Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wo3kie

Nowy FC czy używany Zenith/IWC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przymierzam się do zakupu zegarka, cena do około 5000pln.

Waham się pomiędzy:

 

- nowym Frederique Constant Slim Line Automatic, koperta stalowa

czy

- używanym Zenith, złota koperta, lata 50-70, dostępny na Allegro

- używanym IWC, złota koperta, lata 50-70, dostępny na Allegro.

 

Dla Zenith i IWC nie podaje konkretnych modeli, ponieważ podoba mi się kilka modeli które między innymi ma użytkownik Szevo26. Cena około 3500-5000. Wkleje dwa zdjęcia dla przykładu, ale chodzi mi tutaj raczej o klasę, grupę produktów.

 

Wizualnie wszystkie zegarki bardzo mi się podobają, mają raczej minimalistyczne tarcze. Bardzej oczekuję od Was rad i przemyśleń, czy kupić nowy zegarek Frederique Constant Slim Line Automatic czy coś używanego marki Zenith/IWC z lat 50-70. Wszystkie za i przeciw.

 

Nie powiem, że pokusa posiadania logo złotej gwiazdki na tarczy jest kusząca :). A nowy Zenith jest dla mnie troszku za drogi.

 

Dzięki bardzo za wszystkie rady i przemyślenia.

Łukasz

 

post-64070-0-39414200-1375181413_thumb.jpg

post-64070-0-71649200-1375181416_thumb.jpeg

post-64070-0-74372100-1375181422.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO zależy jakie bedzie przeznaczenie. Do codziennej "służby" raczej nowy FC, a jeśli okazyjnie na rękę a głównie do "posiadania" to IWC w klasycznej ponadczasowej linii. Jeśli potem będziesz chciał wymienić na coś innego to ten model IWC będzie twardą walutą, ta linia Zenitha nie jest tak stylistycznie uniwersalna.

 

Zwróć też uwagę, że złote zegarki vintage nie sa rozmiarów dzisiejszych modeli a górna granica średnicy to 36- 38 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej poszedl w vintage chciaz to tez zalezy od przeznaczenia czasomierza. Problem z vintage jest jednak taki, ze nie jest tak latwo znalezc dobrze zachowany i niekombinowany egzemplarz szczegolnie od sprzedawcow "profesjonalnie" zajmujacych sie sprzedaza takich zegarkow na Allegro. Jest jeszcze kwestia tego jakiej proby jest zloto. Jestes pewny, ze ten IWC to pelne zloto a nie np. gold caped? Duzo oczywiscie tez zalezy od mechanizmow, o ktorych tutaj nie wspominasz. Takze troche ciezko pradzic Ci bez blizszych szczegolow.

Sorry za troche prywaty ale jakbys rozwazal vintage to mam na sprzedaz naprawde fajna Omege Seamaster w 18k zlocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze kwestia wielkości - większość klasycznych vintage to zegarki średnicy 34-36mm. Nie wiem, czy kolega "wo3kie" jest tego świadomy, bo na zdjęciach z aukcji robią wrażenie okazalszych.


[wysłane z mojego Atari 65XE]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez SPS
      Sprzedam
       
      Frederique Constant Manufacture Classic
      Ref.  FC-710MC4H4
      Zegarek Polska dystrybucja Jubitom w Katowicach
       
      Full Set jak ze sklepu. Pudełka, dokumenty. Dodatkowo nowy pasek i voucher na pełen serwis.
       
      O Zegarku
      - kaliber automat FC-710/ 26 kamieni/ 4 Hz/ rezerwa chodu 42 godziny
      - koperta 42 mm/ różowe złoto powłoka IP,
      - wodoszczelność 50M (164 ft)
      - dwustronny szafir,
      - zapięcie składany motylek z dwoma przyciskami,
      - przepięknie giloszowana srebrna tarcza, zdobienie mechanizmu na wysokim poziomie przykuwa wzrok
       
      Stan regulaminowe 9/10 – na kopercie jest jedna mikrorysa widoczna tylko pod światło,
       
      Cena 6790 zł – ubezpieczony kurier w cenie
      (cena katalogowa około 12-13 k zł)
       
      Opcje Płatności i Dostawy;
      - gotówka i odbiór osobisty w Rudzie Śląskiej lub
      - przelew i wysyłka ubezpieczonym kurierem w cenie,
       
      Zapraszam 
      (+48 785286342 - używam whatsApp)  
      Szymon   
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

    • Przez karol1302
      Cześć,
      na sprzedaż zegarek IWC Ingenieur Automatic IW322701 z prywatnej kolekcji.
      Drugi właściciel, zegarak w pełnym sklepowym komplecie, nigdy nie polerowany i nigdy nie serwisowany.
      Zegarek nosi normalne ślady użytkowania, jednak jest jednym z wielu, stad jego stan określam spokojnie na 8 w skali forumowej.
      Zegarek na punktualnym chodzie około 3 s do przodu.
      Cena 27 tyś, wysyłka lub odbiór zgodnie z dyspozycjami kupującego.
       
       

















    • Przez s1kor
      Witam, 
       
      Czy mógłbym poprosić o ocenę tego Portugalczyka w kwestii ewentualnej nieautentyczność:
       
      https://www.olx.pl/d/oferta/iwc-portugieser-iw371401-CID87-IDTeOn8.html
       
      Z góry dziękuję za pomoc. 
    • Przez Gary37
      Witam serdecznie wszystkich miłośników czasomierzy ,
      Bardzo będę wdzięczny za informację o moim zegarku .
      Nie jestem pewien ,czy jest to pasówka ,czy oryginalny Portugalczyk ,
      Zegarek cal 73  42mm bez koronki (czyli linia Portugalczyka ) koperta w 14 k złocie  .
      Prawdopodobnie pochodzi z 1939 r (ale nie jestem pewien )
      Nr mechanizmu  904696 zgadzają się też z tymi  numerami na kopercie ,jest też wiewiórka .
      Miałem już wcześniej podobny zegarek o tym rozmiarze i też w złocie tylko tamten miał cal 95 i koperta miała punce i znaczek scafusia.
      Drugiego takiego nie spotkałem .
      Proszę o informacje czy może :perełka :
       






×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.