Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pączek93

Czyszczenie zegarka

Rekomendowane odpowiedzi

WItam. Interesuje mnie mianowicie zdjęcie szkalej szybki z zegarka i ewentualne wyczyszczenie tarczy lecz z powodu braku wiedzy w czyszczeniu zwracam się do was. Czym jest najłatwiej otworzyć tył zegarka ? Czym najlepiej wyjać szybkę tak aby jej nie uszkodzić ? i czym wyczyścić tablice zegara tak by nie zniszczyć napisu firmy itp ? Będzie to pierwsze moje czyszczenie lecz używam do tego celu zegarka z małą wartością więc to będzie kwestia nauki ;) Z góry dziękuję za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek poczytaj troche forum-w temacie jest mnóstwo materiału,bo temat do łatwych nie należy.....

Dekielek odkręcisz suwmiarką,a tablica to tarcza ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekielek odkręcisz suwmiarką, ;)

i zepsujesz suwmiarkę i zegarek.

Proszę Cię zachowaj takie porady "majstra klepki" dla siebie, bo to jest forum profesjonalistów.  B)  Suwmiarka to precyzyjny przyrząd, a po użyciu do odkręcania dekla zamiast do wykonywania pomiarów, precyzyjny on już nie jest. Walczę z tymi poradami, jak zepsuć suwmiarkę, od wielu lat, ale to jak walka z wiatrakami i co jakiś czas ktoś pisze o tym od nowa. Gdy ktoś ma ochotę swoja suwmiarkę zepsuć w ten sposób, to oczywiście jego sprawa, ale normalnie dekiel zegarka otwieramy specjalnym kluczem, a suwmiarką wykonujemy pomiary... i tego się trzymajmy.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i zepsujesz suwmiarkę i zegarek.

Proszę Cię zachowaj takie porady "majstra klepki" dla siebie, bo to jest forum profesjonalistów.  B)  Suwmiarka to precyzyjny przyrząd, a po użyciu do odkręcania dekla zamiast do wykonywania pomiarów, precyzyjny on już nie jest. Walczę z tymi poradami, jak zepsuć suwmiarkę, od wielu lat, ale to jak walka z wiatrakami i co jakiś czas ktoś pisze o tym od nowa. Gdy ktoś ma ochotę swoja suwmiarkę zepsuć w ten sposób, to oczywiście jego sprawa, ale normalnie dekiel zegarka otwieramy specjalnym kluczem, a suwmiarką wykonujemy pomiary... i tego się trzymajmy.

Kolega chciał odkręcić dekielek w jak się wyrazil "zegarku niskiej wartości"-ćwiczebnie chyba ;) ..

Oczywiście masz racje co do klucza,ale sam widziałem całe "rzesze"zegarmistrzów używających do tego suwmiarki.

I konia z rzędem temu z kolegów forumowych który choć raz tego nie robil w ten sposób :D

Pozdrawiam serdecznie,Marek

post-48316-0-31765800-1371342181_thumb.jpg

To jest "majster klepka" :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam przez całe swoje życie nigdy nie widziałem "rzeszy" zegarmistrzów, choć dawniej było ich o wiele więcej, dla mnie zegarmistrze to od zawsze byli elitą wśród rzemieślników. Ktoś kto używa suwmiarki do otwierania zegarka nie zasługuje na miano zegarmistrz, podobnie jak większość tych co obecnie zajmują się naprawą zegarków (czytaj: wymianą bateryjek).

Mój byt zależy między innymi od narzędzi pomiarowych, wiec gdybym je niszczył używając niezgodnie z przeznaczeniem, to tak jakbym podcinał gałąź na której siedzę. Ktoś mi kiedyś napisał, że ma starą suwmiarkę, która i tak do pomiarów się nie nadawała, więc ją używa do odkręcania, no i dobrze, tylko, ze to wyjątek, a zasada jest zasadą, do pracy używamy narzędzi zgodnie z ich przeznaczeniem. Jak już tu gdzieś pisałem, gwóźdź można wbić przy pomocy tłuczka do mięsa, tylko po co jak młotkiem zrobimy to lepiej? A niegodna z w/w zasadą porada, że gwóźdź można wbić tłuczkiem, to jest właśnie "porada majstra klepki", z suwmiarką jest podobnie.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan Jan Duber otwiera wszystko suwmiarką i nie widziałem, aby zrobił rysę ;) Poprostu ma to bardzo dobrze wyćwiczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan Jan Duber otwiera wszystko suwmiarką i nie widziałem, aby zrobił rysę ;) Poprostu ma to bardzo dobrze wyćwiczone.

Tylko co to ma wspólnego z profesjonalizmem? Delbanę to każdy otworzy, niech raz spróbuje otworzyć suwmiarka Roleksa.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz racje co do klucza,ale sam widziałem całe "rzesze"zegarmistrzów używających do tego suwmiarki.

I konia z rzędem temu z kolegów forumowych który choć raz tego nie robil w ten sposób :D

Pozdrawiam serdecznie,Marek

 

 

 

Wisisz mi konia :P

 

 

Tylko co to ma wspólnego z profesjonalizmem? Delbanę to każdy otworzy, niech raz spróbuje otworzyć suwmiarka Roleksa.

 

 

Popieram kolegę Ratyńskiego, jestem z zawodu automatykiem i nigdy w życiu nie użył bym suwmiarki do czego innego poza pomiarami :)

 

 

WItam. Interesuje mnie mianowicie zdjęcie szkalej szybki z zegarka i ewentualne wyczyszczenie tarczy lecz z powodu braku wiedzy w czyszczeniu zwracam się do was. Czym jest najłatwiej otworzyć tył zegarka ? Czym najlepiej wyjać szybkę tak aby jej nie uszkodzić ? i czym wyczyścić tablice zegara tak by nie zniszczyć napisu firmy itp ? Będzie to pierwsze moje czyszczenie lecz używam do tego celu zegarka z małą wartością więc to będzie kwestia nauki  ;) Z góry dziękuję za pomoc. 

Poszukaj na alledrogo różnego rodzaju kluczyków czasem można trafić takie stare komunistyczne i te jeśli nie są zniszczone mogę z czystym sumieniem polecić. A niektóre  otwierają się nawet na 5-6cm więc spokojnie starczy nawet do kieszonki. ;P 

Na giełdzie widziałem kluczyk który trochę przypominał otwieracz do konserw  :) Ale właściciel nie chciał się go pozbyć :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.