Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dominikb

SKX007 - czy warto plus pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy post na forum - przywitam się oficjalnie, jak już będę miał zegarek ;)

 

Wiem, że o SKX007 było już dużo, ale jednak nie znalazłem wszystkich informacji.

 

Lista pytań o SKX007 z gorącą - jak dzisiejsze upały - prośbą:

 

1. Gdzie kupić - jeśli mam znajomą w US? (wraca do PL za miesiąc, może mi przywieźć)

Sensowne oferty:

http://www.dutyfreeislandshop.com/ProductDetails.asp?ProductCode=SKX007K1 - niestety out of stock

 

http://watchhubs.com/en/diver-s-watches/182-seiko-divers-mens-rubber-band-skx007k1-skx007.html - tu ewentualnie, ale obawa o długą dostawę

 

http://www.ebay.com/itm/Authentic-SEIKO-MENS-AUTOMATIC-SCUBA-200M-DIVER-RESIN-WATCH-SKX007J-JAPAN-MADE-/261137525407?pt=Wristwatches&hash=item3ccd026a9f - trochę strach

 

http://www.amazon.com/Seiko-SKX007K-Divers-Automatic-Watch/dp/B000B5MI3Q/ref=sr_1_1?s=watches&ie=UTF8&qid=1375133325&sr=1-1&keywords=SKX007K - to wygląda na najlepszy deal, została ostatnia sztuka :) tylko ciekawi mnie, że podali Model Year 2013 - to faktycznie data produkcji? taki świeżak? dziwne, bo ostatnie komentarze tutaj są sprzed 2-3 lat?

 

2. Czy nie ma problemów z serwisowaniem zegarków Seiko w Polsce (Warszawa)? Czy nie będzie problemu z serwisem tak "starego" modelu?

3. Czy SKX007 warto kupić? Pytam bo może wiecie np. o zegarkach-następcach tego modelu lub konkurentach innej firmy w podobnej cenie, a znacznie lepszych? Chciałbym się upewnić bo ten model ma już swoje lata :)

4. Jak wygląda zmiana paska w takim zegarku? Robi się to samemu czy u zegarmistrza? Ile orientacyjnie może kosztować? Czy dokuepienie zegarka takiego jak w tym zegarku: http://www.demus-zegarki.pl/product-pol-22777-Zegarek-Orient-Subaru-BRZ-300GT-STT0Y008D0.html to jest problem?

 

Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam jeśli pytania są zbyt pospolite - w ogóle się na zegarkach nie znam, a cały dzień już dziś Googlowałem za konkretnym wymarzonym modelem :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Kupowałem zegarki spod dwóch pierwszych linków, to są sklepy z Hongkongu, na przesyłkę czekałem jakieś 8-12 dni.

2. Każdy serwis poradzi sobie z 7S26 - zegarki z tym mechanizmem produkowane są od lat i jeszcze długo tak będzie, to najczęściej spotykany "wół roboczy" od Seiko. ;) SKX007 mimo swojego wieku modelowego, wciąż jest produkowany.

3. Warto. :)

4. Zmienisz samodzielnie bez żadnego problemu - wyciągasz teleskop i to wszystko. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pkt 3 czy warto? teoretycznie to ponadczasowy model, tak piszą.....

 

szczerze to jak dla mnie dużo lepiej się prezentuje na zdjęciach niż w rzeczywistości. Mnie także kiedyś zauroczył na fotkach, zamówiłem i....czar prysnął:

 

po pierwsze plackowate indeksy bez obwódek metalowych- to nie robi dobrego wrażenia.

 

po drugie: przy moim 19 cm nadgarstku zegarek zwyczajnie znikł na ręce- zbyt małej średnicy.

 

Niby Seiko Monster czarny podobnej średnicy, niby też nie ma obwódek wokół indeksów a dużo lepiej się prezentuje. Ale to moja subiektywna opinia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzięki za szybkie odpowiedzi!

 

Wasze komentarze i nocne poszukiwania przywiodły mnie jeszcze do modelu SKX173 (równie ciekawy co SKX007 i 1 mm większy ;)) oraz nijakiego Big Mako (jest wątek na innym polskim forum, że Big Mako Orientu jest lepszy).

 

* Ciekawa sprawa z tym nadgarstkiem, też mam 19 cm, także aż jutro sprawdzę na ręce kilka różnych modeli w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzięki za szybkie odpowiedzi!

 

Wasze komentarze i nocne poszukiwania przywiodły mnie jeszcze do modelu SKX173 (równie ciekawy co SKX007 i 1 mm większy ;)) oraz nijakiego Big Mako (jest wątek na innym polskim forum, że Big Mako Orientu jest lepszy).

 

* Ciekawa sprawa z tym nadgarstkiem, też mam 19 cm, także aż jutro sprawdzę na ręce kilka różnych modeli w sklepie.

Big Mako to powiedzmy - klasyka gatunku ;) Bardzo dobry werk i swietny wyglad. Warty zastanowienia. Dodatkowo serwis poljot-euro jest baaaardzo przyjazny klientom a to tez sie liczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako wielki zwolennik SKX007 moim zdaniem orient ma lepiej fabrycznie wyregulowane mechanizmy, robia mniejsze odchylki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4. Jak wygląda zmiana paska w takim zegarku? Robi się to samemu czy u zegarmistrza? Ile orientacyjnie może kosztować? Czy dokuepienie zegarka takiego jak w tym zegarku: http://www.demus-zegarki.pl/product-pol-22777-Zegarek-Orient-Subaru-BRZ-300GT-STT0Y008D0.html to jest problem?

Domyślam się że pytasz o bransoletę? Jeśli tak, i jeśli kupujesz w USA to warto rozważyć SuperOyster II od wjean (ebay). Ja mam właśnie z SKX007 i sobie chwalę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz lepiej super jubilee tez od wjean albo od dobregotaniego nie zmieniamy wtedy tego lekko vintage klimaciku SKX-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli zakupy w USA to najbezpieczniej pod względem szybkości dostawy z Amazon, można też udać się do sklepu Stacjonarnego

możesz też zamówić samodzielnie np z Singapuru, w przypadku zatrzymania przez urząd celny zapłacisz 23% vat czyli jakieś 150/170zł

http://www.skywatches.com.sg/reviews/skx007k2-oyster-seiko-automatic-200m-diver-s-watch-divers.htm

http://www.skywatches.com.sg/reviews/seiko-automatic-200m-scuba-dive-watch-stainless-steel-skx007k2.htm

ja bym wybrał tego pierwszego, na pełnej bransolecie typu oyster

SKX173 też daje radę!(mała uwaga ma identyczne rozmiary, to jakieś przekłamanie opisu, różni się tylko wyglądem indeksów i wskazówek)

nie łakomiłbym się na wersję na gumowym pasku, pasek to ~30$ czyli max 120zł, na dokupienie samej bransolety trzeba wydać nawet 280zł (chyba, że już na wstępie zakładasz, że nie będziesz nigdy używał bransolety).

Seiko raczej nie będzie częstym gościem Serwisu, najbliższy przegląd za jakieś 5/7 lat liczonych od daty zakupu, obojętnie w którym roku został wyprodukowany. (najczęściej jest to rok 2012, góra 2011)

Jak zamawiam Seiko nie trafiają mi się starsze niż 6 miesięcy, ale to oczywiście nie jest reguła a już na pewno jeżeli mowa o prywatnych kolekcjach.

Co do serwisu, gdyby zaistniała konieczność, części można zamawiać (ZIBI), nie każdy zegarmistrz będzie miał części lub będzie potrafił poradzić sobie z Japończykiem z doskoku.

Dobry zegarmistrz wspomoże się regeneracją.

W najgorszym przypadku można kupić drugiego używanego na części, zamówić cały mechanizm lub kupić nowy zegarek, gdyby naprawa miała stać się nieopłacalna.

W przypadku Seiko to naprawdę nie jest powód do zmartwień w kilkunastu pierwszych latach.

Prędzej poobijasz, porysujesz kopertę niż zaczną szwankować wnętrzności.

W internecie można kupić za 50zł stare 30 letnie Seikacze, które nadal prawidłowo mierzą czas.

Czytając azjatyckie fora opisane są historie jak to u nich wygląda, gdzie nawet kowal czy szewc potrafi poskładać zegarek tak, żeby działał z kilku innych...   

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/64222-seiko-skx007-i-wszystko-w-temacie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra uwaga z tą bransoletą, nie wpadłbym na to! Jedyny problem jest taki, że na Amazonie nie ma wersji K1 na bransolecie - tylko K2. Nie wiem też jak jest w rzeczywistości, ale wydaje mi się, że K2 różni się kolorem oznaczeń - są jakby "miętowe", a w K1 - białe. Czy to złudzenie optyczne?

 

Amazon K1:

http://www.amazon.com/Seiko-SKX007K-Divers-Automatic-Watch/dp/B000B5MI3Q/ref=sr_1_1?s=watches&ie=UTF8&qid=1375180532&sr=1-1&keywords=SKX007K1

 

Amazon K2:

 
Dzięki Waszym odpowiedziom jestem już o krok od zakupu K1 z dodatkowymi paskami (materiałowy i bransoleta) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 oznacza gumę, 2 bransoletą, 3 inną odmianę bransolety (notabene bardzo ciekawa) itd. itp

odmiana poświaty indeksów to przekłamanie zdjęcia (drugie zdjęcie zarejestrowało świecenie indeksów)

jak widzisz (pewnie fuksem) udało Ci się znaleźć ofertę, gdzie zegarek na bransolecie jest tańszy od gumy - wybór jest chyba oczywisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy nadgarstku 19 cm tylko Big Mako. Co prawda nie ma tak dobrego świecenia, ale po pierwsze: dokładniejszy mechanizm, po drugie: indeksy z obwódkami lepiej się prezentują, po trzecie: taki bardziej uniwersalny diver, SKX007 to typowy tool watch. Miałem SKX007, miałem Monstery czarny i pomarańczowy, ale i tak największe wrażenie na ręce robi Big Mako i przymierzam się do zakupu w wersji niebieskiej w przyszłości.

 

Niby możesz zaryzykować jeśli lubisz zegarki niezbyt dużych rozmiarów, zawsze to SKX007 odsprzedać powinieneś bez problemu w razie czego na bazarku.

 

 

5d7b2dbaec671b1fmed.jpg

 

 

e4d2aeea4fb3ad5emed.jpg

 

007-01.jpg

 

med_gallery_27854_255_148368.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz to co się tobie podoba (u mnie np skx007 przegrał z SKX779(monster)) reszta to indywidualne niuanse i szukanie dziury w całym - w żadnym wypadku nie odradzam zakupu 007, Big Mako również

 

tutaj kolejna recenzja (w poprzednim poście 007)

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/63854-makabreska-z-zegarkiem-w-tle-orient-big-makocem7500/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK i NIE

pasek jest raczej od skx173, ale to pikuś, poza tym pasków na ebay i w innych sklepach w tej cenie jest od groma

przejdźmy do bransolety:

zegarek ma zainstalowaną bransoletę jubile a porównujesz ja do oyster

zupełnie inna konstrukcja i odczucia noszenia.

Sam musisz ocenić czy chcesz nosić i używać tą jubile - w recenzji masz dokładnie opisane z czym to się je (jest bardzo giętka)

bransoleta Oyster kosztuje tylko 55$ bo nie ma napisu Seiko (jest to zamiennik innego producenta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego czasu SKX007 miałem właśnie na bransolecie oyster- bo taki zestaw gość sprzedawał na allegro. Co prawda nie miałem styczności z jubilee, ale po tych rewelacyjnych zachwalaniach na forach jakoś oyster nie zrobiła na mnie wrażenia- dobra jakość ale nic poza tym więcej- ot prosta ładna normalna bransoleta. Nie ma co porównywać do bransolety Monsterowej, baa... nawet niektóre Nautici kwarcowe mają moim zdaniem lepsze grubsze i ładniejsze bransolety.

 

Zdania są podzielone, jedni wolą Oyster inni seryjną Jubilee, z pewnością całościowo dla mnie z wyglądu do SKX007 lepiej wygląda seryjna- a czy jest tak tandetna jak niektórzy opisują- nie wiem.

 

A może trzecie rozwiązanie- mesh? Dla mnie bomba!

 

574331d1323439421-help-me-choose-seiko-g

 

574333d1323439473-help-me-choose-seiko-g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@johndeacon w moim odczuciu to jest bardzo trafny wpis, dlatego kolega @dominikb, powinien sprowadzić sobie zegarek z USA, na podstawowej bransolecie w bdb ilości $Zielonych.

http://www.amazon.com/Seiko-SKX007K2-Divers-Automatic-Watch/dp/B000B5OD4I/ref=sr_1_1?s=watches&ie=UTF8&qid=1375180230&sr=1-1&keywords=SKX007K2

i jak będzie chciał to zmieni sobie w/g uznania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma co kombinowac i trtzeba brac na podstawowej (pozniej ja mozna sprzedac) na gumie nie oplaca sie kupowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wyszła mi dzięki Waszej pomocy taka oto lista:

http://amzn.com/w/3LT6AGR28H863

 

I ostatnie - mam nadzieję - pytania:

- Rozumiem, że te paski 22mm to jest standard i będą pasowały do zegarka?

- @johndeacon Wersja mesh jak dla mnie - wow, tylko jak dobrać taką bransoletę z Amazona? Szukałem, ale mają bardzo duży rozstrzał szerokości

 

pozdrawiam,

d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22mm to standard dla tego zegarka

zestawik zacny, zaraz podeślę Ci najciekawszego mesha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc! Wersja "brushed" mi się bardziej podoba - jest tak jakby mniej "ucywilizowana", bardziej "brudna" :) Ale to już bardzo subiektywna sprawa. 

 

Zegarka już szukam bardzo długo, także chcę jak najszybciej zamówić i przejść z fazy "poszukiwania" do fazy "oczekiwania" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to pozostał Ci tylko wybór paska czy ten od 173 czy od 007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez boski
      Witam,
      czym przykleić wkładkę bezela, żeby można ją było w miarę łatwo zdemontować w przypadku chęci zmiany na inną?
      Widziałem samoprzylepne taśmy 3M, jednak potrzebuję sprawę załatwić w miarę szybko. Jaki klej polecacie?
       
      P.S. Chętnie odkupię owe krążki z taśmy 3M w ilości kilku sztuk.
    • Przez Ronny
      Mam problem z moim Seiko SKX 007. Zaobserwowałem, że od pewnego czasu zaczął się śpieszyć o jakieś 5 do 10 minut w ciągu całego dnia. Kiedy nastawię go rano ok. godz. 7.00 to pod koniec dnia zamiast pokazywać np. godzinę 21.00, na zegarku jest 21.05 albo nawet 21.10.
       
      Nie tak dawno zegarek spadł mi z półki i przypuszczam, że zapewne rozbieżność w mierzeniu czasu wiąże się z tym przykrym zdarzeniem.
       
      Czy moglibyście polecić mi dobrego zegarmistrza na terenie Trójmiasta (najlepiej w Gdańsku), który specjalizuje się w zegarkach Seiko lub po prostu jest specjalistą i dobrze zdiagnozuje, naprawi zegarek?
       
      Zegarek mam od ponad 3 lat, do tej pory nie było z nim żadnych problemów.
       
      Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.