Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Burns

6R15B do 6R15C

Rekomendowane odpowiedzi

"As Jake mentioned last time, SII has upgraded popular 6R15B movement to 6R15C. If you use TMI products, that's NE15 to NE15B. The upgrade includes:

 

1) Add one jewel on main plate, barrel hole (6R20 has that jewel already)

2) Modify ratchet sliding spring

3) Modify date indicator maintenance plate

4) New balance wheel

5) New barrel

 

Looked carefully, adding jewel and modify ratchet spring are all related to upgrading of barrel (to higher power reserve, so higher torque). Modify date plate is due to widely complains of date misalignment. SII upgraded balance wheel might aim to increase long term stability. The previous 6R15 all have difficulty maintain long term (1-2years) stability in accuracy."

 

 

http://forums.watchuseek.com/f21/recently-upgraded-6r15c-ne15b-665232.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, choć to info sprzed ponad roku. Orientujesz się, które modele są już wyposażone w ten nowszy mechanizm? Ciekawe co znaczy wydłużenie rezerwy - znaczy o ile. Wieczorem może będę miał chwilę, to poczytam ten wątek na WUS.

 

Dzięki zal linka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez przeszklony dekiel w SARBach, które ostatnio kupiliśmy na forum widać, że jest już 6r15c. Ich data prod 07/08 2012. Mnie zastanawia takie oznaczenie z dekla 6R15-00H0, co znaczy literka np H, miałem jeszcze C,G?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojęcia nie mam. Może na GMT będą wiedzieć.

A sprawdzałeś autonomię chodu w swoim? Czy może na razie nie schodzi z nadgarstka? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Mam Tobie napisać - mam go za krótko, nie ma wskaźnika rezerwy, nie wiem jaki mechanizm ma Sumo, mimo, że jest z tego samego miesiąca i roku produkcji!

 

Subiektywnie, wytrzymał 60h, (Sumo wytrzymuje 55h), robi +12s (Sumo regularnie -7s), wystarczy wziąć go delikatnie do ręki (wahnik wykona dosłownie pół obrotu) i już sekundnik startuje, Sumo należy dość intensywnie machnąć kilka razy.

 

Jak już wspomniałem to tylko odczucia, a nie fakty. Z punktu użytkownika to wszystko pikuś przy Orient Star GMT, który ma wskaźnik, odchyłki kompensują się do +2s a jedyny jego minus to, krótka rezerwa chodu (odłożony w piątek, czy sobotę rano często nie wytrzymuje do poniedziałkowego poranka, ale wiadomo, nie ma prawa przy rezerwie 40h - taki niuans użytkowy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Z praktycznego punktu widzenia to bardziej wartościowa może być taka obserwacja użytkownika niż to, co producent pisze w specyfikacji (tylko oczywiście trzeba wziąć poprawkę na niepełną powtarzalność). A z obserwacji może wynikać, że w Sumo masz jeszcze ten starszy mechanizm...

Co do Orienta, to chyba największą bolączką ich werków jest ta krótka autonomia chodu (w moich ok 42h). Ale za to mają bardzo efektywny naciąg.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez dsz
      Jestem w posiadaniu sarba033 i uwielbiam ten zegarek..
      Mam jeden problem który mnie nurtuje.. w ciągu doby robi -22 sekundy (wartość stała i niezmienna)
      Według instrukcji dopuszczalne -15 +25.
      Ktoś z Was regulował ten mechanizm? Warto? 
      Pomyślałem o serwisie centralnym w Sochaczewie ZIBI ale nie mam przekonania.
      Może jakiś pewniak w łódzkim i mazowieckim? Ktoś? Coś?
      Proszę o pomoc..
    • Gość vitriol
      Przez Gość vitriol
      Zrobiłem kiedyś takie zestawienie żeby szybciej i wygodniej linkować werki Seiko z ich odpowiednikami NH*.
       
      Może komuś z Was też się przyda.
       
      Dane nt. mechanizmów Seiko za instrukcjami, dane dla mechnizmów SII za stroną Time Module (H.K.) Ltd.
    • Przez TomekB
      Nowy nabytek.
       

       

       

       

       

       
       
      I porównanie z SKXem.
       

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.