Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
janekp

Zegary podróżne, kareciaki i nie tylko

Rekomendowane odpowiedzi

Piękny  ! nie mam jeszcze żadnego,ale po takiej dawce Waszych cacek ,będę się rozglądał za kareciakiem,choć pewno łatwo nie ma....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj, bo to śliski temat. Jeśli chodzi o zegary z przełomu XIX/XX wiek to nie kupuj tych z przystawką balansową na wychwycie cylindrowym. Szukaj takich z wychwytem kotwicznym, szwajcarskim lub angielskim, najlepiej by przystawka była srebrzona. Jeżeli będziesz chciał jednak z cylindrówką, w grę wchodzą te wczesne, z pierwszej połowy XIX wieku.

Ten większy, który pokazałem, ma właśnie przystawkę kotwiczną na wychwycie angielskim.

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasiu śliczny ten Twój kareciak.Czasami go nie poleruj .Przemyj go tylko benzyną i pozostaw tak spatynowanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie większość jakie oglądałem to cylinderki,ale mijam je tak jak w zegarkach kieszonkowych,a i wykonanie nie powala....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj, bo to śliski temat. Jeśli chodzi o zegary z przełomu XIX/XX wiek to nie kupuj tych z przystawką balansową na wychwycie cylindrowym. Szukaj takich z wychwytem kotwicznym, szwajcarskim lub angielskim, najlepiej by przystawka była srebrzona. Jeżeli będziesz chciał jednak z cylindrówką, w grę wchodzą te wczesne, z pierwszej połowy XIX wieku.

Ten większy, który pokazałem, ma właśnie przystawkę kotwiczną na wychwycie angielskim.

Po tej połowie też się zdarzały. Sam Pan wisz :)P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o te bez budzika, repetycji etc. , takie niedopowiedzenie. Poprostu wartość rynkowa vs koszt naprawy, to się średnio opłaca... przy tych prostych.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o te bez budzika, repetycji etc. , takie niedopowiedzenie. Poprostu wartość rynkowa vs koszt naprawy, to się średnio opłaca... przy tych prostych.

Ok, jako fachowiec cierpisz na koszty;)P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu nie chcę by koledzy, którzy nie mieli styczności z tego typu zegarami nie wtopili.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Krzysztofie , tak z ciekawości, czy przy wychwycie cylindrycznym, kareciak ,w czasie podróży dawał radę? Warunki pracy , czyli jazda bryczkiąnp nie zakłócały pracy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasiu śliczny ten Twój kareciak.Czasami go nie poleruj .Przemyj go tylko benzyną i pozostaw tak spatynowanego.

Jaką benzyną myć przytysawki, lakową , czy inną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, tu chyba bardziej chodziło o to, że zabierano taki zegar w podróż jako podstawę czasu już na miejscu, np. u stryja w jego wiejskiej rezydencji  w Shire. Te zegay nazywane są również oficerskimi zegarami podróżnymi . Ich pierwowzorem był zegar podróżny wykonany dla Napoleona Bonaparte, którym posługiwał się podczas swych licznych kampanii.

 

Do mycia detali stosujemy ekstrakcyjną.

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu nie chcę by koledzy, którzy nie mieli styczności z tego typu zegarami nie wtopili.

O,i to jest prawidłowa postawa kolegi z forum!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Z drugiej strony, stwierdzam,że jeździłem bryczką. Powalająca wygoda. resorowanie jest niesamowite. Zapierdzielaliśmy galopem, a ja trzymałem piwko w stakanie w ręku , patrzyłem w niebieskie oczy i ani kropli się nie uroniło. :)P

Dzięki za ekstrakcyjną. Wydawało się,że lakowa tłuściejsza i lepsza. Zdaje się,że szykuje się robota w cylindryczny mechanizmie, Straciłem jedną noc na regulację i gówno. Coś , co chodziło u mnie 9 lat , zaczęło się buntować. Cylinder polecam na głowę , nie w zegarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie daj się skusić pozornej oszczędności i nie kupuj "rozpuszczalnika (rozcieńczalnika) ekstrakcyjnego" jeno czystą benzynę ekstrakcyjną.

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to Miss, przy Twoim to ledwo Kopciuszek, ale kupiłem go w opłakanym stanie w UK, wyremontowałem i bardzo go lubię. Ma również pewną istotna zaletę, której nie ma Twój...

poprostu chodzi hihihi :P


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę stać mnie na takie zakupy. Pociągnę wątek historyczny, Co podróżnik kombinował, jak stwierdził, że jego zegar podróżny znacząco różani się od wskazań zegarów od stryja? C

 

Tylko nie daj się skusić pozornej oszczędności i nie kupuj "rozpuszczalnika (rozcieńczalnika) ekstrakcyjnego" jeno czystą benzynę ekstrakcyjną.

Z tego , co zauważyłem benzyna wpływa na , nie wiem jak to zjawisko nazwać, utlenienie, zmianę zabarwienia mosiądzu. Mam nadzieję,że tylko powierzchniowe.?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to Miss, przy Twoim to ledwo Kopciuszek, ale kupiłem go w opłakanym stanie w UK, wyremontowałem i bardzo go lubię. Ma również pewną istotna zaletę, której nie ma Twój...

poprostu chodzi hihihi :P

Mój też chodzi. Ma swobodny, niczym nie ograniczony napęd, hi,hi,hi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę więcej, Podstawa to zegar i jego napęd,a reszta to tylko przystawka ;)P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I cylinder o średnicy 1.3mm...

 

Kurczę stać mnie na takie zakupy. Pociągnę wątek historyczny, Co podróżnik kombinował, jak stwierdził, że jego zegar podróżny znacząco różani się od wskazań zegarów od stryja? C

 

Z tego , co zauważyłem benzyna wpływa na , nie wiem jak to zjawisko nazwać, utlenienie, zmianę zabarwienia mosiądzu. Mam nadzieję,że tylko powierzchniowe.?????

Nie wątpię, że Ciebie stać, ale czasem w sklepie pan nie wie co sprzedaje. Jeśli zegary stryja wskazywały taki sam czas i było ich co najmniej dwa, to odwiedzający korygował wskazania swojego zegara podróżnego tak by był z nimi zgodny, tak mi się wydaje...

Dobra Titanic zatonął, idę spać... Za każdym razem gdy oglądam ten film mam jednak nadzieję, że nie zatonie... :unsure:

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I cylinder o średnicy 1.3mm...

 

Nie wątpię, że Ciebie stać, ale czasem w sklepie pan nie wie co sprzedaje. Jeśli zegary stryja wskazywały taki sam czas i było ich co najmniej dwa, to odwiedzający korygował wskazania swojego zegara podróżnego tak by był z nimi zgodny, tak mi się wydaje...

Dobra Titanic zatonął, idę spać... Za każdym razem gdy oglądam ten film mam jednak nadzieję, że nie zatonie... :unsure:

Miłej nocy.Na sen proponuję obraz, czy na Titanicu były zegary , które być morze jeszcze titktaknikują. Pora na Dobranoc, jasno księżyc świeci .Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, ZATONIE! Nie oglądaj dalej, zatonie i już. Zawsze tonęły...

A u Stryja zegary wskazywały stryjowy czas, bratanek (siostrzeniec) miał własny. Ta delikatna cząstka niezależności pobyt czyniła milszym  :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fibo, w ramach rewanżu (wiesz za co), znalazłem Ci prawdziwego producenta Twojego kareciaka, tego poniżej. Mało tego, masz w domu do niego oryginalny mechanizm tylko w innym zegarze, trzeba tylko zamienić sam mechanizm i wahadło, tarcza i podkład są w nim oryginalne i będziesz miał stan pierwotny i jednocześnie niezwykle rzadko spotykanego kareciaka tej firmy. Dodam tylko, że w oryginalnym zestawie pokazanym na rycinie ma wahadło kompensacyjne. Skan tej strony dam Ci za dwa dni w prezencie gwiazdkowym. :)

 

 

post-28411-0-91026700-1387751784_thumb.jpg 

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś wytrzymam, ale Monopol się upasie! Marian, dziękuję, przebierając nogami ubieram choinkę  :)  :)  :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.