Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

czarnydb

Certina mechanizm 25-66 oraz mechanizm 25-02

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

 

mam nadzieję, że temat jest we właściwej kategorii... chce coś zrobioć sam więc w zasadzie się zgadza :-)

jeśli nie proszę administratorów o przeniesienie...

 

Mam następujący problem i proszę znawców tematu o pomoc.

Mam 2 piękne, działające mechanizmy Certina 25-66 oraz 25-02 (kompletne, z tarczami, wskazówkami) - brakuje jedynie kopert.

Szukam już od jakiegoś czasu na Allegro kopert z Certiny do tych zegarków, ale niestety nie mogę nic znaleźć.

Chciałbym wykorzystać te mechanizmy i złożyć z nich 2 ładne zegarki na własny użytek.

Może macie pomysł w jaką kopertę pasowałoby coś takiego? Idealnie byłoby jakby było to coś taniego radzieckiej produkcji :-)

Może ma ktoś jakieś doświadczenie w tej kwestii. Uporał się już z podobnym problemem...

 

Tylko proszę nie piszcie spróbój "tego" czy "tego" jeśli nie jesteście pewni, że to się uda bo nie mam kasy na 48 szt. różnego rodzaju kopert, poza tym brak miejsca zeby ten złom trzymać :-)

Próbowałem już je wcisnąć w kopertę po dużej Slavie (prawie się udało) i po dużym "ZIM"ie tu jest prawie idealnie choć delikatnie się mechanizm rusza w kopercie.

 

Macie jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Z tego co napisałeś wnioskuję, że masz wersję z dużą tarczą czyli tą, która oryginalnie montuje się od strony szkiełka, następnie blokuje do ramki koperty za pomocą dwóch przykręcanych śrubkami łapek. Dopiero wtedy wkłada szkiełko i zakręca dekiel. Stąd zapewne prawie się udało w przypadku dużej Sławy czy ZIMa o "ponadkalibrowych" tarczach. Tylko, że w przypadku obu tych kopert uzupełnieniem, na którym wszystko się trzyma jest plastikowy pierścień, którego nie masz. Poza tym jeśli zamontujesz tarczę w wersji mechanizmu wkładanego przez szkiełko to zniszczysz jej krawędź w kopercie w wersji wkładania mechanizmu od tyłu. Aby ktokolwiek mógł pomóc musisz podać wymiary tarczy. 

Na marginesie ja bym wpakował tę Certinę w kopertę ze stali nierdzewnej Seiko5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie tematem...

Faktycznie może ciut za mało danych, zatem zdjęcia i wymiary

 

Certina kal. 25-66 wymiar tarczy 30mm, tarcza wypukła, od spodu ring dookoła mechanizmu mocowany na 2 śrubkach

Certina kal. 25-02 wymiar tarczy 29,5 mm, tarcza płaska

post-59780-0-41099300-1371072302_thumb.jpg

post-59780-0-79077700-1371072312_thumb.jpg

post-59780-0-61550400-1371072413_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez dennyk
      Poszukuję fajnej koperty pod Unitasa 6498. Dla utrudnienia nie chińczyka
      Muszę pomieścić tarczę o średnicy 39 mm
       
      pozdrawiam
    • Przez Petru23
      Mam nowego Elements ale ma jedną istotną wadę. Ze względu na kształt koperty (spodu) i rozmiar koronki potrafi się ona (koronka) wysunąć podczas noszenia. Zahaczy o ubranie, mankiet czy cokolwiek. Problem dotyczy m.in. Beringa o podobnym kształcie koperty.
       
      Pytanie, czy jest możliwość jej wymiany i czy zegarmajster to powinien zrobić. Jaki może być koszt? Oddać raczej go nie oddam (skróciłem bransoletę).
       
       
       

    • Gość zdzichu
      Przez Gość zdzichu
      Cześć
      Z pewnością jak zbieracie vintage to też macie swój ulubiony mechanizm. Ja pokochałem automaty felsy 
      Głównie za ich konstrukcję i to jakiej wysokiej jakości są


    • Przez pajakleon97
      Witam serdecznie
       
       Nie za bardzo dbam o zegarki i oto pojawily sie brzydkie rysy na bezelu w moim Glycine Combat Sub. Niezaladnie to wyglada a lubie ten zegarek i jak dla mnie byl dosc kosztowny wiec chcialbym go zatrzymac na dluzej. Wiecie moze gdzie we Wroclawiu moglbym ten bezel wymienic? Przy okazji zrobic tez przeglad bo mam wrazenie, ze rezerwa chodu krocej trzyma. Dobrze zeby bylo to tez oplacalne a nie w cenie nowego zegarka...
    • Przez mariusz847
      Witam,
       
      Chciałbym podpytać fachowców o naprawę mojej Certiny DS Action Powermatic 80. Jak widać na zdjęciach koronka razem z wałkiem jest osobno. Zegarek trafił do zakładu zegarmistrzowskiego. Diagnoza to uszkodzenie elementu trzymającego/blokującego wałek wewnątrz mechanizmu, tak to zrozumiałem. Wycena naprawy wyszła bardzo drogo, serwis wytłumaczył mi że będzie mnóstwo pracy z rozebraniem i złożeniem mechanizmu po wymianie. Dodatkowo oprócz opisanej usterki ma zostać wymienione gwintowane gniazdo w które zakręca się koronkę w kopercie (pewnie niefachowo to nazywam, przepraszam z góry). Cała naprawa to ponad 1700 PLN. Zastanawiam się czy to ma sens ekonomiczny, bo w takiej cenie pewnie można kupić ten model sprawny używany. Chciałem się poradzić fachowców co robić. Czy da się to naprawić taniej. Przyszło mi też do głowy że możnaby przecież wymienić cały mechanizm na nowy/inny Powermatic 80. Co sądzicie?



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.