Skocz do zawartości

Aktualizacje statusu

Wyświetl wszystkie aktualizacje

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Czyszczenie zegarka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pączek93

Pączek93
  • Nowy Użytkownik
  • 21 postów
  • Gadu-Gadu: 13775584

Napisano 14 czerwiec 2013 - 22:09

WItam. Interesuje mnie mianowicie zdjęcie szkalej szybki z zegarka i ewentualne wyczyszczenie tarczy lecz z powodu braku wiedzy w czyszczeniu zwracam się do was. Czym jest najłatwiej otworzyć tył zegarka ? Czym najlepiej wyjać szybkę tak aby jej nie uszkodzić ? i czym wyczyścić tablice zegara tak by nie zniszczyć napisu firmy itp ? Będzie to pierwsze moje czyszczenie lecz używam do tego celu zegarka z małą wartością więc to będzie kwestia nauki ;) Z góry dziękuję za pomoc. 

• 0

#2 cook

cook

Cook James

• Użytkownik
  • 4186 postów

Napisano 14 czerwiec 2013 - 23:28

Na poczatek poczytaj troche forum-w temacie jest mnóstwo materiału,bo temat do łatwych nie należy.....

Dekielek odkręcisz suwmiarką,a tablica to tarcza ;)

• 0

#3 Walter_87

Walter_87
  • Użytkownik
  • 1962 postów

Napisano 14 czerwiec 2013 - 23:52

Tudzież cyferblat :)
  • 0

#4 mariusz1965

mariusz1965
  • Nowy Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 15 czerwiec 2013 - 10:53

Szczególnie, kiedy na tarczy znajdują sie cyfry. :D

• 0

#5 Piotr Ratyński

Piotr Ratyński
  • Moderator
  • 7917 postów
  • Gadu-Gadu: 1064092

Napisano 15 czerwiec 2013 - 13:14

Dekielek odkręcisz suwmiarką, ;)

i zepsujesz suwmiarkę i zegarek.

Proszę Cię zachowaj takie porady "majstra klepki" dla siebie, bo to jest forum profesjonalistów.  B)  Suwmiarka to precyzyjny przyrząd, a po użyciu do odkręcania dekla zamiast do wykonywania pomiarów, precyzyjny on już nie jest. Walczę z tymi poradami, jak zepsuć suwmiarkę, od wielu lat, ale to jak walka z wiatrakami i co jakiś czas ktoś pisze o tym od nowa. Gdy ktoś ma ochotę swoja suwmiarkę zepsuć w ten sposób, to oczywiście jego sprawa, ale normalnie dekiel zegarka otwieramy specjalnym kluczem, a suwmiarką wykonujemy pomiary... i tego się trzymajmy.

• 0

#6 cook

cook

Cook James

• Użytkownik
  • 4186 postów

Napisano 15 czerwiec 2013 - 23:52

i zepsujesz suwmiarkę i zegarek.

Proszę Cię zachowaj takie porady "majstra klepki" dla siebie, bo to jest forum profesjonalistów.  B)  Suwmiarka to precyzyjny przyrząd, a po użyciu do odkręcania dekla zamiast do wykonywania pomiarów, precyzyjny on już nie jest. Walczę z tymi poradami, jak zepsuć suwmiarkę, od wielu lat, ale to jak walka z wiatrakami i co jakiś czas ktoś pisze o tym od nowa. Gdy ktoś ma ochotę swoja suwmiarkę zepsuć w ten sposób, to oczywiście jego sprawa, ale normalnie dekiel zegarka otwieramy specjalnym kluczem, a suwmiarką wykonujemy pomiary... i tego się trzymajmy.

Kolega chciał odkręcić dekielek w jak się wyrazil "zegarku niskiej wartości"-ćwiczebnie chyba ;) ..

Oczywiście masz racje co do klucza,ale sam widziałem całe "rzesze"zegarmistrzów używających do tego suwmiarki.

I konia z rzędem temu z kolegów forumowych który choć raz tego nie robil w ten sposób :D

Pozdrawiam serdecznie,Marek

Załączony plik  5168-majster-klepka-zabawne-zwierzeta.jpg   28,07 KB   11 Ilość pobrań

To jest "majster klepka" :D

Użytkownik cook edytował ten post 16 czerwiec 2013 - 01:24

• 0

#7 Piotr Ratyński

Piotr Ratyński
  • Moderator
  • 7917 postów

Napisano 16 czerwiec 2013 - 07:31

Ja tam przez całe swoje życie nigdy nie widziałem "rzeszy" zegarmistrzów, choć dawniej było ich o wiele więcej, dla mnie zegarmistrze to od zawsze byli elitą wśród rzemieślników. Ktoś kto używa suwmiarki do otwierania zegarka nie zasługuje na miano zegarmistrz, podobnie jak większość tych co obecnie zajmują się naprawą zegarków (czytaj: wymianą bateryjek).

Mój byt zależy między innymi od narzędzi pomiarowych, wiec gdybym je niszczył używając niezgodnie z przeznaczeniem, to tak jakbym podcinał gałąź na której siedzę. Ktoś mi kiedyś napisał, że ma starą suwmiarkę, która i tak do pomiarów się nie nadawała, więc ją używa do odkręcania, no i dobrze, tylko, ze to wyjątek, a zasada jest zasadą, do pracy używamy narzędzi zgodnie z ich przeznaczeniem. Jak już tu gdzieś pisałem, gwóźdź można wbić przy pomocy tłuczka do mięsa, tylko po co jak młotkiem zrobimy to lepiej? A niegodna z w/w zasadą porada, że gwóźdź można wbić tłuczkiem, to jest właśnie "porada majstra klepki", z suwmiarką jest podobnie.

• 0

#8 Kolak

Kolak
  • Użytkownik
  • 455 postów

Napisano 19 czerwiec 2013 - 19:48

Pan Jan Duber otwiera wszystko suwmiarką i nie widziałem, aby zrobił rysę ;) Poprostu ma to bardzo dobrze wyćwiczone.

• 0

#9 Piotr Ratyński

Piotr Ratyński
  • Moderator
  • 7917 postów

Napisano 19 czerwiec 2013 - 19:59

Pan Jan Duber otwiera wszystko suwmiarką i nie widziałem, aby zrobił rysę ;) Poprostu ma to bardzo dobrze wyćwiczone.

Tylko co to ma wspólnego z profesjonalizmem? Delbanę to każdy otworzy, niech raz spróbuje otworzyć suwmiarka Roleksa.

• 0

#10 asree

asree
  • Nowy Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 02 sierpień 2013 - 21:02

Oczywiście masz racje co do klucza,ale sam widziałem całe "rzesze"zegarmistrzów używających do tego suwmiarki.

I konia z rzędem temu z kolegów forumowych który choć raz tego nie robil w ten sposób :D

Pozdrawiam serdecznie,Marek

Wisisz mi konia :P

Tylko co to ma wspólnego z profesjonalizmem? Delbanę to każdy otworzy, niech raz spróbuje otworzyć suwmiarka Roleksa.

Popieram kolegę Ratyńskiego, jestem z zawodu automatykiem i nigdy w życiu nie użył bym suwmiarki do czego innego poza pomiarami :)

WItam. Interesuje mnie mianowicie zdjęcie szkalej szybki z zegarka i ewentualne wyczyszczenie tarczy lecz z powodu braku wiedzy w czyszczeniu zwracam się do was. Czym jest najłatwiej otworzyć tył zegarka ? Czym najlepiej wyjać szybkę tak aby jej nie uszkodzić ? i czym wyczyścić tablice zegara tak by nie zniszczyć napisu firmy itp ? Będzie to pierwsze moje czyszczenie lecz używam do tego celu zegarka z małą wartością więc to będzie kwestia nauki  ;) Z góry dziękuję za pomoc. 

Poszukaj na alledrogo różnego rodzaju kluczyków czasem można trafić takie stare komunistyczne i te jeśli nie są zniszczone mogę z czystym sumieniem polecić. A niektóre  otwierają się nawet na 5-6cm więc spokojnie starczy nawet do kieszonki. ;P 

Na giełdzie widziałem kluczyk który trochę przypominał otwieracz do konserw  :) Ale właściciel nie chciał się go pozbyć :(

Użytkownik asree edytował ten post 02 sierpień 2013 - 21:12

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych