydaje mi sie niepotrzebnym "wtracaniem swoich 2 groszy" do sprawy, ktora nikogo tu nie dotyczy w dodatku przez klub, ktory z zalozenia jest apolityczny.

Nie bardzo tez rozumiem dlaczego nalezy zachecac politykow do uzywania markowych zegarkow. Jaki klub ma interes w tym zeby politycy nie nosili zegarkow takich na jakie ich stac i jakie maja ochote nosic, typu np. certina, poljot, swatch itp. ? Od tego jaki zegarek ma zalozyc polityk na reke,sa ludzie odpowiadajacy za ich wizerunek, a za to czy zostal nabyty uczciwie odpowiadaja powolane do tego sluzby, a nie KMZiZ.

Pisanie i podkreslanie w oswiadczeniu do politykow. zeby nabywali je uczciwie, moze tylko niepotrzebnie rozpetac dyskusje, iz KMZiZ sugeruje, ze akurat klasa polityczna w Polsce ma sklonnosci do kupowania zegarkow za pieniadze pochodzace z nielegalnych zrodel.

Rownie dobrze moznaby takie oswiadczenie wystosowac do kolejarzy, piekarzy, hafciarzy, strazakow .... No chyba ze KMZiZ nie dba o to jakie zegarki nosza inne klasy spoleczne i grupy zawodowe i z gory zaklada, ze nabywaja je w sposob uczciwy.


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Nagrano dużo materiału w naszym salonie, puszczono kilkanaście sekund, ale to OK.

Może jako Klub Miłośników Zegarów i Zegarków powinniśmy wydać oświadczenie, że przyjmując uczciwy sposób ich nabycia, zachęcamy polityków do używania markowych zegarków? "

 

 

Ja powiem krótko : nie chcę uczestniczyć w reklamie tego salonu , więc wszelkie oświadczenia niech wydaje jego właściciel ale w swoim imieniu.

 

Wojciech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

70'

Podpisuję się pod twoją wypowiedzią wszystkimi kończynami. Każdy niech nosi to, na co ma ochotę.

 

Nie bardzo tez rozumiem dlaczego nalezy zachecac politykow do uzywania markowych zegarkow.

 

Może kupią je w odpowiednim salonie? ;)

(Panie Władysławie, prosze wybaczyć, ale tak brzmi Pana post)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który to już temat dotyczący Nowaka i jego zegarków ?

To teraz tym żyje Polska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat matki Madzi został chwilowo wyczerpany, o Smoleńsku też nie ma żadnych szokujących newsów to trzeba rzucić jakiś temat żeby się gawiedź miała czym emocjonować.

BRAWA DLA TEGO PANA!!!


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Może jako Klub Miłośników Zegarów i Zegarków powinniśmy wydać oświadczenie, że przyjmując uczciwy sposób ich nabycia, zachęcamy polityków do używania markowych zegarków?

Taki "taniec czarownic" jakiego doświadczyliśmy jest zupełnie bez sensu.

 

Ja uważam, że pomysł Władka nie jest pozbawiony sensu. Media wytworzyły dziwny klimat wokół naszej pasji. Teraz okazuje się, że w dobrym guście jest noszenie taniego, kwarcowego zegarka, bo każdy porządny czasomierz stygmatyzuje właściciela jako krętacza i złodzieja. Oczywiście mowa o klasie politycznej. I również uważam, że to z czym mamy do czynienia jest kompletnie bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zygmac

Myślę,że nie chodzi tu o zegarki pana N.

Piszący sugerują,ze wszedł w ich posiadanie "niezupełnie legalnie".:))

Czyli- nie zegarki są "be", tylko niektóre sposoby ich "nabywania".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nielegalnie wszedł w posiadanie zegarków to mamy pełno instytucji, służb, które winny sprawdzić i udowodnić, bo inaczej mamy do czynienia z pomówieniem, ale pozostawmy te sprawy poza dyskusjami na naszym forum. Źle się natomiast stało, że zegarki zostały wykorzystane jako główny problem w karierze Pana N, bo rzeczywiście można odnieść wrażenie, że posiadanie "dobrego" zegarka skazuje jego właściciela na jakieś bezzasadne podejrzenia o nieuczciwość, karierowiczostwo, snobizm, jakby uczciwi chodzili wyłącznie bez zegarków. Obawiam się jednak, iż jest tak (jak już zauważył jeden z kolegów) że jest to jedynie temat zastępczy i prócz niepotrzebnego negatywnego zamieszania wokół luksusowych zegarków, podpuszczenia gawiedzi jak to źli tego świata mogą pozwolić sobie na lepsze zegarki, nic dobrego nie przyniesie, a niesmak wokół zegarków pozostanie. Obym się mylił.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiadomo skąd minister Sławomir Nowak ma zegarek

 

http://www.fakt.pl/Rodzina-dwa-lata-zbierala-na-zegarek-Slawomira-Nowaka-Minister-ma-za-35-tys-zl,artykuly,213559,1.html

 

"W poniedziałkowym programie „Tomasz Lis na żywo" w TVP tłumaczył, że to zegarek który dostał od rodziny w 2011 roku na 35 urodziny. Co prawda obchodził je już dwa lata wcześniej, ale przez ten czas żona i rodzina zbierali pieniądze, by zegarek był naprawdę godny."

 

No i już wiadomo. Niedowiarkowie i inni źli ludzie mogą zamilknąć.Wszystko jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"W ocenie prokuratora prowadzącego śledztwo są dostateczne podstawy do przyjęcia, że ministertransportu Sławomir Nowak w sposób świadomy nie wykazał zegarka w oświadczeniach majątkowych - poinformowała warszawska prokuratura. Jeden z zegarków noszonych przez ministra, a zbadanych przez śledczych okazał się chińską podróbką wartą około 600 zł. " - a nie pod walec?

 

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Slawomir-Nowak-do-wiezienia-za-podrobke-Prawnik-wylicza-co-grozi-bylemu-ministrowi,wid,16180014,wiadomosc.html?ticaid=111b02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ta rzekoma podróba to Ulysse Nardin Maxi Marine Diver to widziałem wielokrotnie zdjęcia nadgarstka pana Nowaka i to oryginał był. Dla mnie pan Nowak rżnie głupa i przyniósł celowo podróbe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bardziej o tym że "chińską podróbką wartą około 600 zł." 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jeśli ta rzekoma podróba to Ulysse Nardin Maxi Marine Diver to widziałem wielokrotnie zdjęcia nadgarstka pana Nowaka i to oryginał był. Dla mnie pan Nowak rżnie głupa i przyniósł celowo podróbe.

Podróbą jest ponoć Hublot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się wierzyć, że ktoś taki jak Pan N miał podróbkę. Jakaś ściema.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się jakoś bronić. Panowie a z drugiej strony kto bogatemu zabroni. Na forum tez są zegarki nawet droższe a tu afera na cały kraj.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mój chłopski rozum cała afera jest nie o to jak drogi/tani zegarek ma min nowak - ale że nie zgłosił tego w zeznaniu majątkowym

więc imho krętactwo w tym przypadku kojarzone jest z polityi=kiem a nie jego zegarkiem


p0zdrawiam

p0li

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bardziej o tym że "chińską podróbką wartą około 600 zł." 

W poniedziałek rzeczniczka warszawskiej prokuratury podała, że przekazany jej do badań zegarek w rzeczywistości jest podróbką o rynkowej wartości około 600 zł

No właśnie..

 Wydawało mi się, że podróbki nie mają żadnej wartości..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wtrącić trzy grosze. Afera jest dlatego, że po pierwsze primo tak jak już Koledzy napisali, minister nie wykazał faktu posiadania (w rozumieniu własności) zegarka w zeznaniu majątkowym, a po drugie primo ( ;) ) wiele wskazuje na to, że zegarek ten został mu przekazany nie przez żonę, a kogoś zupełnie innego. Ta druga kwestia jest ważniejsza, ponieważ jeżeli śledczy wykażą, że zegarek wręczył mu dajmy na to jakiś biznesmen (rzekomo są ku temu podstawy), to na jednym artykule k.k. może się nie skończyć. Wszystko oczywiście zależy od materiału dowodowego, którego nie znamy. Na korzyść pana Nowaka z pewnością nie działa fakt, iż zmieniał on wielokrotnie historię wejścia przez niego w posiadanie czasomierza. Wiem, że z mojej strony są to czyste spekulacje, chciałem tylko wskazać na meritum sprawy, które co poniektórym pasjonatom zegarmistrzostwa niechcący umknęło  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa.... Komisję śledczą sejmową trza powołać - będzie temat zastępczy na kolejne miesiące


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa.... Komisję śledczą sejmową trza powołać - będzie temat zastępczy na kolejne miesiące

Tak czy siak reklama przednia :D Będąc w Kruku z małżonką (akurat za jej zachciankami) słyszałem (x2) jak pytano o zegarek  w stylu " no taki co ma minister Nowak".... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...oraz nieznanej podróbki za 600 zł... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.