Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tomles222

Riseman czy Mudman ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy kijowy? Jakoś z tym żyję i nie daje mi się to we znaki, fakt, że w porównaniu do casio awg-101-1aer ( http://zegarownia.pl/zegarek-meski-casio-g-shock-awg-101-1aer?gclid=CPHc-JbglrgCFYZe3godx3YArA  ) jest ,,bardziej plastikowy'' i co za tym idzie, bardziej sztywny. Wszystko kwestia przyzwyczajenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po czterech latach pasek w moim Risemanie się rozpadł, ale na szczęście nowy nie jest drogi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc "jednorazówka" nie miałem na myśli słabej solidności tego zegarka, o to nie masz co się martwić. ;) Chodziło mi po prostu o obchodzenie się z zegarkiem bez sentymentów, a niska cena temu sprzyja. :)

Ja ze swoim też się nie cackam, tylko u mnie działa to inaczej. Im mniej oszczędzam zegarek (a on wytrzymuje) tym większym darzę go sentymentem, bez względu na cenę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanie odnoście kalibrowanie GW-9200 . Jeśli np skalibruje mu godz     ( czy coś takiego ) , to na następny dzień znowu musze mu to kalibrować czy ten sygnał z tych zegarów atomowych jest aktualny przez cały czas w risemanie ?? I nie tylko przy godz. również przy termometrze itp /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Synchronizacja czasu odbywa się automatycznie (w nocy) i nie wymaga Twojego udziału. Jeśli nie uda mu się złapać sygnału, to po prostu trzyma czas z dokładnością kwarcową. Synchronizację można też wyłączyć całkowicie i zupełnie normalnie używać zegarek - będzie wtedy przyśpieszał o kilka-kilkanaście sekund miesięcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O 3 nad ranem się aktualizuje godzina, w razie niepowodzenia zegarek robi drugie podejście około 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeżeli nie złapie albo złapie to skąd wiem że to jest ten najdokładniejszy czas z ty zegarów atomowych .. czytałem twoją recenzję i tam coś gościu pisał że musi być L2, L3 coś takiego ... nie pamiętam dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po udanej synchronizacji na ekranie pojawia się odpowiednia ikonka, a jej brak oznacza, że ostatniej nocy nie udało się złapać sygnału (a dokładniej mówiąc w ostatniej "sesji"). Poza tym w każdej chwili można sprawdzić godzinę i datę ostatniej synchronizacji zakończonej powodzeniem.

 

L1, L2, L3 to jakość odbioru sygnału - widoczne jest to w trakcie synchronizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha . kurde nie wiem jak tutaj u mnie w świętokrzyskim trochę pagórków jest chociaż mieszkam 30 km od gór świętokrzyskich . Nie wiem jak tu będzie z łapaniem sygnału .

Trochę roboty z tym będę miał zapewno ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roboty nie będziesz miał, bo to działa automatycznie. :) Problemów z odbiorem też raczej nie powinno być - chyba że np. mieszkasz w gęstej zabudowie i jakiś duży obiekt przesłania Ci kierunek "na zachód". To od wielu czynników zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam na wsi :) Nie ma tu żadnych dużych obiektów .. no ale nie wiem jakie obiekty masz na myśli .. jedyne co jest duże i na zachód to dom sąsiada ;) jakieś 20 m ode mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wobec tego nie powinieneś mieć najmniejszych problemów z odbiorem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. jeszcze tylko przymiarka za niedługo i jak będzie dobrze to kupie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś tam kiedyś wspominał że  riseman to gów*o bo po miesiącu zaczęła parować szybka .. jak to z tym jest ,,. czy to był czysty przypadek ?? no i jeszcze chciałem wiedzieć odnośnie tej recenzji Lestafa . Tam gościu pisał że słaba czytelność jest w risemanie .. Chętnie poczytam waszysz odpowiedzi na ten post :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parowanie może przytrafić się w każdym modelu, ale najczęściej zdarza się w Mudmanach (głównie tych starszej generacji) oraz w GX-56.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nic mu nie można zarzucić pod tym względem. Może chodziło o negatyw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno chodziło o negatyw. Ja ma negatyw ale mi on pasuje. To raczej kwestia gustu. Wyżej masz moje zdjęcie jak to wygląda w negatywnie. Oceń.

 

Wysłane z białego GT-I9300 :-D

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parowanie to temat rzeka. Było sporo tego na forum. Mój g7700 też raz mi zaparował. Ale to było na nartach i chyba ze względu na dużo różnice temperatur. Dostał śniegu i już. Potem nie było żadnych takich przypadków. Podobnie jak nie wpłynęło to na funkcjonowanie zegarka. Także raczej się nie martw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś nadal rozglądał się za ryśkiem, to właśnie pojawił się na bazarku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki .. dziadyga na bazarku czyli gdzie ? :D    Jeszcze mam pytanie odnośnie paska bo na tym zdjęciu on tak odstaje na górze (pewno jak w każdym zegarku ) no ale na dodatek że mój nadgarstek jest chudy to będę musiał go spiąć jeszcze bardziej . i teraz pytanie czy ten pasek tak będzię odstawał czy ta szlufka czy jakoś tak się to nazywa jest ruchoma i mogę sobię ją przesunąć i pasek nie będzię mi odstawał ??   Picture065.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ruchoma, przesuniesz sobie gdzie będziesz chciał.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.