Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Prośba i identyfikację zegarka kieszonkowego

Prośba o identyfikację pytanie zegarek kieszonkowy srebrny

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OmegaDeVille

OmegaDeVille
  • Użytkownik
  • 2956 postów

Napisano 26 czerwiec 2013 - 15:39

Ostatnio przeglądałem rodzinny kredens i natrafiłem na bardzo zdewastowany, srebrny zegarek kieszonkowy. Oddałem kopertę do złotnika, który już ją naprawił (wygląda cudnie!), ale nie wiem co zrobić z werkiem. Jest cały pordzewiały. Wskazówki i szkiełko zamówiłem już u zaprzyjaźnionego zegarmistrza, ale prosiłbym o radę, gdyż nie wiem skąd wziąć klucz do nakręcania, przycisk do przestawiania godzin i wspomniany werk. Wiem, iż się to nie opłaca, ale podjąłem już decyzję o uruchomieniu w pamiątce innego mechanizmu. Chcę ją nosić na specjalne okazję. Prosiłbym również o identyfikację czasomierza (datowanie, co to za mechanizm itp.). Jest to dla mnie ważne, by ustalić do kogo z mojej rodziny należał. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Załączone miniatury

• 3.PNG
  • 4.PNG
  • 5.PNG
  • 1.PNG

Użytkownik OmegaDeVille edytował ten post 13 czerwiec 2015 - 18:09

• 0

#2 13lesiu

13lesiu
  • Użytkownik
  • 3648 postów

Napisano 26 czerwiec 2013 - 17:25

Jest to kieszonka z początku ubiegłego wieku na 10 kamieniach mam podobny[taki sam]?

Załączone miniatury

• CAM00281.jpg
  • CAM00280.jpg
  • CAM00276.jpg

• 0

#3 mechanik

mechanik
  • Użytkownik
  • 1559 postów

Napisano 26 czerwiec 2013 - 17:53

Na allegro tych mechanizmów jest od groma ale trafić na sprawny to problem ,jeżeli w opisie jest wzmianka o konieczności przeglądu i smarowaniu to można przyjąć że trup :) a jeżeli znajdziesz zegarmistrza który oprócz wymiany wskazówek i szkiełka potrafi uruchomić mechanizm  z wychwytem cylindrowy ,to będzie nie lada sukces !  Tak że szukaj na giełdach staroci i aukcjach naprawdę sprawny mechanizm ,a przełożeni to rzecz prosta

• 0

#4 OmegaDeVille

OmegaDeVille
  • Użytkownik
  • 2956 postów

Napisano 26 czerwiec 2013 - 18:30

Mam jeszcze dwa pytania:

1) To jest zegarek przeznaczony dla kobiet, czy dla m mężczyzn? Ma średnicę 3 cm.

2) Czy była to pospolita kieszonka (tzw. "dla ludu"), czy coś zrobionego wtedy dla klasy wyższej?

Użytkownik OmegaDeVille edytował ten post 26 czerwiec 2013 - 19:35

• 0

#5 mechanik

mechanik
  • Użytkownik
  • 1559 postów

Napisano 26 czerwiec 2013 - 19:43

Typowa dameczka ,męskie to powyżej 12 czyli ok40mm

Kieszonka pospolita ,popularna ,jedna z tańszych,trochę wartości dodaje srebrna koperta ale niewiele....

• 0

#6 OmegaDeVille

OmegaDeVille
  • Użytkownik
  • 2956 postów

Napisano 26 czerwiec 2013 - 21:51

Dziękuję za pomoc:) Ustaliłem, że ten zegarek to prezent komunijny mojej praprababci w 1907 roku.

• 0

#7 chronofil

chronofil

Artur

• Moderator
  • 7354 postów

Napisano 26 czerwiec 2013 - 23:04

Dziękuję za pomoc:) Ustaliłem, że ten zegarek to prezent komunijny mojej praprababci w 1907 roku.

No to wspaniała pamiątka. Szkoda, że stan mechanizmu taki kiepski. Z naprawą mogą być problemy, o czym Koledzy już pisali. Ale warto próbować

• 0

#8 Piotr Ratyński

Piotr Ratyński
  • Użytkownik
  • 9797 postów

Napisano 27 czerwiec 2013 - 11:35

Nie na darmo nazywają te zegarki "zegarek babuni", prawie każda babcia żyjąca na przełomie wieków XIX i XX miała taki zegarek z cylindrowym wychwytem. Moja babcia tez taki miała i chociaz tego typu "cylinderki" mnie nie interesują to ten babciny trzymam i nie oddam nikomu... :)

• 0

#9 OmegaDeVille

OmegaDeVille
  • Użytkownik
  • 2956 postów

Napisano 27 czerwiec 2013 - 15:55

Nie dziwie się Panu:) Też nigdy nikomu nie oddam takiej, a z resztą żadnej rodzinnej pamiątki :)

• 0

#10 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 521 postów
  • Gadu-Gadu: 13778006

Napisano 09 lipiec 2013 - 00:27

Jak coś to mam kilka takich mechanizmów na chodzie.

• 0

#11 OmegaDeVille

OmegaDeVille
  • Użytkownik
  • 2956 postów

Napisano 10 lipiec 2013 - 21:32

Jestem zainteresowany zakupem mechanizmu. Nie jestem jednak pewien co do średnicy - zmierzylem 29 mm, ale mierzylem linijką. Jak mogę się z Panem skontaktować? Dziękuje bardzo:).
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pytanie, zegarek kieszonkowy, srebrny

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych