Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Nowy FC czy używany Zenith/IWC

Frederique Constant zenith iwc

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 wo3kie

wo3kie
  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 30 lipiec 2013 - 11:51

Witam,

Przymierzam się do zakupu zegarka, cena do około 5000pln.

Waham się pomiędzy:

- nowym Frederique Constant Slim Line Automatic, koperta stalowa

czy

- używanym Zenith, złota koperta, lata 50-70, dostępny na Allegro

- używanym IWC, złota koperta, lata 50-70, dostępny na Allegro.

Dla Zenith i IWC nie podaje konkretnych modeli, ponieważ podoba mi się kilka modeli które między innymi ma użytkownik Szevo26. Cena około 3500-5000. Wkleje dwa zdjęcia dla przykładu, ale chodzi mi tutaj raczej o klasę, grupę produktów.

Wizualnie wszystkie zegarki bardzo mi się podobają, mają raczej minimalistyczne tarcze. Bardzej oczekuję od Was rad i przemyśleń, czy kupić nowy zegarek Frederique Constant Slim Line Automatic czy coś używanego marki Zenith/IWC z lat 50-70. Wszystkie za i przeciw.

Nie powiem, że pokusa posiadania logo złotej gwiazdki na tarczy jest kusząca :). A nowy Zenith jest dla mnie troszku za drogi.

Dzięki bardzo za wszystkie rady i przemyślenia.

Łukasz

Załączone miniatury

• 7327313-1.jpg
  • 3356029913.jpeg
  • Curved-Index-Silver-306x327.png

• 0

#2 Antiquarius

Antiquarius
  • Użytkownik
  • 3271 postów

Napisano 30 lipiec 2013 - 11:56

IMO zależy jakie bedzie przeznaczenie. Do codziennej "służby" raczej nowy FC, a jeśli okazyjnie na rękę a głównie do "posiadania" to IWC w klasycznej ponadczasowej linii. Jeśli potem będziesz chciał wymienić na coś innego to ten model IWC będzie twardą walutą, ta linia Zenitha nie jest tak stylistycznie uniwersalna.

Zwróć też uwagę, że złote zegarki vintage nie sa rozmiarów dzisiejszych modeli a górna granica średnicy to 36- 38 mm.

Użytkownik antiquarius.maximus edytował ten post 30 lipiec 2013 - 12:00

• 0

#3 maze123

maze123
  • Użytkownik
  • 1148 postów

Napisano 30 lipiec 2013 - 12:02

Ja bym raczej poszedl w vintage chciaz to tez zalezy od przeznaczenia czasomierza. Problem z vintage jest jednak taki, ze nie jest tak latwo znalezc dobrze zachowany i niekombinowany egzemplarz szczegolnie od sprzedawcow "profesjonalnie" zajmujacych sie sprzedaza takich zegarkow na Allegro. Jest jeszcze kwestia tego jakiej proby jest zloto. Jestes pewny, ze ten IWC to pelne zloto a nie np. gold caped? Duzo oczywiscie tez zalezy od mechanizmow, o ktorych tutaj nie wspominasz. Takze troche ciezko pradzic Ci bez blizszych szczegolow.
Sorry za troche prywaty ale jakbys rozwazal vintage to mam na sprzedaz naprawde fajna Omege Seamaster w 18k zlocie.
  • 0

#4 Szlamfajer

Szlamfajer

Borsuk

• Użytkownik
  • 923 postów

Napisano 30 lipiec 2013 - 12:33

Jest jeszcze kwestia wielkości - większość klasycznych vintage to zegarki średnicy 34-36mm. Nie wiem, czy kolega "wo3kie" jest tego świadomy, bo na zdjęciach z aukcji robią wrażenie okazalszych.

• 0

#5 wo3kie

wo3kie
  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 07 sierpień 2013 - 22:24

Witam,

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Skusiłem się na zegarek nowy. Frederique Constant Slimline Automatic

http://zegarkiclub.p...tki-chwalimy-się-tym-co-udało-nam-się-upolo/?p=1032530

Pozdrawiam,

Łukasz

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Frederique Constant, zenith, iwc

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych