Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Feria

Atlantic po dziadku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Założyłam konto na tym Forum specjalnie, aby dowiedzieć się czegoś więcej o zegarku jaki posiadam po swoim dziadku.

 

Szukałam co nieco w internecie ale stwierdziłam, że Państwo pomogą mi najlepiej :)

Szczególnie, że znalazłam trochę informacji i zdjęć z tymi zegarkami ale ciężko było mi znaleźć ten model - dokładnie z takim kształem cyfr.

 

Nie mam konkretnego pytania. Chciałabym dowiedzieć się ogólnie czegoś o tym zegarku :)

 

pozdrawiam serdecznie :)

 

 

post-62994-0-70322500-1371125519_thumb.jpg

 

post-62994-0-18337100-1371125526_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Ładnie zachowany egzemplarz z lat 60-tych. Tylko koronka nieoryginalna, ale i ta pasuje ok.

Oddać na przegląd, o ile ni e był niedawno robiony, szanować i przekazać następcom ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napis Incablock na tarczy oznacza, że w zegarku jest mechanizm z systemem antywstrząsowym, czyli o ile nie jest to jakiś składak, siedzi tam mechanizm Unitas 6300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie był niedawno robiony. Właśnie zastanawiam się gdzie w Łodzi mogłabym go oddać do czyszczenia itd. żeby zegarmistrz był dobry i sprawdzony.

Jeśli chodzi o mechanizm to niestety nie mogę zrobić zdjęcia bo nie ejstem w stanie otworzyć zegarka a nie chcę go zniszczyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekiel jest zakręcany, możesz go odkręcić np. nożyczkami, ale nie warto, to na 99% Unitas 6300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wprawdzie to nie mój styl ale podoba mi się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dekiel jest zakręcany, możesz go odkręcić np. nożyczkami, ale nie warto, to na 99% Unitas 6300

 

Przy braku wprawy prawie pewne, że nożyczki się ześlizgną i głęboko zarysują dekielek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego między nożyczkami a deklem powinna być jakaś szmatka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego między nożyczkami a deklem powinna być jakaś szmatka

 

A na rękach rękawice zbrojone :lol:


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuję suwmiarkę - sprawdzona i pewna..

Pewny to jest tylko specjalny klucz do otwierania dekli, a suwmiarka to precyzyjne narzędzie pomiarowe, które użyte do otwierania dekli precyzyjne już nie jest.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekiel po użyciu suwmiarki też często nie jest już wyrobem precyzyjnym ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekiel po użyciu suwmiarki też często nie jest już wyrobem precyzyjnym ;)

+1 dla tego Pana :)

co moze świadczyć o serwisowaniu w nieautoryzowanym serwisie .. :D ...przynajmniej dla niektórych


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1 dla tego Pana :)

co moze świadczyć o serwisowaniu w nieautoryzowanym serwisie .. :D ...przynajmniej dla niektórych

+1

 

...co jak już udowodniono, wskazuje na wysoce prawdopodobną nieoryginalność zegarka :D


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Nowa kolożanka zwraca się do nas, z nadzieją na fachową radę.

A dostaje rozważania nad spobem odktęcenia dekla.

Zupełnie niepotrzebnego zresztą, bo wiemy czego się spodziewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale koleżanka zaznaczyła wyraźnie, że nie ma żadnego konkretnego pytania, więc o odkręcaniu dekla też na pewno z chęcią poczyta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe przeczytałam z zaciekawieniem wszystkie odpowiedźi łącznie a rozważaniami na temat odkręcania dekla :D  dziękuję za zainteresowanie tematem -  w tym Moderatorowi za podanie ciekawej strony :) 
Zegarka napewno rozkręcać sama nie będę - szkoda i jego... i moich palców...

Dla zainteresowanych dodam, że zegarek codzień dumnie zdobi mój nadgarstek  :)

 

Mam natomiast jeszcze jedno pytanie - czy wiecie może gdzie znajdę w Łodzi dobrego, sprawdzonego zegarmistrza? Który mógłby wyczyścić, sprawdzić w środku zegraek itd... a który nie "zrobi mu krzywdy" bo będzie myślał, że to chińszczyzna na baterie ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Poszukaj na forum odpowiedzi na to pytanie.

Twój temat niekoniecznie muszą czytać ludzie z Łodzi, ale takie pytania pojawiają się bardzo często.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...... a który nie "zrobi mu krzywdy" bo będzie myślał, że to chińszczyzna na baterie ;P

 

Spokojnie, żaden zegarmistrz nie pomyśli, że jest na baterię. Chyba do weterynarza musiałabyś go zanieść... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Feymozim
      Jak myślicie, gdzie mogła przebiegać renowacja cyferblatu? 

    • Przez cytrusss76
      Chcę kupić zegarek na prezent i zastanawiam się między kilkoma markami, Citizen, Seiko, Tissot i Orient, Atlantic, do kwoty około 2,5 tyś zł. Wiem, że mechanizmy jednej marki są stosowane w innych markach zegarków, ale nie siedzę w temacie, dlatego chcę poznać Wasze zdanie i opinie na temat jakości tych marek. Pod uwagę biorę tylko te 5 marki. Kusi mnie Citizen ze względu na technologie Radio Controled (którego sam noszę) i wieczny kalendarz. Ale z drugiej strony podobają mi się wspomniane Seiko. Jakie macie zdanie o zegarkach Seiko Divers solarnych?
    • Przez peterc89
      Witam
      Mam do Was pytanie, który z tych zegarków wg Was jest najlepszą propozycją jeśli chodzi o ślub? Przekopałem trochę internet i w sumie spodobały mi się te modele:
      https://wkruk.pl/zegarki/atlantic/zegarek-atlantic-seacrest-14?gclsrc=aw.ds&gclsrc=ds&epi=
      https://kupzegarek.com/pl/zegarki-klasyczne/6538-zegarek-meski-0-7640278511117.html
      https://kupzegarek.com/pl/zegarki-klasyczne/6537-zegarek-meski-0-7640278511100.html
      https://westwatches.pl/pl/orient-fac0000ca0
      Z góry dzięki i pozdrawiam!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.