Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość awi

Sprzedaż używanych zegarków na giełdzie?

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście uważam, ze jak ma to być dla pasjonatów to na początek jedna izba w jakiejś kawiarni jest wystarczająca, taki ogólnopolski sprzedażowy "podstolik" i raczej Warszawa, można by to połączyć z wizytą na Kole, optymalnie niedziela. W Hamburgu profesjonalna giełda odbywa się na terenie wielkości szkolnej sali gimnastycznej i często są duże luzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" może warto w to wmanewrować zarząd " - słucham, że co ?

 

Jest wiele giełd, komputerowe, samochodowe, kwiatowe itp. Jeśli komuś bardzo brakuje giełdy "zegarkowej" to może ją stworzyć, zorganizować i prowadzić, ale proszę bez wmanewrowywania w to zarządu.

 

Stowarzyszenie działa w oparciu o zapisy statutu, a w statucie nie ma mowy o czymś takim jak giełda. Polecam zapoznanie się z tym dokumentem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że nie mamy nic wspólnego z grudniową giełdą i podpieraniem się Klubem w rekrutacji potencjalnych wystawców?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" może warto w to wmanewrować zarząd " - słucham, że co ?

Nikt nie napisal, ze zarzad mialby to zorganizowac.  Mowa jest o wsparciu w organizacji. Poki co to narazie nie wykrystalizowala sie formula takiej "gieldy". Ja rozumiem, ze nie chodzi tu o typowy handel wszelka starzyzna jak na pchlim targu tylko impreza z wejsciowkami dla odwiedzajacych i oplatami dla wystawiajacych. Cos w rodzaju targow vintage, gdzie zegarki moznaby obejrzec, wymienic, kupic lub sprzedac. Chyba, ze zle zrozumialem intencje Autora tematu. Jezeli mialoby to byc typowe otwarte kolejne "targowisko" to rzeczywiscie byloby to przedsiewziecie typowo komercyjne i wowczas KMZiZ powinien trzymac sie od tego z daleka :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

§ 6 Działania Stowarzyszenia

Stowarzyszenia realizuje swój cel poprzez działalność obejmującą:

 

Punkt 10

 

umożliwienie członkom Stowarzyszenia i innym zainteresowanym osobom wymiany kolekcjonerskiej

 

Po to są giełdy kolekcjonerskie

 

§ 20 Działalność gospodarcza

 

Punkt 14

Działalność związana z organizacją targów, wystaw i kongresów (PKD 82.30.Z)

 

Targi zegarkowe to co? nie giełda kolokwialnie rzecz ogarniając?

 

 

Rozumiem, że nie mamy nic wspólnego z grudniową giełdą, o przepraszam Targami (na zachodzie to zwykłe tematyczne giełdy) i podpieraniem się Klubem w rekrutacji potencjalnych wystawców w trakcie zagranicznych wydarzeń?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym, zeby na takiej imprezie obok zegarkow nie znalazla sie wata cukrowa i uzywane opony ;) Tylko. zeby raz do roku ludzie handlujacy i interesujacy sie zegarkami mogli wymienic sie pogladami, pokazac kolekcje, kupic lub sprzedac uzywany zegarek. Tak, zeby obejmowalo to szersze grono niz podstoliki lub to forum, a jednoczesnie nie mialo charakteru targow typowo komercyjnych. Tak jak pokazywalem to w linku w swoim pierwszym poscie. 


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak już, to powinna być właśnie giełda komercyjna, jedynie to może skusić ludzi handlujących zegarkami spoza Klubu. Po co tworzyć kolejne spotkanie Klubowe, powymieniać się zegarkami można przecież przy okazji tych spotkań co już są organizowanie w Warszawie. Wystarczy np. poszerzyć o giełdę  program nieformalnego spotkania, które zwyczajowo corocznie jest organizowane dzień przed Walnym Stowarzyszenia itp.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle, ze pomimo tego, ze roznie uzywamy slowa "komercyjnie" to myslimy o tym samym :) Bo nie chodzi tu o zorganizowanie kolejnych targow (komercyjnych) z wystawcami, hostessami i calym tym "blichtrem, jak i nie o to zeby KMZiZ otworzylo targowisko (gielde, rowniez komercyjna) z mydlem i powidlem, gdzie kilka osob przy okazji sprzeda jakies zegarki, a Klub bedzie inkasowal (co tydzien, czy miesiac) tzw. placowe :). Mam na mysli przeniesienie idei funkcjonujacego na forum "bazarku", "co nowego w kolekcji", "czesci, zegarkowych", "literatury zegarmistrzowskiej" itd. raz do roku ze swiata wirtualnego do swiata realnego, rozszerzajac to, wlasnie o szerokie grono ludzi, ktorzy nie sa skupieni wokol tego forum, a zyja "z zegarkow" lub zegarkami i w pewnym sensie bylaby to tez impreza komercyjna ale wylacznie okolo zegarkowa :) Jasne, mamy bazarek, portale aukcyjne itd. tyle tylko, ze nie wszyscy, ktorzy interesuja sie zegarkami funkcjonuja w internecie (jako przyklad moge podac mojego ojca, ktory zegarki wyszukuje na jakis gieldach staroci ale nigdy nie kupil niczego na allegro i mysle, ze na tego typu imprezie bardzo chetnie raz do roku by sie pojawil)

Uwazam, ze tego typu impreza jak najbardziej zasluguje na wsparcie przez KMZiZ od strony organizacyjnej, prawnej, lokalowej, medialnej itd. w zakresie w jakim to jest mozliwe. No, a stanowisko Zarzadu juz poznalismy powyzej, ktory z miejsca zabetonowal sie i w malo dyplomatyczny sposob odeslal mnie do zapisow statutu, ktorych nawiasem mowiac sam chyba nie znal, bo gdyby te zapisy nie pozwalaly na cos takiego to forumowego bazarku juz dawno nie powinno tu byc :)

Z mojej strony to tyle w tym temacie, bo mnie akurat ten temat najmniej dotyczy, poniewaz ja akurat mam to szczescie, ze moge w tego typu imprezie uczestniczyc przynajmniej 2 razy do roku, a do Polski raczej wylacznie z tego powodu nie przyjade :(


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

@ 70': dokładnie o taki rodzaj spotkań mi chodziło. Żadne targi tylko rodzaj "pod stolikiem" w formie trochę "rozbudowanej"

 

Może zaproponuje że ja się najpierw rozejrzę, co do możliwych miejsc - może uda się coś fajnego za symboliczną kwotę lub mniej znaleść - a potem porozmawiamy czy jest zainteresowanie ze strony forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Bardzo fajna idea. Oby wypaliła.

W 100% wpisuje się w działalność statutową klubu.Nie rozumiem wypowiedzi członka zarządu - skarbnika Eugenisza Szweda.

Lokalne podstoliki, na których bywa kilka lub kilkanaście osób z danego regionu, nie załatwiają sprawy.

Spotkania, co chyba naturalne, powinny się odbywać w siedzibie stowarzyszenia w Warszawie lub w jakiejś sali wynajmowanej przez stowarzyszenie na terenie Warszawy. W cale nie musi to być jakaś reprezentacyjna lokalizacja, bo nie to jest najważniejsze w takich spotkaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lokalne podstoliki, na których bywa kilka lub kilkanaście osób z danego regionu, nie załatwiają sprawy.

Jakiej sprawy?

Podstoliki wyglądają przykładowo tak:

Odnośnik 1

Odnośnik 2

No a ten podstolik ogólnokrajowy, też tak ma wyglądać? Przecież przy większej ilości chętnych nie da rady podobnie, czyli wszyscy wykładają się na jednym stole i każdy sobie ogląda co chce. Ja sobie czegoś podobnego nie mogę nawet wyobrazić. Tutaj powinno już być pomieszczenie specjalnie do tego przygotowane, ze stołami osobnymi dla każdego wystawiającego swoje zegarki, do tego jakieś niewielkie zaplecze tez by się przydało.

 

Spotkania, co chyba naturalne, powinny się odbywać w siedzibie stowarzyszenia w Warszawie lub w jakiejś sali wynajmowanej przez stowarzyszenie na terenie Warszawy. W cale nie musi to być jakaś reprezentacyjna lokalizacja, bo nie to jest najważniejsze w takich spotkaniach.

Taa... Siedziba adresowa Stowarzyszenia znajduje się w Muzeum Techniki w Warszawie, które obecnie tnie koszty i mamy problemy z wynajęciem tam sali nawet na warsztaty zegarmistrzowskie, które akurat obecnie ruszyły.

Poczekajmy aż kolega awi911 zaproponuje jakąś lokalizację, zobaczymy ilu będzie wtedy chętnych, bo to dopiero da jakieś pojęcie o tym jak trzeba będzie tu podejść do organizacji. Spotkanie kilkunastu kolegów może wyglądać tak jak podstolik... ale czy to będzie giełda?


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Ogólnopolską giełdę można połączyć z corocznym spotkaniem KMZiZ - w dzień planowanego spotkania np. przed wykładami, albo dzień wcześniej w ramach tzw. nieformalnego spotkania.

Takie giełdy mogłoby być tematyczne - np. w danym roku zegarki z komplikacją alarmu, w innym ze wskaźnikiem rezerwy chodu na tarczy itp.

Jeśli chodzi o lokal, to uważam, że powinno go zorganizować stowarzyszenie. Czekanie na to, że któryś z forumowiczów zaproponuje jakąś lokalizację jest stratą czasu. Stowarzyszenie samo może wziąć sprawę w swoje ręce (dążąc do realizacji założonych celów statutowych :)) i zorientować się, czy cała inicjatywa jest potrzebna oraz czy ma szansę na realizację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma sens? - TAK

Czy będą chętni? - myślę, ze więcej niż myślimy.

 

grono jest szerokie, ludzie w pl kupują dziwnie pewnie setki zegarków. pytanie jakie sa koszty (poza wynajęciem sali) - gablotki, ubezpieczenie i 100 innych rzeczy o których pewnie jeszcze nie wiemy. Trzeba by zasięgnąć info u kogoś kto organizuje takie targi / wystawy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.