Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość awi

Sprzedaż używanych zegarków na giełdzie?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość awi

Mam pytanko, czy istnieje jakaś "giełda zegarków" (słyszałem tylko jednej kawiarence w Łodzi) lub coś w tym stylu, na której można sprzedać/kupić używane/nowe zegarki od i dla prywatnych/handlarzy?

 

I czy dzieje się to regularnie, np co kwartał?

 

Dziekuje za wszelkie informacje

 

Pozdrawiam

awi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Tej odpowiedzi sie spodziewałem...nie pytałbym gdybym coś znalazł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej odpowiedzi sie spodziewałem...nie pytałbym gdybym coś znalazł

Zamiast się spodziewać kliknij na to Google (odnośnik). To że nie znalazłeś to nie znaczy że nie ma.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Przepraszam bardzo! Sądziłem...i błędnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Ale mi chodzi o specjalne giełdy dla zegarków. Ja znam takie coś z Niemiec tzw "Uhrenmesse" (targi zegarkowe) i tam się poszło po zegarki (używane/nowe) od prywatnych lub handlarzy i nie dodatkowo po dywany i czajniki...czy takie coś może istnieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na każdej giełdzie staroci jest też giełda zegarków, takich tylko zegarkowych giełd jak niemieckie Uren Börse to chyba nie ma, z tego co wiem.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

I oto mi chodziło. Dokładnie o "Uhrenbörse" myślałem. Jest ich często i w kilku miast i tego mi tutaj brakuje bo jest mnóstwo zainteresowanych a jedyna droga to internet lub po znajomościach...i to trochę szkoda.

 

Nie sádzisz (jak moge), że taka "Uhrenbörse" by się przyjęło? Myślałem, pare miesięcy temu o tym aby coś takiego spróbować z organizować. Teraz jestem do końca sierpnia zajęty ale może to pomysł wart przemyślenia..

 

Może nawet przy pomocy tego klubu..przy spotkaniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie sádzisz (jak moge), że taka "Uhrenbörse" by się przyjęło? Myślałem, pare miesięcy temu o tym aby coś takiego spróbować z organizować. Teraz jestem do końca sierpnia zajęty ale może to pomysł wart przemyślenia..

Może nawet przy pomocy tego klubu..przy spotkaniach

Pomysł na pewno wart przemyślenia, chociaż biorąc pod uwagę stale zmniejszająca się ilość sprzedających zegarki na giełdach staroci trudno tu być pewnym sukcesu. Trzonem takich giełd zegarkowych są handlarze, oferujący duże ilości używanych zegarków, poszczególni posiadacze kilku zegarków to margines, a to czy udałoby się zebrać jakąś znaczącą liczbe takich handlarzy u nas to jest zagadka. Trzeba by pewnie przeprowadzić jakieś badanie rynku...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Pewna racja w tym jest. Ale startować można gdzieś w mniejszym gronie. Jak by się osoby tu zainteresowały, które i tak tu sprzedają i kupują, co mozna od razu połączyć z tymi handlarzami stád i dołożyć tak samo części & akcesoria do zegarków. Sądzę że im wiecej osób o tym wie tym bardziej to grono i zainteresowanie może rosnąć.

Nawet z takimi handlarzami "szarymi" którzy sprzedają oryginały w komplecie np ściągnięte skądz. Nawet nie ma za bardzo "jubilerów" w Polsce którzy by używane zegarki mieli z górnych półek lub vintage etc...prócz Antlantica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbować zawsze można, tylko że w niewielkim gronie trudno nazwać to giełdą, dlatego u nas połączone to jest zazwyczaj z giełdami staroci. Zebranie pasjonatów na jednej kanapie to jeszcze nie jest to o czym ja mówię. :) Organizując takie coś, trzeba się liczyć z kosztami, za darmo nie ma nic, a wydatki muszą się chociaz zwracać. Giełda taka musi mieć co najmniej pomieszczenie wyposażone w miejsca dogodne do wystawiania zegarków, do tego reklama i marketing też kosztuje, normalnie pokrywa się to z wynajmu tych poszczególnych miejsc do handlowania, no ale musi ich być wykupionych wystarczająco dużo żeby nie było straty.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Kontakty aby jakieś miejsce, z wyposażeniem za nie wielka cenę z organizować, to bym prawdopodobnie miał. Nawet w różnych miastach. Marketing lub reklamę mogłoby być ża pomocą, w necie, tego klubu. Jak chodzi o drukowaną reklamę...to nie wiem czy jest taka trzeba na początku...giełdy i tak każdy szuka w necie.

 

Pytanie raczej, co juz zaznaczyłeś, czy osoby lub handlarzy, nawet stąd, byliby zainteresowani i czy ma to sens dla tych co chca sprzedac np jeden zegarek? Ale nawet w tym przypadku mozna zaczac np - wymyślam - z grupa osob ktorzy nawet jeden zegarek chcieliby sprzedac. Nawet jak na jednym stole lezy 50 zegarkow od 40 roznych osob...tu nie ma roznicy. Chodzi o sam fakt ze mam mozliwosc sprzedania "twarzą w twarz", macać tego co mnie interesuje, po watku o zapytaniu o konkretnym modelu sie dowiedzieć że za tydzień może być na tej "giełdzie" i go sobie obejrzyć/kupić lub zamienić i sie przy tym wymienic pytaniami / wiedza itd...Bo to nasze grono, na początek, wydaje mi sie być dość duże. Ci zainteresowani zegarkami i kupnem/sprżedazy są i tak tu...tylko nie na żywo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry, tylko czy realny do zrealizowania? W przypadku klubowiczów rolę takiej giełdy pełni forumowy bazarek. Oczywiście, że dużo lepiej byłoby móc obejrzeć zegarki na żywo, mieć wybór itd, ale zorganizowanie takiej giełdy nastręcza wiele trudności


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Nic nie jest łatwe, to prawda. Aczkolwiek gdyby było po prostu miejsce i powiadomienie dnia & godziny, to najtrudniejsze bedą emocje gdyby nikt nie przyszedł.

Gdybym wiedział ze takie coś istnieje to bym tu nie pisał tylko by tam bywał.

Ale trochę pracę związane z tym są..bez wątpienia. Dlatego nie warto na początku myśleć o miejscu EXPO tylko pomieszczeniu które pozwala się po prostu wymienić. Jestem przekonany (może moja naiwność) ze po jakimś czasie liczba osób rośnie a miejsce sie zmieni...ale moge sie owszem mylić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy, taka giełda odbędzie się w grudniu w Warszawie hotel Gromada.

 

http://www.warsawwatchfair.com/#!przydatne-informacje/c1qwm

 

Jako osoba bywająca na wielu niemieckich giełdach specjalistycznych osobiście twierdzę, że organizatorów poniosło i z wpisowym dla handlarzy i cenami dla profesjonalnych kupców którzy będą chcieli wejść przed innymi osobami (takie praktyki w Niemczech od dłuższego czasu niedopuszczalne, za 50 euro w Monachium nie wejdziesz przed innymi)ale skoro skalkulowano, że u nas musi być dwa razy drożej to mogę ten optymizm organizatorów przyjąć do zrozumienia, chociaż cena "zwykłej" wejściówki w cenie monachijskiej :). Czyli taka giełda będzie w Warszawie i ponoć Klub ma z tym też coś wspólnego.

 

Od jutra giełda w Bytomiu, zegarków tam nie brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku, myślę, że Kolega Awi ma na myśli coś bardziej "swojskiego", bez zadęcia


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to jest cos w rodzaku targow. Moze zle zrozumialem intencje kolegi awi911 ale chodzi tu chyba o cos z rynku prywatnego jak np tu http://www.uhrensammlermarkt.ch/fotogalerie.htm


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę jest taka giełda, to zobaczymy wkrótce jak to u nas będzie wyglądało.

 

A takie spotkania "twarzą w twarz" gdzie na stole leży czasem kilkadziesiat zegarków to bywają u nas na spotkaniach tzw. podstolików. Czsem coś tam jest sprzedane, czasem kupione, ale giełda na pewno to nie jest.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Dziekuje za tę informacje i to z cenami to faktycznie niezłe. Czy to pierwszy raz taka "giełda", bo pierwszy raz słyszę? Ja na pewno tam zajrze.

 

Ale czekać aż do Grudnia to trochę długo...dlatego nadal jestem ciekawy czy osoby tu nie sądzą że to by miało sens, nawet mniej profesjonalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Tomku, myślę, że Kolega Awi ma na myśli coś bardziej "swojskiego", bez zadęcia

Dokładnie...nie potrzebne są fajerwerki i kawke z porcelany rosenthala, ale to o czym ty i '70 mówią...i troche częściej. Ja na pewno bym sie pisał na takie spotkania. Ale pytanie czy wart wysiłku lub bardziej wart do zakopania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadal jestem ciekawy czy osoby tu nie sądzą że to by miało sens, nawet mniej profesjonalnie?

 

Miałoby, gdyby ktoś podjął sie zorganizowania


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie spotkania mają sens i się odbywają ale dla nas chyba jeszcze za wcześnie. Piotr pisał o podstolikach i to dobry początek. Może w ramach corocznych spotkań zorganizować taką "giełdę", i być może byłaby mniej komercyjna i bardziej kameralna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze gdyby odbywalo sie to raz do roku w okolicach centralnej Polski i w jakims sensownym terminie (np. wiosna lub jesien) to wiele osob pewnie byloby zainteresowanych, zeby odwiedzic takie miejsce.

 

Miałoby, gdyby ktoś podjął sie zorganizowania

Moze warto by w to wmanewrowac Zarzad KMZiZ ? :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Byłem w trakcie odpisania na post "chronofil" kiedy juz doszły odpowiedzi innych

 

 

Ok - to teraz rodzą się pytania, jak:

 

- Jakie duże powinno być to miejsce na początek?

- w jakim mieście zacząć - w Wawie bo tu najwiecej osób jest i logistycznie lokalizacja

to ulatwia czy moze gdzies indziej?

- sądże że na początku nie ma co myślić o platnosc za wstęp, bo to się wiąże prawnie i

podatkowo dlaczego powinna być impreza zamknięta, dla np zarejestrowanych czy coś

w tym stylu - moze ktoś się zna w tym temacieq

 

Reszta to informacja w tym forum / data. Koszty dla sali to na razie inny temat bo sadze ze sa tu osoby które maja możliwości / kontakty lub cos podobnego (zalicze sie tez do nich) aby moc pomoc w organizacji miejsca.

 

Początki mogą być troche trudne ale sadze wart próby...z pomocą moze jeszcze innych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Mysle, ze gdyby odbywalo sie to raz do roku w okolicach centralnej Polski i w jakims sensownym terminie (np. wiosna lub jesien) to wiele osob pewnie byloby zainteresowanych, zeby odwiedzic takie miejsce.

 

 

Moze warto by w to wmanewrowac Zarzad KMZiZ ? :)

To oczywiście byłoby bardzo pomocne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.