Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jarol7

5 zegraków. Który wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Chciałbym kupić zegarek z przedziału od 2 do 4 tyś.

Wybrałem wstępnie 5 różnych modeli. Nie mogę sie zdecydować na konkretny. Może moglibyście mi doradzić który wybrać ? albo może macie jakieś inne ciekawe propozycje?

Chciałbym aby mechanizm był trwały na kilka lub kilkanaście lat.

Z góry dziękuje.

 

http://www.zegarki.z...05710#mechanizm

http://www.zegarki.z..._T0864081605100

http://www.zegarkion...5100-p-684.html

http://zegarownia.pl...6-408-36-057-00

http://luxtime.pl/pl...-H77615333/1318

 

Pozdrawiam

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze dwa radzę sobie odpuścić z tego powodu, że są to nowe mechanizmy dlatego nie można powiedzieć jak one będą się zachowywały po kilku lub kilkunastu latach, a wobec zastosowanych w nich nowinek technicznych pojawia się co do tego wiele znaków zapytania. Ciekawą i wartą uwagi propozycją jest Tissot z certyfikatem chronometru.


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ostatni, Hamilton, nie bardzo pasuje do pozostałych bo bardziej sportowy a tamte eleganckie, bardziej graniturowce. Do tego jest większy. Określ do czego ma służyć zegarek, czy jedyny czy kolejny, jaki rozmiar to dostaniesz konkretniejsze podpowiedzi. Jeżeli wybór tylko pomiędzy nimi to również te 2 pierwsze bym odpuścił a wybieral pomiędzy Hamiltonem, DS-1 a Tissotem LL w zależności od przeznaczenia zegarka. Jednak przy kwocie ok. 4k rozglądałbym się też za czym z FC, Oris, Epos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziękuje za szybką odpowiedź.

Więc jeden zegarek elegancki (tańszy) juz posiadam choć nadal wolał bym aby ten też był elegancki ale jeżeli się trafi coś bardziej sportowego fajnego to czemu nie np: Hamilton. Odnośnie wielkości to najbardziej by mi pasowało w przedziale od 39 do 42. (bardziej powyżej 40).

A czy coś polecasz konkretnego z FC, Orisa lub Eposa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretny model może niekoniecznie, wystarczy wejść na stronkę i poszukać modeli mieszczących się w granicach 4k i z pewnością coś znajdziesz. Osobiście ma kilka Eposów i jestem zadowolony, FC miałem, sprzedałem niestety ale za jakiś czas będę chciał coś tej firmy kupić. Orisa co prawda nie mam, tylko wielokrotnie "macałem" ich zegarki i się przymierzałem do zakupu ale ogólnie to dobre zegarki, wystarczy poczytać opinie na forum.

Ja po prosu w tej cenie odpuściłbym Tissota czy Certinę, niektóre modele są fajne ale jak dla mnie są to zbyt oklepane w PL marki, aż biją w oczy w każdym centrum handlowym czy w większości salonów z zagarkami co akurat dla mnie jest minusem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przymierzałeś tę Certinę DS-1? Nie mam jakiegoś potężnego nadgarstka, ale te 39 mm wygląda u mnie na prawdę mikro, za to na zdjęciu pierwsza klasa :)


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny wielkościowo do Certiny DS-1, rzeczywiście mógłby być trochę większy. Wydaje mi się że najlepszy przedział dla mnie to 40 do 43.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam min. podobnego Eposa 3401 tylko w innej kolorystyce i jak dla mnie rewelacja - zarówno jeśli chodzi o design, wykonanie, wielkość i komfort noszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a byłeś w aparcie i oglądałeś ofertę louis erard?

 

np:

http://forums.watchu...d-267477-2.html

chyba zmieściłbyś się w założonym budżecie oczywiście po negocjacji lub w przecenie

 

http://www.timepiece...-men-watch.html

ten widziałem za 4500zł w przecenie

 

http://www.apart.pl/...ouis_Erard,2797

jeśli pamięć mnie nie myli to ten był w promocji za 3600zł na stronie apartu

 

skoro potrafią robić przecenę dwa razy do roku to moim zdaniem można wywalczyć niezły rabat, poza tym każdy apart ma różne modele w promocji.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a byłeś w aparcie i oglądałeś ofertę louis erard?

 

np:

http://forums.watchu...d-267477-2.html

chyba zmieściłbyś się w założonym budżecie oczywiście po negocjacji lub w przecenie

 

http://www.timepiece...-men-watch.html

ten widziałem za 4500zł w przecenie

 

http://www.apart.pl/...ouis_Erard,2797

jeśli pamięć mnie nie myli to ten był w promocji za 3600zł na stronie apartu

 

skoro potrafią robić przecenę dwa razy do roku to moim zdaniem można wywalczyć niezły rabat, poza tym każdy apart ma różne modele w promocji.

 

 

Ciężko znaleźć te zegarki w sprzedazy w Internecie, w Aparcie nie byłem ale będę musiał się wybrać.

 

Pozdrawiam

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wybrałbym się do apartu i podpytał kiedy planują przecenę erarda- maja chyba największe rabaty, ewentualnie zobacz co mają z edoxa bo też czasem bywa przecena.

eposy są bardzo ciekawe chociaż nie miałem żadnego z modelu passion na nadgarstku a oris za tą kasę to dla mnie zbyt codzienny (bez szału).


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EPOS ma to do siebie, że dziwnie się układa na nadgarstku - ma niby 43mm, ale wygląda na dużo większy i na nawet nie małym nadgarstku uszy mu wystają. Ja mam 18cm obwodu i dość płaski nadgarstek i zrezygnowałem.

Proponuję zmierzyć przed zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

EPOS ma to do siebie, że dziwnie się układa na nadgarstku - ma niby 43mm, ale wygląda na dużo większy i na nawet nie małym nadgarstku uszy mu wystają. Ja mam 18cm obwodu i dość płaski nadgarstek i zrezygnowałem. Proponuję zmierzyć przed zakupem.

 

Dzięki za trafną uwagę. Zamierzam się wybrać do jakiegoś salonu Apart i pomierzyć troche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek trochę drogi jak na mechanizm klasy eta 2824-2


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Całkiem ciekawy ten zegarek ale chyba pojde w kierunku Orisa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze Zeppelin Hindenburg ? Wyglad rewelacyjny,i jakosc dobra,klasyczny niemiecki czasomierz z japonskim dobrym werkiem .Rozne warianty kolorow tarczy,najladniejszy bezowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Z_bych
      1. HELVETIA - WOJSKOWY ZEGAREK KIESZONKOWY
      Cena 600 zł + koszt wybranej wysyłki
      Stan 6/10 - proszę obejrzeć zdjęcia i ewentualnie pytać
       
      Pięknie zachowana, w 100% oryginalnym stanie, wojskowy zegarek kieszonkowy Helvetia.
      Zdjęcia przedstawiają dokładnie jego stan. 
      Zegarek jest na dokładnym, prawidłowym chodzie, nie przechodził „restaurowania” a tylko serwis zegarmistrzowski.
      Średnica 52 mm
       
      2. TISSOT - PIĘKNY ZEGAREK KIESZONKOWY
      Cena 600 zł + koszt wybranej wysyłki
      Stan 6/10 - proszę obejrzeć zdjęcia i ewentualnie pytać
       
      Ładnie zachowany zegarek kieszonkowy Tissot
      z okresu lat czterdziestych XX w.
      W całości oryginalny, na równym, ładnym, punktualnym chodzie.
      Zdjęcia przedstawiają dokładnie jego stan.
      Średnica 48 mm
      Stan wizualny widoczny na zdjęciach, stan mechaniczny bardzo dobry. Zegarek trzyma czas, jest na ładnym, równym chodzie. Pięknie zachowany mechanizm, tarcza, wskazówki, koperta oryginalne, nieodnawiane.























    • Przez dyga222
      🔥 Hamilton Lancaster HTC🔥
      Zegarek z najlepszego rocznika czyli 1987😊
      W marcu przeszedł serwis, na gwarancji do 2025‼️ 
      Świetny pasek od Blackpawstrap, bardzo dobrej jakości i idealnie pasuje do zegarka. Zapięcie Hamilton.
      W zestawie:
      - pasek handmade z zapięciem Hamilton 
      - karta gwarancyjna Hamilton  
      - eleganckie pudełko z epoki (zamiennik)
      - dokumenty potwierdzające serwis i gwarancja serwisu
      - Mechanizm Lemania LWO 283
      - 39 mm b/k
      - Stan zegarka ostrożnie 8,5/10, normalne ślady użytkowania w postaci małych rysek na kopercie. Nic co rzuca się w oczy. Biorąc pod uwagę wiek to stan idealny.
      - Szkło bez uszkodzeń.
      Myślę że wszystko widoczne na zdjęciach, na życzenie mogę dosłać więcej.
      Cena 2999 PLN
      Odbiór osobisty mile widziany ☕
      Wysyłka do dogadania
      Możliwe allegro, olx, vinted.
      Chętnie odpowiem na wszystkie pytania











    • Przez cytrusss76
      Chcę kupić zegarek na prezent i zastanawiam się między kilkoma markami, Citizen, Seiko, Tissot i Orient, Atlantic, do kwoty około 2,5 tyś zł. Wiem, że mechanizmy jednej marki są stosowane w innych markach zegarków, ale nie siedzę w temacie, dlatego chcę poznać Wasze zdanie i opinie na temat jakości tych marek. Pod uwagę biorę tylko te 5 marki. Kusi mnie Citizen ze względu na technologie Radio Controled (którego sam noszę) i wieczny kalendarz. Ale z drugiej strony podobają mi się wspomniane Seiko. Jakie macie zdanie o zegarkach Seiko Divers solarnych?
    • Przez budafok
      Dzień dobry, tak jak w tytule - zastanawiam się nad zakupem nowego EDC (jestem na etapie prób racjonalizowania sobie takiej decyzji w głowie). Budżet to do 1500 złotych - z mojej perspektywy naprawdę niemało, ale też nie muszę sobie odmawiać jedzenia aby tyle wydać, toteż nie chcę "zainwestować" takiej sumy w zły sposób. Przymierzałem w salonie Seiko presage cocktail i... pasował. Po prostu. Na styk, bo mój nadgarstek ma 16cm obwodu, ale po prostu pasował, co dało mi nadzieję że nie muszę koniecznie poruszać się wśród używanych modeli vintage poniżej 36mm jak do tej pory. Z różnymi zniżkami i promocjami mniej więcej zmieściłby się w budżecie. Zegarek należy raczej do popularnych więc domyślam się że z odsprzedażą używanego, tudzież serwisem nie powinno być kłopotów. Z drugiej strony, jestem w stanie kupić w podobnych pieniądzach Tissota Luxury z amerykańskiego sklepu na J (oczywiście liczę razem z prepaid taxes oraz po kuponach rabatowych i przewalutowaniu revolutem). Zegarek na zdjęciach mi się podoba, z tym że nie bardzo występuje stacjonarnie do przymierzenia w Polsce, ogólnie nie jest to raczej najpopularniejszy ich model (na tle PRX czy gentlemana) a każda strona inaczej podaje jego wymiary zewnętrzne, ponadto konsekwentnie ignorują parametr L2L (podobnie zresztą ma się to z tym Seiko). Mierząc w tym salonie chociażby Certinę DS-1 czy Tissota Chemin des Tourelles stwierdziłem że to stanowczo za duże dla mnie patelnie, boję się że z tym by było podobnie, a praktycznie odpada możliwość zwrotu za ocean. Wiem tyle, że Seiko ma szkło mineralne a Tissot ma szafirowe, czyli w teorii wygrywa na tym polu (nic dziwnego skoro w Polsce kosztuje dwa razy więcej niż Seiko), oba mają WR50, tarczę 41mm i są automatami na bransolecie. Martwi mnie natomiast mechanizm Powermatic 80, jak to po kilku latach od premiery wygląda z jego żywotnością, naczytałem się starych wpisów na tym forum że jest plastikowy, nienaprawialny i ogólnie omijać szerokim łukiem (może stąd ta cena na zachodzie? ale w takim razie skąd ta cena w Polsce?) - o mechanizmie 4r35 zaś ludzie piszą głównie w superlatywach, choć bardziej jako o wole roboczym. Nasuwają mi się zatem pytania: w którym przypadku za taką sumę rzeczywiście dostałbym więcej zegarka w zegarku (bo podobają mi się oba, ale dwóch nie potrzebuję  )? Czy da się kładąc je obok siebie na stole orzec tak po prostu: ten jest lepszy, ten jest gorszy? Jak wyglądają zakupy na Joma krok po kroku, czy warto, jak wygląda zawartość paczki w stosunku do kupna w Polskim sklepie? Jak wygląda ten Tissot w kwestii realnych wymiarów? - tu proszę forumowiczów posiadających takowy model o udostępnienie zdjęć z linijką  oraz dotyczące obu przypadków: czy w ogóle warto za takie pieniądze je rozważać, czy lepiej dla studenta wydać to na alkohol  ? Czy polubiłyby się z paskiem w przypadku okazjonalnego użycia ich do garnituru? Jak bardzo ten Tissot jest Szwajcarem a to Seiko Japończykiem (gdzie są tak naprawdę produkowane i montowane)? Uprzedzając, nie szukam porad w stylu "dołóż 5 tysięcy i kup starą złotą omegę, akurat mam na bazarku" ani "dla studenta najlepszy to kwarc casio za 100 złotych" - interesują mnie informacje tylko o modelach wymienionych wyżej, konkretnie referencje T086.407.22.067.00 i SRPE15J1, dodatkowo zachęcam ich użytkowników do podzielenia się feedbackiem z noszenia i przemyśleniami tutaj. Czy któryś kupię, tego jeszcze nie wiem, może nawet skończę z seagullem z peppera  . Z innych marek w podobnej cenie uważam że citizeny i orienty są gorzej wykonane (materiały koperty i bransolety, wygląd tarczy) i to po prostu czułem w rękach, a zegarki przebijające dla mnie wyglądem te z tego wątku to już zupełnie inna liga finansowo - i nie jest to w żadnym wypadku moja liga.
    • Przez mariusz847
      Witam,
       
      Chciałbym podpytać fachowców o naprawę mojej Certiny DS Action Powermatic 80. Jak widać na zdjęciach koronka razem z wałkiem jest osobno. Zegarek trafił do zakładu zegarmistrzowskiego. Diagnoza to uszkodzenie elementu trzymającego/blokującego wałek wewnątrz mechanizmu, tak to zrozumiałem. Wycena naprawy wyszła bardzo drogo, serwis wytłumaczył mi że będzie mnóstwo pracy z rozebraniem i złożeniem mechanizmu po wymianie. Dodatkowo oprócz opisanej usterki ma zostać wymienione gwintowane gniazdo w które zakręca się koronkę w kopercie (pewnie niefachowo to nazywam, przepraszam z góry). Cała naprawa to ponad 1700 PLN. Zastanawiam się czy to ma sens ekonomiczny, bo w takiej cenie pewnie można kupić ten model sprawny używany. Chciałem się poradzić fachowców co robić. Czy da się to naprawić taniej. Przyszło mi też do głowy że możnaby przecież wymienić cały mechanizm na nowy/inny Powermatic 80. Co sądzicie?



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.