Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Władek Meller

Zegarki Ministra Nowaka

Rekomendowane odpowiedzi

To ja nie wiem czy firmy się cieszą z takiego "Ambasadora".

No ale skoro idą zegarki "na Nowaka" to sukces jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...oraz nieznanej podróbki za 600 zł... :D

Ta podróba to ponoć właśnie Hublot. Swoją drogą żeby wyceniać podróby <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja nie wiem czy firmy się cieszą z takiego "Ambasadora".

No ale skoro idą zegarki "na Nowaka" to sukces jest.

No  - zwłaszcza ta firma od podróbki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jakaś moda teraz z tym Nowakiem?-na wymioty zbiera...to już innych tematów zegarkowych brakuje?

Pół forum o jednym....... :angry:


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jakaś moda teraz z tym Nowakiem?-na wymioty zbiera...to już innych tematów zegarkowych brakuje?

Pół forum o jednym....... :angry:

No, nie pół forum a jeden WYRAŹNIE OZNAKOWANY TEMAT - i nic mi nie wiadomo by jego przeglądanie było obowiązkowe :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, to tylko jeden z tych bzdurnych tematów rozdmuchiwanych przez media. Jak dla mnie nie ma o czym mówić. A polityki z zegarkami nie łączmy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, nie pół forum a jeden WYRAŹNIE OZNAKOWANY TEMAT - i nic mi nie wiadomo by jego przeglądanie było obowiązkowe :blink:

Lepiej bym tego nie ujął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, nie pół forum a jeden WYRAŹNIE OZNAKOWANY TEMAT - i nic mi nie wiadomo by jego przeglądanie było obowiązkowe :blink:

To coś słabo forum przegladasz..... ;)

 

Lepiej bym tego nie ujął

I dobrze :) ,bo pewnie nic mądrego byś nie napisał...... :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol:


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://polska.newsweek.pl/szwajcarskie-zegarki-a-dymisja-ministra-slawomira-nowaka-na-newsweek-pl,artykuly,275653,1.html

 

Kolejny artykuł odnośnie ministra Nowaka i jego zegarków. W tym nawet trochę więcej szczegółów dot. przypuszczeń, który konkretnie zegarek był ponoć podrobiony, jak i widzę autor artykułu chciał się pochwalić nieco wiedzą odnośnie czasomierzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc za potrzebami części forumowiczów-zdjęcie na szafkę nocną [tapetę telefonu,komputera....etc] :)

post-48316-0-76700200-1385563845_thumb.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W prokuraturze ;)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem co na to koledzy @seb i  @ AddMaster ....pewnie znów po plusiku sobie dadzą i "gitara gra" ;):):lol:

Ej, daj spokój :P tarant mnie uświadomił wpisam, że tematów jest kilka - byłem przekonany że jest jeden, więc SORRY!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK :) ,no problem,do "zobaczenia" na forum ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biegli o zegarku Sławomira Nowaka: dobrej klasy, ale z uszkodzeniami

logo_pap.png PAP |  dodane 45 minut temu

 
udostępnij
3
 
 
AAAdrukuj.png
odsluchaj.png

 

Sławomir Nowak
WP.PL / Agnieszka Niesłuchowska
ico_opinie.png

Sąd prowadzący sprawę oświadczeń majątkowych posła Sławomira Nowaka przesłuchał dwóch biegłych, którzy dla prokuratury szacowali wartość jednego z zegarków byłego ministra. 

Zdaniem jednego z biegłych, zegarmistrza i rzeczoznawcy jubilerskiego z Warszawy, zegarek szwajcarskiej marki Ulysse Nardin był wart 10-12 tys. zł. Biegły objaśnił, że choć jest to zegarek "klasy wyższej", to jego aktualną wartość należało pomniejszyć o marżę sklepu (30 proc.) i uwzględnić, ze każdy zegarek - jeśli nie jest rarytasem z serii limitowanej do kilku, maksymalnie kilkuset egzemplarzy - tanieje średnio 7 proc. rocznie. 

Ponadto - powiedział biegły - zegarek Nowaka był "sponiewierany" - miał skrócony pasek, koperta i szkiełko były porysowane. Rzeczoznawca zdziwił się, że inny biegły wycenił zegarek na 17 tys. zł. 

Autor tej wyceny zeznał, że sporządził opinię jedynie na podstawie dokumentów, w tym zdjęć, i posiłkował się opinią pierwszego biegłego, którą otrzymał w załączeniu. Na rozprawie zegarmistrz powiedział, że nie podtrzymuje wcześniejszej oceny, a skłoniła go do tego rozmowa na sądowym korytarzu z kolegą biegłym, który mówił, że zegarek miał uszkodzenia i nie był serwisowany. Sąddociekał, dlaczego biegły nie wystąpił o udostępnienie zegarka i poprzestał na dokumentacji; pytał też, czy posiłkowanie się kopią opinii innego biegłego było profesjonalne. 

Proces Sławomira Nowaka 

Przed Sądem Rejonowym Warszawa-Śródmieście toczy się proces Nowaka, który złożył dymisję z funkcji ministra, gdy prokuratura oskarżyła go o złożenie nieprawdziwych oświadczeń majątkowych w latach 2011-13. Chodziło o niewpisanie luksusowego zegarka znacznej wartości. 

Przepisy nakazują wpisywać do oświadczenia przedmioty warte co najmniej 10 tys. zł. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi do 5 lat więzienia. 

Nowak nie przyznaje się do zarzutu, twierdzi, że pokazywał się z tym zegarkiem publicznie, więc nigdy nie chciał go ukrywać. Mówił przed sądem, że nie wiedział, iż musi wpisywać do oświadczenia przedmioty osobiste takie jak zegarek, który był prezentem od rodziny. 

Była szefowa gabinetu politycznego ministra Nowaka Karolina K. (obecnie szefowa marketingu w jednej ze spółek kolejowych), która przygotowywała oświadczenia Nowaka, zeznała, że także miała wątpliwości, czy trzeba wpisywać tak osobiste przedmioty. 

 

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Biegli-o-zegarku-Slawomira-Nowaka-dobrej-klasy-ale-z-uszkodzeniami,wid,16638716,wiadomosc.html?ticaid=112cea

 

PORYSOWANE SZKIEŁKO w UN ?  :blink:

 

No i chyba jak go dostawal to nie był sponiewierany więc czego dotyczy wycena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biegły z Warszawy chyba wszystkim nam znany w sumie ma trochę racji, styrany UN Marine Chronometr wart jest ok 3000$ a często i mniej, szafir także da się porysować, gwarantuję, że jest to możliwe. Natomiast biegły chyba nie wziął pod uwagę tego, że owszem styranego UN można kupić poniżej 10K PLN ale nie w Polsce a kwestią nie jest to jaki stan zegarka był w momencie ekspertyzy (kilka trzepnięć o blat stołu, kilka krech na szkle i zegarek staje się styranym) ale to jaką wartość przedstawiał w momencie nabycia go przez Nowaka. Jedynie co można umniejszyć to ok 30% marży sprzedawcy, tak więc biegły  do bani, bo wartość zegarka w momencie gdy Nowak zaczął go użytkować była wyższa niż 15/17K PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iKrawiec

Jak zwykle wszystko rozgrywają wedle własnego uznania. Nagle zegarek Nowaka traci ogromnie na wartości. Jest zniszczony, w kiepskim stanie. A przypomniam, że sam minister mówił, że składała się na niego cała rodzina i będzie to w przyszłości pamiątka dla jego syna... Nie zdziwię się, jak dowiemy się jutro, że pasek nie był oryginalny i cena zegarka wyniesie poniżej 10k, co wiąże się z zakończeniem sprawy na korzyść ministra. O ile dobrze pamiętam, przedmioty powyżej 10000zł należy wpisać do oświadczenia majątkowego. Ehh co za cyrk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takim ludziom włos z głowy nie spadnie - gwarantują to niezawidłe polskie sądy.

A jak nie sądy to prokurator przestanie oskarzać a zacznie go bronić vide przypadek syna Wałesy.

 

Rzeczoznawca który wycenia wartość rynkową i pomija marżę jest idiotą.

To tak jakby wycenic wartośc rynkową fiata 500 - na 15,000 pln - taki orientacyjnie wynosi jego koszt produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wycena wartości rzeczy powinna być wykonana na dzień wymagalności oświadczenia majątkowego. Nie na dzień zakupu !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zwymiotuję...

Dajcie już spokój z tym panem i jego zegarkami....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.