Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ptaku

Fortis Colors

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam do ogladania

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z prezentacji wnioskuję, że kolega jakoś słabo zadowolony z fortisa :P to czemu kupował ?

 

cena faktycznie "kosmiczna" w stosunku do tego co dostajemy, spodziewałem się jakiegoś zestawu 3 pasków do wyboru i jakiegoś systemu z przekładanym zapięciem pomiędzy nimi. pudełko a raczej jego brak też nie zachęca do zakupu.

 

czekam na dalsze recki video ;) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupowal bo mu sie spodobal, ale staram sie byc obiektywny, zegar przeplacony, za 80 euro calosc bylbym bardziej nastawiony na +

ale nie jest tak zle Fortis zostaje ze mna traktuje go jako zegarek do pracy :)

 

Za tydzien bedzie pierwsza damka Tissot Equi-T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie troche dziwi, ze Fortis zdecydowal sie na japonski mechanizm a nie nawet jakas najtansze ETĘ :)


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie mnie to tez dziwilo, po zakupie zegarka nigdze nie moglem znalesc info o mechanizmie ( w papierach jest tajemnichy napis watchmodul C704), pogrzebalem troche w necie i g..... znalazlem. 

W koncu napisalem maila do Fortis z zapytaniem co siedzi w srodku, o dziwo dostalem odpowiedz dosc szybko

 

"Hi Pawel,

 
thank you for your enquiry.
It's miyota 2115.
We wish you a lot of fun with our FORTIS COLORS.
Your sincerely
 
FORTIS Peter Peter Team GmbH
i.A. Candy Hamiti"
 
Aha na zegarku nie ma napisu SWISS MADE :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak lubię Twoje recki i w sumie zegarkowo gust mamy podobny, to ten Fortis do mnie w ogóle nie gada. Nie nosił bym :unsure: Recka oczywiście bardzo fajna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym nosił, aż miło. Tylko nie za taką cenę, mimo iż zegarek wyjątkowo mi się podoba (w najlepszych 95%).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie gdzie kupiłeś tego Fortisa? Od pewnego czasu przymierzam się do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Jaspel
      Na sprzedaż leci jeden z nowszych wypustow Fortisa, jeszcze niespotykany u nas, genialny Marinemaster M-40 Serenity w kolorze przez producenta nazwanym Rockstone Gray.
       
      Bardzo wygodna koperta o średnicy 40mm i długości 43, grubości 12mm, w uszach 21mm.
       
      Szkło szafirowe, z niesamowitym zewnętrznym antyrefleksem - absolutny "brak szkła".
       
      Piękna i solidna luma na indeksach, wskazówkach I co niespotykane - logo producenta + ring dookoła tarczy.
       
      Solidna bransoleta za zapięciem wyposażonym w mikroregulacje "w locie" - na przycisk - bez użycia narzędzia.
       
      Pierwszy zakup 10.2022 r i od tego czasu biegną 24 msce gwarancji producenta.
       
      Stan zegarka określam na 9/10 - minimalne ślady użytkowania, widoczne głównie na śrubach od zmiany paska/bransy.
       
      Mechanizm na poprawnym chodzie, jest to autorska wersja sw200 a więc solidny i tani w serwisie wół roboczy.
       
      W komplecie wszystko co otrzymujemy od producenta, karta gw z instrukcją, pudełka, dodatkowe ogniwa, wkrętak do zdejmowania beansolety.
      Gratis - oryginalna guma Fortis kupiona za ok 700zl.
      Retail ok 15tys + 700 guma, ja poproszę 9499zl do jakich negocjacji. Płatność na konto lub revolut, ewentualnie odbiór Bydgoszcz i gotówka.
      Zapraszam, myślę że niezły rarytas na naszym podwórku!





























    • Przez Simon106
      Czołem wszystkim forumowiczom.
       
      Ostatnimi czasy oglądam sobie stare Fortisy i ogólnie zainteresowałem się bardziej marką (lubię piloty).
      Tajemnica to żadna, że akurat stare modele Fortisa Fliegera Cockpita są masowo podrabiane (szczególnie na E-bay-u z UK można trafić na całe podróby, zestawy podrabianych części tzw. Kit watch, dekle itd). Ewetulnie tzw. Lego watch - czyli mixy z częsci ori i fake.
       
      Sporo już się dokształciłem w zakresie różnic pomiędzy ori a fake przy tym modelu, ale nadal łatwiej kupić podróbę niż ori.
      Wiem, że na tym forum jest kilku fanów marki (w tym miejscu też podrwienia i podziękowania za merytoryczne wskazówki dla kolegi Rafała) dlatego proszę o opinie co do oryinalności zegarka ze zdjęć.
       
      Mnie niepokoi ten dekiel. Jakość, głębokość tłoczenia, jakość wzoru 3D logo korony Fortisa trąci jednak fakem.
      Jakie są wasze opinie?
       
      Z góry dzięki i pozdrawiam
       


    • Przez Simon106
      Dzień Dobry wszystkim forumowiczom,
      Z chęcią nabyłbym zegarek z lat 90: Fortis Flieger Cockpit.
      Interesują mnie wszystkie warianty tego zegarka (ale najważniejsze, żeby były to egzemplarze z WR 100 nie te z WR 50 (i przezroczystym deklem).
      Zależy mi też na tym, żeby zegarek nie był mocno zmęczony żywotem;-)
      Przykładowe foto w załączeniu.
      Zapraszam do kontaktu.
      Pozdrawiam
       

       
    • Przez sebster79
      Witajcie drodzy Forumowicze
       
      Mam możliwość zakupu jednego z dwóch opcji, bardzo różnych od siebie, w podobnej cenie,pełnej autentyczności i świetnym stanie
      obecnie posiadam zegarki automatyczne i kwarcowe, certine diver,steinhart ocean one,tissot solar ,bulova moon i fenix 6 pro szafir, ze względu na duża ilość sportu używam najczęściej fenix ale lubie zalozyc automatyczny zegarek w dni wolne,wakacje i wypady na nurkowanie zakładam divera,a fenix sprawdza się do monitoringu wszystkiego łącznie ze snem oraz nawigacja w górach ,posiadając wolne fundusze myśle nad zakupem dodatkowego czasomierza ,podobają mi się oba z lekka przewaga na taga, sportowa elegancja, a fortis to limitowana wersja zegarka który ma ciekawa historie za sobą ,zastanawiam się który będzie bardziej prestiżowy lepiej wykonany i praktyczniejszy , ewentualnie ,którego lepiej odsprzedam. Dziekuje z góry za wasze zdania i opinie
      ps; myśle ,ze po zakupie sprzedam albo bulova moon , lub tissota , ewentualnie stenka 


    • Przez Godless
      Zastanawiałem się niedawno, rozważając zakup Tissota - jakie jest Wasze zdanie na temat nowszych, tanich wynalazków ETA? Mianowicie:
      ETA C07.111 (odpowiednik ETA 2824-2) http://watchbase.com/eta/caliber/c07-111 ETA C01.211 (odpowiednik Valjoux/ETA 7750) http://watchbase.com/eta/caliber/c01-211 montowanych m.in. w nowszych Tissot Courtier oraz Tissot Seastar 1000, które z zewnątrz wyglądają bardzo przyzwoicie, a także Certinach i Hamiltonach.

      Kilka szczególnych różnic:
      c07.111 ("Tissot Powermatic 80"/"Certina DS Powermatic 80"/"Hamilton H-10") cyka z częstością 21600 bph, ETA 2824 = 28800; c07.111 (Tissot Powermatic 80) ma 80h rezerwy chodu, ETA 2824 = 40h; oba posiadają datownik i niektóre egzemplarze mają certyfikat chronometryczny COSC. Zarówno C01.211 jak i 7750 posiadają funkcję chronografu, datownik (7750 = day/date, C02.211 jedynie dzień miesiąca), 28800 bph;
      C01.211 posiada rezerwę 45h, 7750 = 40h;
      oba mechanizmy posiadają plastikowe elementy - 7750 jedynie części eksploatowane podczas użytkowania chronografu, natomiast C01.211 ma również chociażby plastikowy układ wychwytu (koło wychwytowe i kotwica; sic!), co chyba najbardziej mnie odpycha. Jak dla mnie serce mojego zegarka nie może być z plastiku... równie dobrze mógłbym nosić kwarc.

      Generalnie mam nastawienie podobne jak do homage'ów - musiałbym trafić na nie lada okazję, żeby kupić zegarek z ETA Cxx.xxx. A jakie jest Wasze zdanie?



      PS. Zdjęcia pożyczone z internetów.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.