Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kwb3rdu

Phillip Haas & Sohne, Uhrenfabrik Teutonia, St Georgen.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!

Kupilem na targu staroci w Bytomiu taki oto zegar za 40 zl . Tego dnia w Bytomiu padalo i poprostu  szkoda mi sie zrobilo tega zegara widzac jak moknie .

W domu okazalo sie ze zegar nie jest taki zly spodobal sie tez nawet mojej zonie . Na forum dwyczytalem  ze ten zegar a w zasadzie werk jest wykonany w firmie Phillip Haas & Sohne, Uhrenfabrik Teutonia, St Georgen. W zwiazku z tym mam pytanie . Czy warto zlecic naprawe tego zegara . Brak jest w nim wahadla  , kolega na targu  nie umial odsztukacgo  w calym galimatiasie   , zegar napewno nie chodzi . Jaka bedzie cena naparawy i i odnowienia obudowy . Granica beldu do 100zl . I czy moge sie cos wiecej dowiedziec na temat tego zegara .

txy.JPG

aerx.jpg

Uploaded with ImageShack.usldo5.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOD:

Ponieważ Twój nabytek ani trochę nie przypomina szwajcarskiego ani niemieckiego zegarka temat przenoszę do właściwego działu.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sadze ze to musi byc jakis absolutny unikat  skoro nikt nic nie moze na temat tego zegara napisac i jest pewnie  bardzo wartosciowy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takim podejściem kolega niewiele zwojuje. Zegarów tu nie wyceniamy i skoro kolega zapłacił za niego 40 zł to taką przedstawia on pewnie wartość. :)

Z tego co widzę, jest to popularny wyrób z poczatku XX wieku z mechnizmem spreżynowym ,regulatorem wahadłowym i mechanizmem bicia godzin oraz półgodzin w systemie zapadowym,  rezerwa chodu ok 7dni. Obudowa drewniana w typie architektonicznym z naczółkiem w formie tympanonu wspartym na czterech marmoryzowanych pilastrach. W tympanonie marmoryzowana trójkątna aplikacja. Tarcza papierowa, brak wskazówki godzinowej. Teraz lepiej?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno gdybac o ksztach naprawy...

Wahdalo do 50PLN

Wskazowka z zalozeniem moze ok 50PLN

Naprawa mechanizmu - zalezy co mu jest - 100-300PLN

Kluczyk 20PLN

Powyzsze w zaleznosci od zegarmistrza, miejsca, stanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje  za informacje  :)

Zegar kupilem u handlarza ze slaska nic u nie wskazywalo u niego  aby mial towar z Holandi lub z Niemiec tak ze mysle ze to nie import .

Piszac poprzedni post  moim zamiarem bylo wjesc znawcom tematu   na  amicje  i pobudzic do napisania odpowiedzi  co tez mialo miejsce . Gdybym chcialm ten zegar wycenic to bym nie pisal ile za niego dalem ! Budowa skrzyni   moim zdaniem  jest nietypowa, zaciekawila mnie na werku    punca   z  rozciagniety zajacem  ktorej do tej pory nie znalem . Szukajc w informacjo o "zajacu" trafilem na to forum .

Mam takie pytanie .  Jak mam dobierac wahadlo do zegara ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak go nie widać...byle pasowało. Długość obliczysz według wzoru (jest gdzieś na forum) albo...praktycznie (soczewka od dowolnego kominkowego zegara, 2 patyczki, gumki i dobierasz długość). Sporo wahadełek można kupić na Allegro - albo na rzeczonej giełdzie.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No racja ,wahadla nie widac a ja mam dojscie do niemieckich zegarow "kominkowych - stolowych " z lat 60-70 moze jakies wahadlo  mi sie trafi .

Ok. -  juz wiem ze to nic specjanego   a co do  odudowy to  moze ktos cos wiecej wie skad  i gdzie  i ew. kiedy byl ten zegar wyprodukowany .

Pudlo jest generalnie w dobrym stanie moze znajde cos na forum jak je troche porawic aby wygladalo lepiej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slabo widze na malym ekranie...ale czy na mechanizmie, po lewej na dole, nie ma jakiegos numeru?

Moze xx,x - wtedy bedzie to prawdopodobnie dlugosc wahadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie "marmurowate" skrzynie były modne na rynku amerykańskim.

 

E.Ingraham z początku XX w.:

post-6402-0-16709400-1372359279.jpg

 

Werk zbliżonej, a właściwie jeszcze nizszej klasy:

post-6402-0-63188700-1372359339_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmmmmmmmmmmmm ale nie sadze ze ten zegar znalazl sie w Bytomiu via  USA....

Tak jest numer na lewej stronie - dzieki za info te 157mm to pewnie dlugosc wahadla

Zeczywiscie to podobna budowa werku .

7itv.jpg

Uploaded with ImageShack.usssvh.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z USA raczej nie, ale mógł to być "odrzut z eksportu" ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli ze ten zegar zostal wyprodukowany w ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

St Georgen, ale niekoniecznie. Firma około roku 1900 również kupowała werki od... Waterbury i Seth Thomas i nabijała własne sygnatury. Podobnie jak od "prawie amerykańskiego" HAU. Wcześniej najwięcej produkowali werków z drewnianymi płytami (czyli "szwarcwaldów"). Dopiero po kilkunastu latach, tuż przed wybuchem I WŚ, u szczytu wielkości firmy (350 pracowników), USA stały się głównym rynkiem eksportowym.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje - to chyba wszystko co moglem sie o tym zegarze dowiedziec . Tylko dlaczego zostal ten Watek przeniesiony z zegarow niemieckich do watku o zegarach skoro wszystko wskazuje na to ze to mimo to produkt niemiecki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tam jest dział o zegarkach niemieckich. Zegary wszelkiej narodowości mieszkają tutaj. :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz rozumie ... wiec mam kolejny zegar do rozszyfrowania ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarkiem zwyczajowo nazywamy czasomierz noszony.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale niekoniecznie chodzący...

Czy ten zegarek chodzi? - pyta klient zegarmistrza
- Nie, trzeba go nosić.

 

No i są wyjątki  - czasomierz noszony:

 

post-6402-0-43884300-1372453608_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje  za informacje  :)

Zegar kupilem u handlarza ze slaska nic u nie wskazywalo u niego  aby mial towar z Holandi lub z Niemiec tak ze mysle ze to nie import .

Piszac poprzedni post  moim zamiarem bylo wjesc znawcom tematu   na  amicje  i pobudzic do napisania odpowiedzi  co tez mialo miejsce . Gdybym chcialm ten zegar wycenic to bym nie pisal ile za niego dalem ! Budowa skrzyni   moim zdaniem  jest nietypowa, zaciekawila mnie na werku    punca   z  rozciagniety zajacem  ktorej do tej pory nie znalem . Szukajc w informacjo o "zajacu" trafilem na to forum .

Mam takie pytanie .  Jak mam dobierac wahadlo do zegara ?

Dziekuje  za informacje  :)

Zegar kupilem u handlarza ze slaska nic u nie wskazywalo u niego  aby mial towar z Holandi lub z Niemiec tak ze mysle ze to nie import .

Piszac poprzedni post  moim zamiarem bylo wjesc znawcom tematu   na  amicje  i pobudzic do napisania odpowiedzi  co tez mialo miejsce . Gdybym chcialm ten zegar wycenic to bym nie pisal ile za niego dalem ! Budowa skrzyni   moim zdaniem  jest nietypowa, zaciekawila mnie na werku    punca   z  rozciagniety zajacem  ktorej do tej pory nie znalem . Szukajc w informacjo o "zajacu" trafilem na to forum .

Mam takie pytanie .  Jak mam dobierac wahadlo do zegara ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sadze ze to musi byc jakis absolutny unikat  skoro nikt nic nie moze na temat tego zegara napisac i jest pewnie  bardzo wartosciowy .

Owszem rzadko można spotkać się z takimi zegarami.Z informacji z internetu można sie dowiedzieć ,że manufaktura istniała we Szwarcwaldzie ale krótko, produkowała niewiele i nie cieszyła się popularnością być może ze względu na niską jakość.Nieznana jest wielkość produkcji nie ma też katalogów producenta.Istnieje klub miłośników marki gdzieś w Niemczech ale i on posiada niewiele egzemplaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem rzadko można spotkać się z takimi zegarami.Z informacji z internetu można sie dowiedzieć ,że manufaktura istniała we Szwarcwaldzie ale krótko, produkowała niewiele i nie cieszyła się popularnością być może ze względu na niską jakość.Nieznana jest wielkość produkcji nie ma też katalogów producenta.Istnieje klub miłośników marki gdzieś w Niemczech ale i on posiada niewiele egzemplaży.

 

No, ciekawe, ciekawe. 1867 - 1935: 68 lat działalności (z pretensjami do roku założenia 1831 wychodzi 104), 350 pracowników w roku 1913, jeden z najdłuższych opisów w książce Schmida...

 

 

 

PS. Zakładam, że żartowałeś. Ale jeżeli nie, to pozwoliłem sobie na sprostowanie.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki piękny Prusak, kukułka powinna o dwunastej sr** mu na pickelhaube...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co koledze zlego uczynil ten Prusak ze mu tak zle zyczysz .........

Mam pytanie i prosil bym o pomoc . Mam zamiar znajomemu  wyslac taki werk .

Czy musze go w jakis sposob zabezpieczyc  jezeli tak to w jaki spsob i czy do tego  slozy zaznaczona na czarno srobka z blaszka .

yq4p.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blaszka zakrywa łożysko, może nawet z kamyczkiem  - niektóre miały. Możesz na drogę zablokować balans miękkim papierkiem.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.