Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
janekp

Zegary podróżne, kareciaki i nie tylko

Rekomendowane odpowiedzi

post-28411-0-29626800-1387883649_thumb.jpg

 

Dodatkowe informacje masz w domu.  :) 

"Lexikon"     Hans-Heinrich Schmid. 

Tom2 str. 159.   


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to i obudowa po Haucku, ale jednak nie taka sama co na zalaczonej reklamie.

Najbardziej rozni sie dolem ale i w kilku innych szczegolach.

Wiemy, ze rysunki z takich reklam nie sa dokladne, z drugiej strony nie mamy nic innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądnąłem setki takich "podobnych" przez ostatni rok, roczniaków i mantle. Zawsze dobrze wyglądały z odległości metra, ale po wpatrzeniu- drobne elementy były z innej bajki. Tu jedyna różnica, to krótsze nóżki. Jednak aplikacje są te same. Amfora- to samo. Tych cholernych amfor już znajdowałem rzeszę całą, jak się na nie moda zrobiła, to nawet w kiblu by je stawiali. Ale szczegółami się różniły mocno, bo artysta jest artysta na przestrzeni wieków również. Musi coś od siebie zrobić, żeby się różniło. W zegarze z Lexykonu IMHO ta sama ręka wykonała projekt. Jest to moim zdaniem obudowa stosowana przez Haucka.

Dżingl bells, dżingl bells, lalalalala  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No  no  Hauck  i  jeszcze  semester (200 Tage).

Piekny  Ci  on  Fibo.


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze masz komplet - mech i wahadlo do Haucka i bedziesz zamienial?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam. Ale na razie nie wiem co postanowić, bo mam całego, ślicznego Haucka z oryginalnym, cieniuteńkim szkłem. Komplet bez braków, nawet gotować potrafi... I żal mi go rozpruć. Mam też Louvra Haucka ze stemplami z tyłu... Raczej również nie do ruszenia. Różni się o jeden numer z takim samym na NAWCC.

Paradoksalnie- tuż przed moim powrotem do PL, pojawił się w UK właściwy mechanizm z wahadłem kompensacyjnym, bez tarczy, korony i szkła, za umiarkowane pieniądze i ... nie wziąłem! Nie chciałem przeginać  :angry:. Wykazałem się rozsądkiem  :wacko:.

Kolejny króliczek do gonienia. Ale wiadomo, na co polować  :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....pojawił się w UK właściwy mechanizm z wahadłem kompensacyjnym, bez tarczy, korony i szkła, za umiarkowane pieniądze i ...

Kolejny króliczek do gonienia. Ale wiadomo, na co polować  :).

To chyba najwlasciwsza droga.

Nie kusi Cie aby zostawic jak jest? Ten skladak zostal dobrze zrobiony... i wyglada.

Bo pozniej trzeba bedzie znalezsc kilka czesci i zlozyc GB. Next challenge!

Nastepne 2, mozna tego nie ogarnac. Ale satysfakcja jest przednia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej tak zostanie, do czasu odnalezienia mechanizmu. Bardzo mi się podoba jak jest, więc nie ma bólu. Ja zresztą jeszcze jeden trop chcę sprawdzić, pośpiech niewskazany. 

Dobrych Świąt!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to mój najnowszy zegar (ma się rozumieć, że budzik ;)  kareciak firmy Union Clock Furtwangen., dotarł do  mnie dzięki uprzejmości Dascoli. Niewiele jest na rynku  zegarów tej firmy, produkowano je głównie na rynek amerykański i angielski. Zachwycił mnie w nim kształt obudowy, piękne ornamenty i zdobienia. Firma UCC słynęła z pięknych obudów  budzików. Zgodnie z radą Franka  przeczyściłam ją tylko benzyną i lekko wypolerowałam. Mechanizm oczywiście pójdzie do czyszczenia, ale wykazuje wyraźne oznaki życia (chodzi  dzwoni)

Podejrzewam, że będzie to najstarszy  z moich budzików. Mam jednak problem z ustaleniem  roku produkcji.

Z sygnatury na tarczy i mechanizmie (UUU) wynikałoby że  pomiędzy rokiem 1885 a 1894 (jak pisze Schmidt) natomiast nie pasuje mi do tych lat niklowana płyta.

Może było tak, że już po roku 1900 korzystano z wcześniejszych sygnatur. Firma działała do 1910.

A jak Wy myślicie? Skoro nikt nie wiedział postanowiłam zapytać w muzeum w Furtwangen, i tam niestety nihil novi. Dr Johannes Graf podejrzewa (jak i ja), że zapewne starą sygnaturę (UUU) używano już po 1894 roku, choć zarejestrowana była juz nowa.

Moja babcia mawiała - "kto szuka, ten znajdzie". No i się udało. Przeglądając katalog Junghansa z 1891 znalazłam  dowód na to, iż już przed 1900 rokiem niklowano. Junghans miał  również w swej ofercie z tego czasu budzik (model Victorina) w bardzo podobnej obudowie jak mój UCC .  A to daje mi pewność, że faktycznie pochodzi z lat pomiędzy 1884-1895 i jest moim najstarszym budzikiem.

post-44620-0-67687700-1389428617_thumb.jpg

Edytowane przez kasiaMF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję temat kareciaków ,bo to bardzo ciekawa grupa zegarów i nie za bardzo jest gdzie je umieścić ;) te z funkcją dzwonienia,upchano w budzikach,a zasługują na swoje miejsce .

Ostatnio nabyty od Dascoli na spotkaniu w Wołowie a w zasadzie "wymuszony"bo przywieziony został w celu wymiany szkieł :D cieszy mnie bardzo ,bo posiadałem jedynie blaszaki Junghansa i Set Thomasa.

Sygnowania żadnego ,tylko na przystawce balansowej Made in Swizeland więc pochodzenie niepewne.kareciak%20prz%C3%B3d.JPGkareciak%20prz%C3%B3d%20skos.JPGResize%20of%20DSCF1452.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sympatyczny. Teraz się dowiaduję, że w Wołowie dochodziło do jakichś tajemniczych wymian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko znaleźć wykonawcę szybek ;) bo inaczej trzeba się będzie uczyć szlifowania szkła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem już nic nie kupować... wystarczy tego... ale on na mnie tak patrzył i chciał do brata...

 

post-27317-0-89119000-1490206996_thumb.jpg

 

tu z bratem

 

post-27317-0-05678400-1490207034_thumb.jpg

post-27317-0-43317800-1490207058_thumb.jpg

post-27317-0-00444400-1490207082_thumb.jpg

post-27317-0-71544200-1490207105_thumb.jpg

post-27317-0-55753200-1490207139_thumb.jpg

post-27317-0-87060500-1490207166_thumb.jpg

 

i z resztą rodziny...

post-27317-0-75841000-1490207210_thumb.jpg

post-27317-0-61157800-1490207246_thumb.jpg

 

Bardzo lubię kareciaki i uważam je za kwintesencję zegarowej elegancji...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A który najważniejszy i najmądrzejszy? :)P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alex... 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem już nic nie kupować... wystarczy tego... ale on na mnie tak patrzył i chciał do brata...

 

attachicon.gifDSCN7344.JPG

 

tu z bratem

 

attachicon.gifDSCN7339.JPG

attachicon.gifDSCN7340.JPG

attachicon.gifDSCN7341.JPG

attachicon.gifDSCN7343.JPG

attachicon.gifDSCN7345.JPG

attachicon.gifDSCN7346.JPG

 

i z resztą rodziny...

attachicon.gifDSCN7351.JPG

attachicon.gifDSCN7349.JPG

 

Bardzo lubię kareciaki i uważam je za kwintesencję zegarowej elegancji...

PO  co  Ci  tyle  tych złomów  ;)  :D  :lol:  ;) !!!!!Przecież  one  nie  są  praktyczne,weźmiesz  go  w  podroż... :D


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo one kosztują duży piniądz... Poza tym podróżuję z nimi wszystkimi, żeby wiedzieć która jest godzina...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale piniądze lepiej trzymać w skarpetkach...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak  ,Tak  Grande  Sonerie  itp.Ja  zadowalam  się  mniej  kosztownymi  zabawkami .Ale  popatrzę na  strychu  może  coś  się  znajdzie...


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak  ,Tak  Grande  Sonerie  itp.Ja  zadowalam  się  mniej  kosztownymi  zabawkami .Ale  popatrzę na  strychu  może  coś  się  znajdzie...

 

Czekaj, czekaj. Zadowalasz się mniej kosztownymi zabawkami ale te drogie grande sonerie trzymasz na strychu?  :lol:  :lol:  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem już nic nie kupować... wystarczy tego... ale on na mnie tak patrzył i chciał do brata...

 

attachicon.gifDSCN7344.JPG

 

tu z bratem

 

attachicon.gifDSCN7339.JPG

attachicon.gifDSCN7340.JPG

attachicon.gifDSCN7341.JPG

attachicon.gifDSCN7343.JPG

attachicon.gifDSCN7345.JPG

attachicon.gifDSCN7346.JPG

 

i z resztą rodziny...

attachicon.gifDSCN7351.JPG

attachicon.gifDSCN7349.JPG

 

Bardzo lubię kareciaki i uważam je za kwintesencję zegarowej elegancji...

Hm, zaiste  są bardzo wytworne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.