Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zielinciech

Mechanizm - zegarek adidas

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm!

 

Posiadam taki zegarek: http://mzegarki.jesto.pl/fastgaleria/bigpic/2112.jpg (taki sam, ale inna kolorystyka).

Niestety przestał działać, a jest już po gwarancji. Na początku myślałem, że chodzi o baterię, ale zegarmistrz powiedział, że uszkodzony jest mechanizm i on nie naprawia takich rzeczy. Czy ktoś miał styczność z takimi zegarkami i wie, czy to jest "naprawialne", ile może kosztować naprawa i gdzie się udać? Ewentualnie, może ktoś podjął by się naprawy. 

 

P.S Zapomniałem dodać, że nie działa wskazywanie godziny, a stoper działa.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć co jest w środku, ale pewnie jakiś japoński mechanizm typ OS10. Wyjście numer jeden to wymiana całego mechanizm. Druga opcja to znaleźć zegarmistrza specjalizującego się w kwarcach, żeby najpierw zbadał co jest problemem i albo naprawi, albo wymieni cały mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jeżeli jest miyota podejżewam że tak to wymiana całego mechanizmu to koszt około 250zł dobry zegarmistrz z twojego miasta powinien sobie poradzić z wymianą mało kto to naprawia mechanizmy typu np 0s10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie taki mechanizm kupić i ile kosztują mechanizmy tego typu?

Sam zapewne nie kupisz takiego mechanizmu, ponieważ żeby wiedzieć co jest 'w środku' trzeba go otworzyć, a to lepiej zostawić dla zegarmistrza. Jeżeli stwoerdzi on, że jest w stanie naprawić Twoj zegarek, to problem z głowy (oczywiście za odpowiadnią cenę). Problem może pojawić sięwtedy, kiedy stwierdzi, że taki mechanizm jest np. nietypowy i bardzo ciężko jest go dostać. Wtedy albo udaj się do innego zegarmistrza, albo następnym razem zainwestuj nieco więcej i wybierz bardziej pewnego quartza, takiego jak Tissot, Atlantic itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki modowe nie są wyposażane w dlugowieczne mechanizmy. Imo odpuściłbym naprawę. Szkoda kasy. Dozbieraj i kup coś co jest zegarkiem a nie kolorowym dodatkiem do torebki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki modowe nie są wyposażane w dlugowieczne mechanizmy. Imo odpuściłbym naprawę. Szkoda kasy. Dozbieraj i kup coś co jest zegarkiem a nie kolorowym dodatkiem do torebki.

Zgadzam się. Jednak niektórzy wolą jak na tarczy napisane jest 'Hilfinger' albo 'Armani', wskazówki od 'chronografa' są już fabrycznie ustawione na wskazanie jakiegoś czasu, a w środku siedzi chinska jednorazówka.

post-64375-0-90256700-1376665034.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Gość zdzichu
      Przez Gość zdzichu
      Cześć
      Z pewnością jak zbieracie vintage to też macie swój ulubiony mechanizm. Ja pokochałem automaty felsy 
      Głównie za ich konstrukcję i to jakiej wysokiej jakości są


    • Przez bordakm
      Kupię mechanizm Felsa 400 w szczególności poszukuję koła zapadkowego i koła sekundowego





    • Przez jozek88
      Witam. Zakupiłem zegarek Epos Verso 1, z racji , że to.kij pierwszy automat(na pewno nie ostatni 🙂 ) mam kilka pytań, których z racji braku czasu i pospiechu nie zadałem w salonie. Jak dbać o taki zegarek? Co ile czasu powinien być oddany na serwis(jakies przepatrzenie mechanizmu itp.) Zegarek bede nosił sporadycznie, kilka-klikanascie razy do roku,  czy powinien być mimo to regularnie nakrecany czy w okresie nieużytkowania nie pracowac? Wgl ile takie zegarki się nakreca? Do zdecydowanego oporu czy już przy cięższym kreceniem koronki to jest max? Sory za podstawowe pytania ale z racji, że to.moj pierwszy taki zegarek jestem zielony w temacie. Pozdrawiam
    • Przez tomo_s
      Witam,
       
      Mechanizm w moim tissocie t033410a po paru latach przestał pracować, wymiana baterii nie pomaga. 
      Wyczytałem na forum, że mechanizm ETA 805.112 nie jest delikatnie mówiąc udany.
       
      W tamtym temacie znalazłem dwa mechanizmy, które mogłyby go zastąpić: ETA F06.111 i ETA 955.112 
       
      Zastanawiam się czy jakiś mechanizm miyoty nie nadawałby sie na zamiennika dla Ety? Prosze o poradę.
      Czy ktoś może polecić jakiegos zegarmistrza z Krakowa, który wymieniłby mechanizm na inny?
       
      Pozdrawiam
       
    • Przez JWChrono
      Witam, czy ktoś z Was wie co to za mechanizm i co oznaczają znaki na deklu?
       


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.