Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

RTK-WGM

Zakup na giełdzie ENICAR (chyba limitowany) oraz Geneva Sport

Rekomendowane odpowiedzi

Niedzielny poranek dn. 16/06 spędziłem na giełdzie staroci w Grodzisku Maz. i jeśli chodzi o zegarki i zegary to więcej można nabyć tych większych. Z zegarkami było tylko jedno stoisko na kilkadziesiąt. Zakupiłem tam Geneve Sport w cenie 70 zł.

006_1.jpg

Oczywiście będzie poddana kosmetyce.

007_1.jpg

 

Razem z nim na innym stoisku nabyłem od Pana z rzeczami z PRL'u zegarek który wizualnie mi się spodobał. To ENICAR Ultrasonic (stan mizerny), ale kompletny i nie chodzi. Zaciekawił mnie jego wygląd. Dodatkowo z tyłu na deklu pod logo ma napisane 100/109. Kilka fotek poniżej.

001_1.jpg

003_1.jpg

004_1.jpg

005_1.jpg

Zdjęcia i stan mizerne, ale czuję że to dobry materiał do odbudowy. Tylko może ktoś z kolegów pomoże, nurtuje mnie ten numer 100/109. Czy może ktoś wie czy jest to wersja limitowa czy poprostu jakiś nr katalogowy. Wiem, że po odrestaurowaniu będzie super wyglądał. Szukałem danych na temat tego zegarka, ale nic jeszcze nie znalazłem. Dziękuję z góry za p002_1.jpgomoc.

 


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest limitacja, tylko oznaczenie zegarka - jakiś wewnetrzny sposób znakowania


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak już wiem, ponieważ szukałem informacji i przeglądałem zdjęcia. I widziłem to oznaczenie na innych zegarkach, ale dzięki za reakcję.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enicar po odrestaurowaniu a co pochwalę się (renowacja W-wa na złotej)

post-62679-0-24513200-1381180015_thumb.jpg

 

Tarcza imho zrobiona bardzo dobrze, zdjęcie wprowadza w błąd np. logo jest idealne a na zdjęciu jakby uszkodzone.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tył mieli poprawić, ale widzę, że pokpili sprawę

post-62679-0-97777700-1381180084_thumb.jpg

 

Uszy przetarte mieli napawać i dopiero potem szlif i chrom, a zrobili szlif i efekt taki, że jak zakładali teleskopy musieli powiercić otwór i uszkodzona jest ścianka. Efekt - chyba pójdzie do gabloty co by go nie zgubić z ręki. :(


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, renowatorzy... :angry:

W tym przypadku jednak renowacja była uzasadniona.

Fajnie, że kolejny zegarek dostał nowe życie! Gratulacje :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję - gdy zobaczyłem go w puszce z pierdołami - tarcza przyciągnęła mój wzrok, koszt renowacji spory, ale cieszę mimo wszystko.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie jestem na etapie renowacji dokładnie tego samego modelu ciekawe czy mój będzie się prezentować równie fajnie jak kolegi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się koniecznie.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pierdziu ... mam podobny - pewnie werk ten sam tarcza zupełnie inna ale specyficznie dość wysoko umieszczony sekundnik- dekielek opisany identycznie.

Potrzebuje do niego wskazówki i wałek naciągu z koronką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez agremi
      Na sprzedaż pięknie zachowany vintage, lata 70-te. 
      Enicar Sherpa Star.
      Piękna złocona koperta 35 x 36,5 mm. 
      Raczej mały jak na dzisiejsze standardy męskich zegarków. Ale nie celujemy raczej do fanów nowoczesności. 🙂
      Mechanizm automatyczny Enicar AR 1145. Sprawny, na punktualnym chodzie. Przy ustawianiu godziny czuć ostatnio lekki opór, więc myślę że czyszczenie i smarowanie się przyda. Historia serwisowania nieznana. 
      Zdjęcia jak zwykle pokazują to, czego gołym okiem nie widać. Tarcza przepiękna, koperta w bardzo dobrym stanie. Wskazówki, jak widać, troszkę czas już naruszył, ale to tylko dodaje mu charakteru.
      Zważywszy na wiek, stan oceniam na mocne 7. Naprawdę świetnie się prezentuje. 
      Pasek i klamerka nie są oryginalne. Stan paska widoczny na zdjęciach. 
      Bez pudełka i papierów. 
       
      Cena 1650 zł. 
      Wysyłka paczkomatem 17 zł. 
       
      Raczej niełatwo coś takiego znaleźć w takim fajnym stanie. 
      Zachęcam vitydżomaniaków!
       















    • Przez Enicar_lover
      Cześć wszystkim! 
      Jestem nowy na forum, założyłem konto w celu zgłębienia wiedzy na temat zegarków mechanicznych i automatów które zacząłem kolekcjonować od jakiegoś czasu.
      W dzisiejszym wątku chciałbym poruszyć temat modelu ENICAR Ultrasonic a konkretniej model na 21 łożyskach (Jewels).
      Nabyłem ostatnio model jak na zdjęciach i trudno jest mi znaleźć podobne modele chociażby na chrono24 czy na forum.
      Czy ktoś z Was widział, zna i ma więcej informacji na temat tego modelu? Standardowo spotykany jest model na 17 łożyskach. 
      Dodatkowo pytanie do Was co sądzicie o remoncie tarczy jak mojej? Lepiej zostawić oryginalną, podniszczoną czy zrobić remont żeby była nówka funkiel ?
      Pozdrawiam serdecznie i czekam na dyskusję. 








    • Przez Krzysiek821506
      Witam
       
      Mam wielką prośbę, jestem tu zupełnie nowy, posiadam w kolekcji zegarek ENICAR, nie do końca jest sprawny, czy ktoś z was zna zegarmistrza w Warszawie lub okolic który mógł by się podjąć naprawy? przyznam że wcześniej byłem u dwóch trzech i nie chcieli go naprawiać, może źle trafiłem. 
       

    • Przez Vintage_Watches_Collector
      Dobry wieczór Coś dla nocnych Marków Dzisiaj o sposobach ochrony koronki od wody i uszkodzeń. Jak to było dawno i nie tak dawno temu. Zapraszam i miłego czytania.  https://zegarkidonurkowania.pl/sposoby-ochrony-koronki-od-xix-do-xx-wieku/#more-54 
       

    • Przez Czasoposiadacz
      Dzień dobry,
      Trafiła do mnie pamiątka rodzinna, którą zawsze darzyłem wielkim sentymentem, niestety w stanie jak na zdjęciach. Chcę ją, a w zasadzie jego doprowadzić do stanu użytkowego. byłem dziś u zegarmistrza i pokazałem mu to "cudo" - mistrzu stwierdził że sie nie podejmie bo nie posiada części a te jest bardzo trudno znaleźć.
      Czy ktoś z szacownych forumowiczów posiada takowe: szkło + cześć których brakuje? zegarek nie był otwierany od lat 90' bransoleta też nie jest oryginalna
       
      Dziekuje za pomoc
      pozdrawiam




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.