Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

stu007

Maurice Lacroix Pontos PT6148-SS001-13E

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Klubowiczów,

 

Jestem tu nowy wieć chciałem się na wstępie przywitać :)

 

Zapewne temat, jaki zakładam był tu wielokrotnie już rozkładany na czynniki pierwsze, ale pomimo przeglądania forum nie znalazłem jednoznacznego wytłumaczenia, a może bardziej rozwiania wątpliwości sytuacji, jaka dotyczy zegarków ML. Przyznam się na wstępie, że jestem początkującym w branży zegarków, więc proszę o wyrozumiałość. Od jakiegoś czasu próbuję się przekonać do kwestii kupienia zegarka, który nie byłby specjalnie wycudowany, ale też trochę niebanalny. Padło właśnie na ten model post-62398-0-59048400-1369125745_thumb.jpg. Świadomość ile muszę zapłacić za taki zegarek odsunęła w czasie moją chęć posiadania takiego cacka do czasu zgromadzenia środków - może zdążę przed emeryturą, jak będę pracował :). Całkiem przypadkowo trafiłem na stronę Chrono 24 i zapaliła się kontrolna lampka. Znalazłem ofertę tego modelu za 760euro. Korespondowałem z prywatnym sprzedawcą z myślą raz kozie śmierć, ale sprzedawca nie chciał czekać na przelew 2 dni, bo miał już kupca i wycofał sprzedaż. Wystawca zegarka wyjaśnił mi, że zegarek to display wystawowy w perfekcyjnym stanie. Od tego czasu przeglądam różne strony w poszukiwaniu atrakcyjnej oferty, ale im dłużej szukam tym bardziej rośnie mój niepokój i brak zrozumienia dla tej sytuacji. Sprzedawcy sklepowi wystawiają ceny 8tyś, a w sieci spotyka się za 3-4tyś. Znalazłem na forum różne teorie na ten temat począwszy od czystego marketingu, braku szczelności sieci dystrybucji, a skończywszy na podróbkach i ta ostania mnie najbardziej przeraża. Całkiem atrakcyjne oferty są nawet na Allegro, ale trudno się do nich przekonać, bo wystawca nie chce udzielić żadnych wyjaśnień w zkresie potwierdzenia autentyczności. Chciałem zapytać na koniec, czy jest jakiś sposób identyfikacji zegarka, numer, seria itp, po którym można się upewnić, że nie jest to podróbka.

 

Dziękuję za odpowiedz.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro i ebayu można kupić ML za około 50% ceny z polskiego salonu. Są to oryginalne zegarki.

Dodatkowe informacje wysłałem Ci na PW.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straszny z ciebie pesymista ;) Zamiast biadolic, kiedy uda Ci sie na niego nazbierac lepiej pomysl co zrobic, zeby go miec. :) Wiem trudna droga, ale bardziej perspektywiczna.

Jezeli nie chesz isc ta droga to kup sobie tanszy zamiennik, np za 1/4 ceny tego pontosa kupisz podobnego, kwarcowego les clasiques LC 1007-SS001-130.

Gdzie kupic, napisal ci powyzej kolega Mirosuaw, dodam od siebie, ze mozesz tez kupic bezposrednio ze stron sprzedawcow, ktorzy wystawiaja zegarki tej firmy na allegro.


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Dzieki za kopa :) oby zmotywował :) zamiennik nie wchodzi w grę musi być ten i koniec:). Zaglądałem na Allegro jest kilka ofert, dzieki za wiadomość.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry wybor :)

zegarka tez ;)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze w tym przypadku jest podobnie jak z Omega i to producent dyktuje ceny. W Szwajcarii ten zegarek w oficjalnej dystrybucji kosztuje podobnie jak w Polsce tj 2400 CHF, dlatego tez nie kosztuje on 2 razy drozej, a jest o polowe tanszy jezeli kupisz go od nieautoryzowanego dystrybutora :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez wujek1978
      Cześć,
       
      jestem zainteresowany zakupem tego Maurice Lacroix Pontos S. W Polsce najniższa cena z jaką się spotkałem to 10,5 k. Proszę Was o pomoc w potwierdzeniu autentyczności i podzielenie się opinią o sprzedawcy (jeżeli macie wiedzę). Będę też wdzięczny za opinie dotyczące zakupów za pośrednictwem chrono.24. Link do aukcji poniżej. 
       
      https://www.chrono24.pl/mauricelacroix/maurice-lacroix--pontos-s-pt6008-ss002-332--neu--ovp--id7524846.htm
    • Przez Siamorek
      Witam,
      mam pytanie o autentyczność zegarków Maurice Lacroix Masterpiece Roue Carree Seconde z załączonego zdjęcia. 


    • Przez Tomczaa
      Dzień dobry,
       
      Od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu zegarka do garnituru. Wspomniany zegarek obecnie pojawił się  na holenderskiej stronie 
       
      http://www.ibood.com/sports-fashion-pl/pl/product-specs/44237/160271/mski-zegarek-pontos.html
       
      i jest w promocji z około 6000 na 3000. Czy warto zainteresować się nadal tym zegarkiem czy może już ma stary mechanizm i w nowszym modelach jest zastąpiony nowszymi, lepszymi itd - tutaj jestem kompletnym laikiem więc proszę nie bijcie .
       
       
      Dodatkowe pytanie ten zegarek według opisu ma:
      - Typ mechanizmu: automatyczny
       
      Czy ja ten zegarek będę musiał nakręcać czy działa on zupełnie sam? 
       
      Może coś innego obecnie wartego zainteresowania znajdę na czarnym pasku z czarną tarczą? 
       
      Dziękuję za zainteresowanie 
    • Przez WIKO73
      Witam,
       
      po kilkumiesięcznych dywagacjach moje zainteresowanie skupiło się na dwóch modelach.
      Pierwszy wybór to ML Pontos (41 mm, ETA 2897, rezerwa chodu - cena rynkowa ok. 9000 PLN) drugi to TH Monaco, którego jedyną dla mnie  wadą jest kwarcowy werk (cena rynkowa 6990 PLN )
      Serce przemawia za Tagiem (lubię beczkowate kształty no i kultowy design MONACO, rozum zaś kieruje w stronę ML (nie gorsze wykonanie od TH, przyzwoita ETA 2897, wskaźnik rezerwy, luma, data, wszystko na czym mi zależy jest)
       
      Oba czasomierze mogę nabyć z cenie ok. 5000-5500 PLN
       

       

       
      Oba zegarki widziałem na żywo i wyglądają milion razy lepiej niż na renderach. ;-)
       
       
      Ciekaw jestem Waszych opinii  w kwestii wyboru.
    • Przez r0Za
      Witam serdecznie,
      od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zakupu zegarka Maurice Lacroix i udało mi się znaleźć interesującą ofertę, jednak jako laik proszę Was, bardziej doświadczonych kolegów, o pomoc. Z tego co udało mi się znaleźć w necie, to ów zegarek wygląda na autentyk, jednak jak już mówiłem, liczę na to że Wasze bardziej doświadczone oko dostrzeże nieco więcej niż ja.
       
      Oto kilka zdjęć:

       
      Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.