Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Valygaar

Kosztowne cacko

Rekomendowane odpowiedzi

To już handel dziełami sztuki, nie przedmiotami użytkowymi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej :). Wydaje mi się, że mało osób kupujących zegarki za kilka milionów dolarów nosi je na co dzień na nadgarstku :).


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są na świecie ludzie których stać na codzienne użytkowanie takich zegarków


Kupię Omega Geneve Automatic 166.0197

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ja napisałem, że tak nie jest?...


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością są tacy ludzie.

Nie chodzi tu jednak o samą wartość materialną ("stać mnie, jak się uszkodzi to nic się nie stało"), tylko o szacunek do pracy włożonej w ich wykonanie, co się przejawia właśnie traktowaniem ich jako dzieła sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaliście komentarze?

Jeden napisał ze trzeba być zdemoralizowanym bogatym głąbem by coś takiego kupić :angry:

Ot powiedział co...nie wiedział..... ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzamy się z nim w 33%

Ze tez nie poinformowano mnie o tej aukcji.

Podbił bym odrobinę cenę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością są tacy ludzie.

Nie chodzi tu jednak o samą wartość materialną ("stać mnie, jak się uszkodzi to nic się nie stało"), tylko o szacunek do pracy włożonej w ich wykonanie, co się przejawia właśnie traktowaniem ich jako dzieła sztuki.

np młodzi cyganie nie dbają o swoje zegarki mimo ich bardzo znaczącej wartości - traktują je jako przedmiot użytkowy.

z drugiej strony, życie jest zbyt krótkie, żeby wszystko trzymać w szkatułkach - człowiek to stworzył dla radości drugiego człowieka i jest to przedmiot użytkowy.

ile będą warte skrzypce lub inny instrument (czasem ceny luksusowych zegarków to przy tym pikuś) jeżeli żaden muzyk nie wydobędzie z nich tego do czego zostały stworzone.

każdy ma swoje preferencje, ale dla mnie byłoby to trochę chore kupić mega drogi zegarek i dotykać go do obiadu w rękawiczkach,

z całym szacunkiem, dbałbym, ale chciałbym używać a nie żeby NOS przeżył mnie

chyba po to Patek ma tak rozbudowany serwis i renowację...

 

na tym forum jest sporo ludzi, którzy kolekcjonują zegarki lub je zmieniają na inne modele, ale nie używają!!! - a nawet wstydzą się do tego przyznać!

pytanie brzmi czy w pełni czerpią radość ze swojej pasji czy jednak dzielą to przez względy materialne...

może zgromadzeni tutaj powinni wzorować się właśnie na muzykach - instrument na którym gra znaczy tyle samo lub mniej co jego talent

odwrotne zachowanie jest zboczeniem i pozerstwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

na tym forum jest sporo ludzi, którzy kolekcjonują zegarki lub je zmieniają na inne modele, ale nie używają!!! - a nawet wstydzą się do tego przyznać!

 

To normalne ;) ,znam kilku facetów co mają pewne "rzeczy" i ich nie używają.....i też sie wstydzą przyznać :D -z zegarkami pewnie jest to samo,masz, bo moze sie przydarzy....użyć ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burns - zgadzam się z tobą, pewnie nieco inaczej definiujemy tylko przedmiot rozmowy.

 

Rolexy, Omegi czy inne Pateki są zegarkami na codzień (dla osób które stać na kupno + serwis oczywiście). Strata takiego Rolexa to strata czysto finansowa, co więcej - do zastąpienia identycznym lub lepszym zegarkiem nawet tego samego dnia. Wystarczy pójść do sklepu/salonu czy zamówić u producenta.

 

Inaczej (jak dla mnie) jest z zegarkami unikatowymi, których wartości nie da się odtworzyć. Jeśli zegarek jest wyprodukowany w 15 egzemplarzach i stanowi dzieło sztuki zegarmistrzowskiej, to należy to uszanować i nie nosić go na codzień na budowę. Jeśli jest to jeden z nielicznych zachowanych 100-letnich zegarków-legend - podobnie. W przypadku zegarków które osiągają wysoką cenę bo należały do kogoś sławnego (jak ów Patek Erica Claptona) to już trochę inna sprawa. Ale czy wyobrażasz sobie że np. Putin bierze z muzeum Szturmanskie Gagarina i je nosi "bo może"? To dopiero byłoby zboczenie i pozerstwo.

 

Stradivarius tworzył skrzypce do gry. Mimo ich wysokiej nawet oryginalnie ceny, ich główną wartością była właśnie jakość muzyki.

Pytanie z jaką myślą tworzone są niektóre zegarki, te typu serie po 15 sztuk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, jak ma się na nadgarstku to co Putin, to coś dodatkowego można trzymać w szkatułce

wszystko należy umieć wypośrodkować

poza tym zegarek z 1000 złotych elementów ze wszystkimi wymyślonymi komplikacjami jest niewiele wart, jeżeli nie spełnia swej roli użytkowej tylko rozleci się lub zepsuje przy pierwszym użyciu.

Gagarin, Patek Claptona - ich wartość spotęgowały nazwiska użytkowników, raczej nie takie było ich pierwotne założenie i przeznaczenie (możliwe, że Patek umiał przewidzieć co robi)

jak ja czy Ty kupię zegarek jeden z 15 za 500tys to nawet nieużywany prawdopodobnie będzie wart podobne pieniądze, a ten piętnasty kupiony przez znaną/zasłużoną osobę i używany - wiadomo...

ogólnie ciężki temat jak zachować dobry smak, ale jak widać wartość/cena to nie tylko sama unikatowość nadana przez zegarmistrza - na pewno jeden ze sposobów...

bogatych ludzi, których stać na każdy stworzony zegarek nie brakuje, pewnie stąd zapisują się na loty w kosmos - bo on na chwilę obecną jeszcze się nie upowszechnił

chyba naturalną koleją rzeczy jest, że przedmiot jest użytkowy a z upływem czasu staje się kolekcjonerskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce bał bym się taki zegarek założyć. Jeszcze ręke by maczetą odcieli. Przy takich pieniądzach wydaje mi się, że zegarek kupuje się tylko jako inwestycję więc zamyka się go w sejfie i czeka jakiś tam czas żeby spieniężyć. Co do modelu z linku zdecydowanie jest to dzieło sztuki.


"Rozłąka osłabia mierne uczucie, a wzmaga wielkie,

 tak jak wiatr gasi świece, a rozpala ogień" - Francois de la Rochefoucauld

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam... Zegarek jest do noszenia  :) Każdy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez tjutnia
      Witam,
       
      jestem zdecydowany na zakup zegarka Patek Philippe 5205G. I tu proszę o pomoc. Gdzie się udać w celu zakupu ? W salonie w Genewie czas oczekiwania na zakup tego modelu wynosi 3 miesiące - co nie jest problemem,  jednak wobec aktualnego kursu franka i dość niskiej zniżki (6%) udzielanej przez oficjalny salon nie jest niczym specjalnym (zegarek jest dostępny ale jako że nie jestem członkiem muszę niestety zgodnie z zasadami akurat w przypadku tego modelu odczekać aby go kupić).
      Proszę o pomoc i sugestie z góry bardzo dziękuje.
       
    • Przez w8mp
      Witam !
       
      Jestem w trakcie finalizacji kupna przedstwionego na zdjęciach zegarka. W związku z tym, że sprzedajacy nie posiada dokumentów potwierdzajacych autentyczność przedmiotu proszę o szanownych furmanowiczów o swoje opinie dotyczace tego zegarka. Proszę też o informację gdzie i jak uzyskać certyfikat autentyczności zegarka. Poozdrawiam;
       
                                             


    • Przez Tombre
      Witam ,
      Mam pytanie czy jest to orginalny zegraek Patek Philippe?
      Podejrzewam ze nie ale zawsze warto zapytac.
        
      Dziekuje za odpowiedz jesli ktos znajdzie czas.
       
      POZDRAWIAM


    • Przez bartollinho
      Co to za model i jak dobra podróbka / replika?



      08475F88-A020-4CB7-9B10-23F5F2FAB1FC.MOV
    • Przez Sebix
      Witam, na początku chciałbym wszystkich serdecznie przywitać, proszę o informacje na temat tego zegarka:
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/ar3Lse8Cod~5ypwjQGzTzNOYgpPUI8https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/OrYz2eI_kf4eNuS~7j6G~WrN4fttdShttps://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/TcWaSmSM2AANYYjJCLNI2cXQssHi80 
      Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.